Jak przycinać czarnooką Susan jesienią | Porady od KrosAgro

Możesz nauczyć się przycinania susans czarnookich jesienią, opanowując dwie techniki. Mimo że mają stosunkowo krótką żywotność, nigdy nie należy zapominać o prawidłowej pielęgnacji tych roślin. W ten sposób będziesz mieć schludne i zdrowo wyglądające kwiaty i liście.

A ponieważ przycinanie może być stresujące, możesz rozważyć uprawę susans o czarnych oczach w pomieszczeniach. W ten sposób nie ryzykujesz stresowania swoich roślin, a po ścięciu lub zabiciu szybko się zregenerują. W tym artykule omówimy również właściwą pielęgnację i konserwację tych roślin, aby pomóc Ci jak najlepiej je wykorzystać.

Dwie techniki przycinania jesienią czarnookich Susans

Technika nr 1. Cofanie

Pierwszą techniką pozwalającą opanować przycinanie czarnookich susans jesienią jest ich przycinanie. Wykorzystaj to jako okazję do usunięcia uszkodzonych i uschniętych części. Pamiętaj jednak, aby używać ostrych i sterylnych nożyc do czystego cięcia bez ryzyka uszkodzenia rośliny lub przeniesienia chorób w ogrodzie.

W ramach prac konserwacyjnych można również ścinać susany czarnookie do ziemi jesienią, po pierwszych mrozach. To odmłodzi twoje czarne oczy susans, aby uzyskać lepszy wzrost w następnym sezonie. Uważaj tylko, aby nie zagłębiać się w ścinanie i przypadkowo nie uszkodzić korzeni, więc pozostaw wysokość dwóch cali nad glebą.

Technika nr 2. Deadheading

Druga technika przycinania susans czarnookich jesienią to ślepota. Podobnie jak w przypadku większości roślin kwitnących, usunięcie wyblakłych kwiatów sprzyja lepszemu kwitnieniu, a nawet przedłuży sezon. Co więcej, usunięcie kwiatów zapobiegnie ponownemu zasiewowi, co może zachęcić dziką przyrodę w ogrodzie.

Nie musisz czekać, aż upadek przytłoczy te rośliny i możesz je zabić przez cały sezon wegetacyjny, aby utrzymać je w porządku. Po drugim okresie kwitnienia jesienią możesz zdecydować się na usunięcie roślin lub pozostawienie ich. Głowice nasienne mogą karmić zimową faunę, ale większość ogrodników decyduje się na utrzymanie porządku na tym terenie.

Zbieranie czarnookich nasion susan

Aby uczynić martwicę bardziej opłacalną, rozważ zebranie nasion w stożkach twoich dojrzałych czarnookich kwiatów susan. Możesz to łatwo zrobić, przełamując stożek na powierzchni, a następnie przechowując nasiona w papierowej torbie. Możesz siać wiosną lub sadzić rośliny w pomieszczeniu, w zależności od klimatu.

Niektórzy ogrodnicy nawet nie zbierają nasion. Po prostu rozpraszają wyblakłe kwiaty bezpośrednio w ogrodzie, a nasiona wykonają pracę. Jednakże, ponieważ łatwo kiełkują, należy pamiętać o tej praktyce, aby nie były one inwazyjne.

Jesienno-zimowa pielęgnacja czarnookich Susans

Przede wszystkim pamiętaj, że rośliny susan o czarnych oczach można podzielić na odmiany jednoroczne i wieloletnie. W przypadku tych pierwszych możesz spodziewać się, że umrą zimą. Dlatego typowe jest obumieranie ich w okresie kwitnienia, aby zachęcić do kwitnienia jesienią.

Często używa się tego okresu do usunięcia niezdrowych roślin i przygotowania obszaru sadzenia na następny rok. Z drugiej strony wieloletnie odmiany susan o czarnych oczach będą nadal kwitnąć w zimnym klimacie. Możesz także zabić lub wyciąć te rośliny po kwitnieniu w ramach ich pielęgnacji.

Po pierwszych mrozach nie zapomnij ściółkować swoich wieloletnich susans o czarnookich oczach i usuwać je wiosną, gdy pogoda się ociepla. W tym czasie można również usunąć chore rośliny, podobnie jak odmiany jednoroczne.

Inne zajęcia na jesień i zimę dla czarnookich Susans

Z nasion możesz wyhodować zarówno jednoroczne, jak i wieloletnie odmiany susan o czarnych oczach i możesz zacząć zbierać główki nasion z wyblakłych kwiatów. Odczekaj cztery tygodnie, aby je zebrać, aby łatwiej było zebrać dojrzałe i ciemne nasiona. Odetnij główki nasion od łodyg i przechowuj je w lodówce, aby po trzech miesiącach rozwarstwić nasiona do sadzenia.

Jeśli masz starsze byliny, możesz je dzielić co trzy lata w ramach pielęgnacji. Wykop roślinę jesienią i przesadzaj przegrody na podobnym obszarze. Dobrze podlewaj przeszczepy, ale zmniejsz ilość, gdy nadejdzie zima.

Jak skutecznie wyhodować Czarnookie Susany

Możesz uprawiać te rośliny wczesną wiosną w szklarni lub ogrodzie. Jednak wieloletnie susans czarnookie mogą również zacząć rosnąć jesienią z nasion lub przeszczepów. Ogólnie rzecz biorąc, staraj się, aby temperatura gleby wynosiła około 70 ° F, aby uzyskać optymalny wzrost.

Wybierz obszar, który ma dobrze przepuszczalną glebę i wystarczającą cyrkulację powietrza, aby uniknąć chorób grzybiczych. Susany czarnookie kwitną również najlepiej w słonecznym miejscu. Jeśli hodujesz w szklarni, możesz użyć świateł do uprawy, aby spełnić wymagania dotyczące światła.

Gdy twoje rośliny będą już dobrze rozwinięte, nie powinieneś mieć żadnego problemu z poważnymi chorobami i problemami. Nie zapomnij jednak najpierw zaaklimatyzować roślin, jeśli sadzisz je w szklarni przed przesadzeniem na zewnątrz. Późniejsza konserwacja będzie zazwyczaj koncentrować się na przycinaniu.

Wniosek

Chociaż susany o czarnych oczach są ogólnie mało wymagające w utrzymaniu, nadal musisz rozważyć nauczenie się korzystnych praktyk dla ich wzrostu. Istnieją dwie techniki do opanowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak przycinać susans o czarnych oczach jesienią; cięcie i martwienie się. Przycinanie czarnookich susansów pozwoli roślinie odmłodzić się, a nawet lepiej zakwitnie.

Możesz skorzystać z tej praktyki konserwacyjnej jesienią, aby uniknąć pozostawiania główek nasion. Co więcej, przycinanie przygotuje roślinę na zimę. W przeciwnym razie możesz zostawić rośliny, aby pomóc dzikiej faunie w Twojej okolicy w okresie zimowym.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Ocynkowane hale namiotowe

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać lwie paszcze? 3 najlepsze metody

Lwie paszcze to potoczna nazwa wyżlinów większych, jednorocznych roślin z rodziny babkowatych, których krajem pochodzenia są prawdopodobnie Włochy i Hiszpania….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Bez kategorii

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom to zwykle konstrukcje z wietrzeniem bocznym. Umieszczone na obu stronach kurtyny z foli, które…

Więcej