Jak ponownie wykorzystać włókno kokosowe? Wszystko co musisz wiedzieć

Jak ponownie wykorzystać włókno kokosowe? Wszystko co musisz wiedzieć

Dzięki swojej wszechstronności i teksturze ponowne użycie włókna kokosowego staje się niezbędne. Poza zwykłym kokosem można znaleźć wiele korzyści, nawet jeśli chodzi o sam błonnik.

Włókno kokosowe, znane również jako włókno kokosowe, jest naturalnym włóknem pozyskiwanym z zewnętrznej łuski orzecha kokosowego. Subtelne piękno tego włókna tekstylnego jest dziś wykorzystywane w wielu dywanikach, wycieraczkach i materacach.

Jednak oprócz tego, że jest poręcznym materiałem tekstylnym, jak możesz bardziej cieszyć się jego naturalnymi zaletami? Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się, jak zamienić śmieci z kokosa w skarb kokosowy.

Mity i nieporozumienia

Zanim dowiesz się, jak ponownie wykorzystać swój kokosowy kokos, musisz wiedzieć, że istnieje wiele mitów i nieporozumień na jego temat. Poznanie prawdy z mitów może pomóc Ci bezproblemowo zmaksymalizować korzyści płynące z błonnika.

Mit 1: wszystkie włókna kokosowe są takie same

Ten jest dość prosty do obalenia, ale zanim zastanowisz się nad ponownym użyciem włókna kokosowego, musisz wiedzieć o trzech ważnych czynnikach: zatrzymywaniu składników odżywczych, strukturze i historii patogenów.

Zasadniczo retencja składników odżywczych decyduje o tym, jak długo włókno kokosowe może trwać w kontakcie z wodą i innymi chemikaliami. Z drugiej strony konstrukcja powie ci, czy jest w stanie utrzymać dużą ilość gleby lub wody.

Na koniec historia patogenu mówi o ogólnym stanie włókna kokosowego. Musisz wiedzieć, że nie wszystkie włókna kokosowe są tej samej jakości. Dlatego traktowanie każdego z nich w inny sposób jest kluczem do uzyskania idealnego włókna kokosowego wielokrotnego użytku.

Mit nr 2: Kokos jest toksyczny

W sieci pojawił się artykuł, w którym stwierdzono, że organiczne właściwości niewykorzystanej gleby kokosowej i innych substancji organicznych są trujące. Raport mówi, że z powodu szybkiego rozpadu włókna kokosowego ma tendencję do wykazywania toksycznych pozostałości.

Jednak chociaż włókno kokosowe jest obojętną substancją rosnącą, nie jest toksyczne. W rzeczywistości włókno kokosowe jest bezpieczniejsze do ponownego wykorzystania niż inne hydroponiczne podłoże do uprawy, takie jak mech torfowy, ponieważ jest mniej kwaśny.

Jak ponownie wykorzystać Coco Coir

Różnorodność to jeden z największych atutów włókna kokosowego, ponieważ można go ponownie wykorzystać na wiele różnych sposobów. Oto kilka przydatnych sposobów ponownego wykorzystania – od ściółkowania po naturalny natleniacz gleby.

Going green

Włókno kokosowe jest znane jako gąbczasty i bezglebowy środek do uprawy, który można dodać do gleby, aby poprawić jej właściwości. Używając włókna kokosowego jako torfu, zastosowana gleba będzie miała wtedy znacznie lepszy drenaż i napowietrzenie.

Oprócz poprawy ogólnego stanu gleby, włókno kokosowe może wspierać wzrost korzeni, ponieważ pomaga nasionom rosnąć hydroponicznie.

Aby przygotować torf kokosowy, pierwszym krokiem powinno być usunięcie martwej celulozy znajdującej się w korzeniach. Możesz to zrobić, przesiewając go przez sito glebowe 0,635, aby odrzucić drobniejsze korzenie przenoszące się do większych.

Następnie można zastosować produkty enzymatyczne, aby usunąć resztki materiału. Bardzo ważne jest, aby nie pozostawiać martwych korzeni w kokosie, ponieważ może to ograniczyć jego bogate w tlen środowisko. Następnie po prostu umyj go w wodzie, aby przywrócić pierwotny poziom składników odżywczych.

Cegły z włókna kokosowego

Słyszałeś o niesamowitym zastosowaniu kokosa w ogrodzie, ale czy jesteś gotowy, aby użyć ich do tworzenia kieszeni powietrznych? Cegły kokosowe są wykonane z praktycznego włókna kokosowego sprasowanego w cegłę.

Nauka polega na tym, że łupiny są usuwane z orzechów kokosowych, a następnie moczone w celu poluzowania włókien. Następnie są usuwane z wody i suszone nawet przez rok.

Po długim procesie suszenia włókna są poddawane obróbce, a następnie siekane i prasowane, aby były gotowe do użycia. Jego zastosowania są nieograniczone, począwszy od tworzenia kieszeni powietrznych dla korzeni roślin, aby poprawić retencję wody w glebie.

Oprócz popularnej mieszanki przypominającej glebę, cegły te mogą służyć jako pojemnik w ogrodnictwie z dodatkowymi zaletami wbudowanego organicznego kompostowania.

Powody, dla których warto wypróbować szklarnię dla swoich roślin

Istnieje kilka powodów, dla których warto uprawiać rośliny w szklarni semi-pro, a oto kilka z nich:

Uprawiaj rośliny przez cały sezon

Szklarnia pozwala na uprawę roślin przez cały sezon, niezależnie od pogody. Masz kontrolę nad temperaturą, poziomem wilgotności i izolacją, dzięki czemu możesz sadzić wcześniej lub później niż zwykle.

Chroń swoje uprawy przed szkodnikami i zwierzętami

Jelenie, krety, ptaki, owady i inne drapieżniki z chęcią zaatakują i zjadają twoje rośliny. Szklarnia to świetny sposób na ochronę roślin przed zwierzętami i owadami. Dodatkowo umieszczenie ich w szklarni eliminuje potrzebę stosowania toksycznych środków owadobójczych i pestycydów, aby odeprzeć nieznośne stworzenia.

Większy wybór roślin

Chciałeś uprawiać egzotyczne rośliny na swoim podwórku? Dzięki szklarni będziesz w stanie! Ta zamknięta przestrzeń zapewnia cieplejsze i wilgotne środowisko dla twoich roślin, umożliwiając sadzenie roślin ciepłych i egzotycznych w ogrodzie.

Ostatnie przemyślenia na temat ponownego wykorzystania kokosowego włókna kokosowego

Istnieje wiele sposobów ponownego wykorzystania włókna kokosowego, a teraz, gdy znasz już kilka, będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze na następnych zbiorach bez poświęcania jakości swoich roślin.

Jak ponownie wykorzystać włókno kokosowe? Wszystko co musisz wiedzieć

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami to naturalny nawóz wzbogacający plon o makro i mikroelementy. Może być używany jako środek…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać róże? Przewodnik w 3 prostych krokach

Róże cieszą niesłabnącą popularnością od wieków, towarzysząc człowiekowi od przeszło 5 tysięcy lat i nic nie wskazuje na to, aby…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się mączlików?

Więc, jak pozbyć się mączlików? Jeśli jesteś jedną z niezliczonych osób, które są początkujące w ogrodnictwie, to powinno to być…

Więcej