Jak przesadzać słoneczniki? | Poradnik dla początkujących

Jak przesadzać słoneczniki | Poradnik dla początkujących 1

Nie jesteś jedynym, który zastanawia się, jak przeszczepić słoneczniki. Ich duże żółte kwiaty nadają każdemu rodzajowi krajobrazu radosną letnią atmosferę.

Słonecznikom tak się nie można się oprzeć, że nawet ptaki gromadzą się w dojrzałych, aby ucztować na nasionach. Z tego powodu w niektórych częściach działki można sadzić słoneczniki, aby przyciągnąć zapylacze, w tym ptaki, pszczoły, motyle, ćmy, chrząszcze.

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że słoneczniki są bardzo podobne do innych rodzajów kwiatów – można je uprawiać w pomieszczeniach i na zewnątrz! Jeśli chcesz uzyskać przewagę w sezonie wegetacyjnym, możesz zacząć słoneczniki w swojej półprofesjonalnej szklarni i przenieść je na zewnątrz, gdy wiosna rozkwita w pełni. Pamiętaj, że kluczem do wczesnego przesadzania słoneczników jest robienie tego, gdy są jeszcze małe.

Uruchamianie nasion słonecznika

Planujesz zacząć słoneczniki w pomieszczeniach? Pamiętaj, aby sadzić nasiona na tacy do karmienia, która ma oddzielne przegródki. Użyj mieszanki ogrodniczej, aby wypełnić tacę i upewnij się, że każde nasionko jest posadzone 1/2 cala mieszanki ogrodniczej pokrywającej wierzchnią część.

Pamiętaj, że glebę należy podlewać, aż stanie się wilgotna. Idealnie, gleba na tacy powinna pozostać wilgotna, a jej temperatura powinna wynosić od 65 som do 75˚. Możesz spodziewać się, że w ciągu tygodnia zobaczysz coś zielonego wyrastającego nad ziemią.

Przesadzanie sadzonek

Jeśli zamierzasz przesadzić sadzonki słonecznika, upewnij się, że przenosisz je w takie miejsce w swoim ogrodzie, gdzie codziennie mogą uzyskać co najmniej 6 godzin światła słonecznego. Podczas kopania dołka dla każdej z sadzonek słonecznika z tacy na sadzonki, upewnij się, że między dołkami są odpowiednie odstępy.

Aby Twoje słoneczniki miały wystarczająco dużo miejsca na wzrost do pełnego rozmiaru, idealne jest zachowanie odstępu około 1 stopy między otworami. Gdy to zrobisz, możesz przesadzić najsilniejsze sadzonki z tacy do sadzonek, aby uzyskać solidne plony słonecznika.

Przesadzanie słoneczników

Gdy tylko sadzonki słonecznika osiągną około 5 cali wysokości, można rozpocząć przesadzanie. Pamiętaj, aby wybrać dzień, w którym pogoda na zewnątrz sprzyja przesadzaniu. Ważne jest, aby pamiętać, że słoneczników nie należy przesadzać na zewnątrz, chyba że masz pewność, że sezonowe przymrozki już minęły.

Należy pamiętać, że przed podjęciem decyzji o przesadzeniu słoneczników nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby rosły wyższe niż kilka cali. Takie postępowanie spowoduje tylko osłabienie struktury rośliny. Z tego powodu staraj się unikać rozpoczynania sadzenia słonecznika do późnej wiosny, czyli wtedy, gdy słoneczniki osiągnęły odpowiednią wysokość.

 

Dbanie o przeszczepy słonecznika

Zaraz po przesadzeniu słoneczników na zewnątrz musisz zapewnić swoim roślinom odpowiednią opiekę. Na szczęście nie wymagają zbytniego rozpieszczania. Jednak ważne jest, aby mieć co najmniej kilka głównych składników, aby upewnić się, że uprawa słonecznika będzie miała wszystko, czego potrzeba, aby dobrze się rozwijać przez cały sezon letni.

Tylko upewnij się, że Twoje słoneczniki są w pełnym słońcu przez co najmniej 6 godzin dziennie. Jednak lepiej, jeśli uda Ci się wystawić je na więcej godzin światła słonecznego.

Dopóki mają wystarczającą ilość wody, nie musisz zapewniać im dodatkowej pielęgnacji. Gdy pogoda jest przeważnie sucha, należy podlewać słoneczniki przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli zauważysz, że kwiaty zaczynają wykazywać oznaki więdnięcia, pamiętaj o wydłużeniu harmonogramu podlewania.

Myślisz o uprawie roślin w szklarni Semi Pro?

Jedną z najlepszych decyzji, jaką możesz podjąć dla swoich roślin i dla siebie, jest uprawianie ich w szklarni semi pro. Ogrodnictwo szklarniowe oferuje wiele korzyści, a oto niektóre z nich:

Chroni Twoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Być może jedną z najlepszych rzeczy w uprawie roślin w szklarni półprofesjonalnej jest fakt, że nie będziesz musiał podejmować awaryjnych przygotowań w przypadku burzy, zamieci, śniegu lub innych trudnych warunków pogodowych. Szklarnia semi pro zapewnia warstwę ochronną, która może zapewnić Twoim roślinom bezpieczeństwo niezależnie od pogody na zewnątrz.

Utrzymuje destrukcyjne błędy i zwierzęta na dystans

Tradycyjni ogrodnicy na świeżym powietrzu muszą zmagać się z ciągłym zagrożeniem ze strony szkodników i robactwa. Jeśli jednak udało Ci się założyć szklarnię semi pro, możesz być pewien, że Twoje rośliny nie będą musiały walczyć ze szkodliwymi owadami i zwierzętami, które tylko zmarnują cały Twój wysiłek ogrodniczy. Zamknięta konstrukcja służy jako środek odstraszający, który trzyma te stworzenia na dystans.

Umożliwia manipulowanie warunkami wzrostu roślin

Dzięki szklarni półprofesjonalnej będziesz w stanie kontrolować wewnętrzne środowisko zamkniętej przestrzeni. Oznacza to, że będziesz w stanie łatwo manipulować poziomami temperatury i wilgotności, aby zapewnić swoim roślinom warunki wzrostu, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom.

Wszystko zaczyna się od wiedzy, jak przeszczepiać słoneczniki

Kiedy już wiesz, jak przesadzać słoneczniki, następnym logicznym krokiem byłoby rozpoczęcie nasion w szklarni semi pro!

Jak przesadzać słoneczniki | Poradnik dla początkujących 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja gleby w tunelu foliowym cz. 2

Zakażenie podłoża dotyczy również roślin rosnących w tunelach ogrodniczych. Jest to zagrożenie powodujące poważne straty w uprawach pod osłonami. Patogeny roślin zasiedlające…

Więcej
Uprawa pod osłonami

7 błędów popełnianych w tunelu foliowym

Jak mówi stare porzekadło “Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”. Otóż przed wieloma błędami można się wystrzec za…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy montować tunel foliowy?

Zbliżający się sezon uprawowy sprawia, że coraz częściej przeglądamy ofertę sklepów internetowych z foliowymi cieplarniami. Choć do wiosny pozostało jeszcze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tymianek i najlepsze dla niego rośliny towarzyszące

Uprawa roślin towarzyszących to metoda sadzenia dwóch lub większej liczby roślin obok siebie. Towarzystwo takie pozwala na czerpanie korzyści z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać chmiel w celach komercyjnych w 6 łatwych krokach

Wielu nowych entuzjastów ogrodnictwa i rolników chciałoby dowiedzieć się  jak uprawiać chmiel w celach komercyjnych. Chmiel jest jedną z najbardziej…

Więcej