Jak przesadzać trawę ozdobną? Przewodnik dla początkujących

Jak przesadzać trawę ozdobną: przewodnik dla początkujących

Nauczenie się, jak przeszczepiać trawę ozdobną, w końcu spowoduje, że będziesz samodzielnie dzielić i przeszczepiać rośliny. Trawy ozdobne są jednym z najpiękniejszych dodatków do krajobrazu Twojego podwórka. Jednak niektóre odmiany traw ozdobnych, takie jak trawa mondo, trawa małpia, pampas i trawa dziewiczy, mogą być ciężkie, jeśli kupisz kilka z nich za jednym razem.

Najlepszym sposobem dla tych roślin jest zapewnienie im pełnego słońca, ale ilość potrzebnego słońca zależy od rodzaju uprawianej trawy ozdobnej. Koniecznie sprawdź, jaką trawę ozdobną aktualnie posiadasz. Dzięki odpowiednim wskazówkom na temat przesadzania traw ozdobnych możesz w mgnieniu oka cieszyć się uprawianymi trawami ozdobnymi.

Przesadzanie i dzielenie trawy ozdobnej

Jeśli masz więcej czasu niż pieniędzy i chcesz, aby trawnik był wypełniony trawą, najlepszym rozwiązaniem jest podział i przeszczep. Większość traw ozdobnych rośnie łatwo i szybko. Czasami wystarczy odrobina przygotowania, aby z powodzeniem rozmnożyć trawy ozdobne i zapełnić podwórko pięknie uprawianymi trawami.

Oto, jak możesz to zrobić:

Krok 1. Uwagi wstępne

Trawy ozdobne dzielą się na dwie kategorie: rośliny ozdobne w sezonie ciepłym i w okresie zimnym. Trawy ozdobne w ciepłych porach roku, takie jak trzcina z piór, są trawami ozdobnymi zimnymi, które najlepiej przesadzać wiosną. Z drugiej strony rośliny o ciepłym sezonie, takie jak duża niebieska łodyga, najlepiej przesadzać wczesną wiosną.

Krok 2. Przygotowanie

Często plantatorzy pomijają etap przygotowania, co jest dużym błędem. Pierwszym krokiem jest podlewanie ziemi, aby była miękka i łatwiejsza do przekopania. Upewnij się, że otwory do sadzenia są szersze niż kulki korzeniowe i przygotuj glebę.

Krok 3. Odetnij trawy z powrotem

Przed podzieleniem musisz ściąć trawę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, odetnij go przed przystąpieniem do dzielenia okularów ozdobnych, ponieważ ułatwi to przesadzanie. Zgodnie z dobrą zasadą, zacznij przycinać górny wzrost od 2 do 3 cali powyżej linii gleby.

Krok 4. Wykop kulę korzenia

Używając łopaty, omijaj brzegi trawy, którą chcesz przesadzić, i wyjmij ją. Jeśli kula korzeniowa jest większa, być może trzeba będzie to zrobić w sekcjach. Nie martw się o pękanie korzeni korzeni; tak się stanie, kiedy zaczniesz dzielić.

Roślina będzie w stanie tolerować pękanie, zwłaszcza jeśli nadal jest w stanie spoczynku.

Krok 5. Podziel kulkę korzenia i przeszczep

Jeśli kula korzeniowa jest nadal duża, może być konieczne podzielenie jej na oddzielne kulki korzeniowe o szerokości 3 cali, ponieważ wiadomo, że ta długość zapewnia najlepsze wyniki w ciągu roku. Podczas przesadzania należy wybrać boki bryły korzeniowej, ponieważ środek jest zwykle martwą częścią. Zamiast tego umieść martwy środek bryły korzeniowej w kompoście.

Otwór, który wykopiesz, powinien być dwa razy większy od kulek korzeniowych i umieścić w nim przeszczepy. Wymieszaj kompost z glebą i wypełnij otwór ziemią na tyle, aby przykryć koronę bryły korzeniowej. Gdy roślina się uspokoi, a temperatura będzie odpowiednia, z korony będzie widoczny nowy wzrost.

Uprawa roślin w szklarni

Niezależnie od tego, czy planujesz uprawę traw ozdobnych w okresie zimowym, czy też w okresie ciepłym, jednym z najlepszych sposobów na to jest hodowanie i rozmnażanie roślin w szklarni. Oto cztery powody:

Możesz kontrolować klimat

Posiadanie szklarni pozwala kontrolować klimat środowiska wewnętrznego. Oznacza to, że możesz sadzić w szklarni wszystko, co chcesz – zarówno rośliny ciepłe, jak i zimne. Ponieważ będziesz mieć większą kontrolę nad środowiskiem, będziesz mieć również możliwość przedłużenia sezonu wegetacyjnego traw.

Zapobiega inwazjom szkodników

Umieszczając wyhodowane rośliny w szklarni, możesz chronić je przed zniszczeniem spowodowanym przez gryzonie i szkodniki. Bobry, wiewiórki i szczury mogą zniszczyć glebę i zjadać korzenie ozdobnych traw. Dzięki schronieniu w szklarni możesz tego uniknąć.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Inną korzyścią z posiadania szklarni jest to, że możesz chronić swoje rośliny przed trudną pogodą. Jeśli pogoda jest upalna, możesz umieścić rośliny w środku, gdzie możesz manipulować otoczeniem, aby było chłodniej lub gdy jest za zimno; możesz zapewnić swoim roślinom ciepło w szklarni. Poza tym powodzie i silne wiatry mogą zniszczyć rośliny, a jednym ze sposobów na zapewnienie im przetrwania jest trzymanie ich w szklarni, w której są chronione.

Ciesz się świeżymi zbiorami przez cały rok

W szklarni możesz uprawiać nie tylko piękne kwiaty i ozdobne trawy, ale także warzywa i owoce. Dzięki szklarni możesz uprawiać dowolne owoce i warzywa i cieszyć się świeżymi zbiorami przez cały rok. Załóżmy, że chcesz cieszyć się warzywami zimnymi, takimi jak szpinak lub kalafior, lub warzywami ciepłymi, takimi jak fasola i ogórki. W takim przypadku możesz go zebrać z ich szklarni, kiedy tylko zechcesz.

Ostatnie słowa na temat przeszczepiania ozdobnej trawy

Nauka przeszczepiania traw ozdobnych jest jednym z najbardziej oszczędnych sposobów upiększania krajobrazu. Możesz dzielić, przesadzać i rozmnażać prawie wszystkie rodzaje traw ozdobnych z odpowiednią wiedzą – czy to w ciepłych, czy w zimnych porach roku. Zanim się zorientujesz, Twoje podwórko będzie pełne ozdobnych traw, tak jak chciałeś.

Jak przesadzać trawę ozdobną: przewodnik dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać kaladium? Uprawa i pielęgnacja kaladium

Kaladium to niezwykle efektowna, egzotyczna roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych, naturalnie występując na obszarze Argentyny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym są niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?

Tunele foliowe tworzą odpowiednie warunki środowiskowe do wzrostu roślin. Czym są w takim razie niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać jagody kamczackiej w tunelu foliowym?

Jagoda kamczacka z roku na rok staje się coraz większym rywalem borówki amerykańskiej. Smak leśnych jagód, działanie prozdrowotne, a zwłaszcza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Wilczomlecz (euphorbia milii) | Uprawa i pielęgnacja korony cierniowej

Wilczomlecz lśniący nazywany także koroną cierniową to pochodzący z wyżynnej części Madagaskaru sukulent, gdzie dorastając do wysokości 2 metrów, służy…

Więcej
Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej