Jak utrzymywać ptaki z dala od paproci? 2 wskazówki

Jak utrzymywać ptaki z dala od paproci? 2 wskazówki

Chcesz wiedzieć, jak chronić ptaki przed paprociami? Ogrodnicy napotykają kilka problemów podczas sadzenia i uprawy roślin. Jeśli masz w ogrodzie paprocie, wiesz, że te rośliny przyciągają ptaki.

Paprocie są jedną z najbardziej lubianych roślin przez ogrodników. Chociaż nie mają kwiatów, ich wachlarze i proste liście mogą wyglądać hipnotyzująco, szczególnie w doniczkach. Dlatego najczęściej zobaczysz je wiszące na werandach lub balkonach.

Oprócz pięknego zielonego wyglądu paprocie są również kochane przez ptaki do tego stopnia, że ​​hodują w nich młode. To, co czyni je idealnym miejscem do gniazdowania, to ich zamknięta struktura.

Utrzymywanie ptaków z dala od paproci

Ten zwarty zestaw pozwala ptakom łatwo zbudować gniazdo i dobrze zacienić jaja. O ile fajnie jest być świadkiem rosnącej rodziny dzikich ptaków, nie jest to tak zabawne dla umierającej rośliny paproci.

Z cennymi jajami w środku, których nie chcesz zniszczyć, roślina zostanie pozbawiona wody. Nie wspominając o tym, że drapieżniki, które chcą jajka na śniadanie, mogą zacząć kręcić się wokół twoich paproci.

Porada 1: udekoruj swoje paprocie

Bez konieczności odstraszania ptaków lub przenoszenia delikatnych jaj z paproci, najlepszym sposobem na uratowanie roślin jest przede wszystkim unikanie budowania gniazda.

Oznacza to, że będziesz musiał być gotowy przed wyświetleniem swoich paproci na otwartym terenie. Jednym prostym sposobem na to jest udekorowanie ich zabawkami lub przedmiotami. Świetnym pomysłem byłyby na przykład sztuczne zabawki węża.

Te przedmioty będą odstraszać ptaki, sprawiając, że pomyślą, że paproć jest już zajęta lub zbyt niebezpieczna, aby złożyć w niej jaja. Tak więc dekorując swoje paprocie, upewnij się, że masz taki urok.

Oczywiście możesz wykazać się kreatywnością w tym, czym ozdobić, aby Twoje paprocie nadal dobrze z nimi wyglądały. Wieszanie paproci w okresie świątecznym z pewnością może to ułatwić, ponieważ dekoracje świąteczne będą pasować do pory roku.

Wskazówka nr 2: regularnie sprawdzaj swoje paprocie

Inną rzeczą, którą możesz zrobić bez większego wysiłku, jest częste sprawdzanie roślin pod kątem jakichkolwiek ciał obcych. Gdy tylko zauważysz, że ptaki wchodzą i wychodzą z nich, pamiętaj, aby usunąć ich gniazdo lub jego części, zanim będą mogły zakończyć pracę.

Z czasem zniechęci to ptaki do gniazdowania w tym miejscu i spowoduje, że nie będą już wracać lub decydować się na wyjazd w inne miejsce.

Oprócz tej metody możesz hałasować jak najwięcej za każdym razem, gdy mijasz lub zbliżasz się do swoich paproci, na przykład głośno otwierając i zamykając drzwi lub tupiąc nogami.

Głośne dźwięki sprawią, że ptaki pomyślą, że okolica jest niegościnna dla ich piskląt. Może również zadziałać wieszanie dzwonków lub dzwonków w okolicy.

Dlaczego warto używać szklarni dla swoich paproci?

Umieszczenie paproci w szklarni to kolejny skuteczny sposób na odstraszanie ptaków od roślin. Poza tym, oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć zakup szklarni dla swoich roślin:

Zapobiegaj atakowaniu roślin przez szkodniki

Jak wspomniano, szklarnie są korzystne dla ochrony roślin przed zwierzętami i szkodnikami. Jelenie, krety, owady i ptaki nie będą w stanie zjeść roślin, jeśli umieścisz je w szklarni. W rezultacie eliminuje to potrzebę stosowania chemikaliów i środków owadobójczych, aby zapobiec niszczeniu roślin przez te nieznośne stworzenia.

Całoroczne ogrodnictwo

Jedną z największych zalet ogrodnictwa szklarniowego jest to, że możesz sadzić rośliny przez cały rok. Szklarnie pozwalają kontrolować temperaturę i ogólne warunki wzrostu wewnątrz pomieszczenia. Oznacza to, że nie musisz czekać na sezon sadzenia, aby rozpocząć uprawę roślin.

Więcej opcji dla roślin

Szklarnia to doskonała opcja dla ogrodników, którzy chcą uprawiać rośliny, które nie pochodzą z Twojej okolicy. Będziesz mógł sadzić rośliny na ciepłe i zimne dni, a także egzotyczne rośliny na swoim podwórku. Po prostu upewnij się, że rozumiesz warunki wzrostu swoich roślin i dostosuj swoją szklarnię do potrzeb roślin.

Dłuższy okres wegetacji Twoich roślin

Kolejną zaletą szklarni jest to, że wydłuża okres wegetacyjny. Jak już wspomniano, szklarnie zapewniają bardziej kontrolowane środowisko dla roślin, ponieważ można regulować temperaturę, poziom wilgotności, izolację itp. W ten sposób można uprawiać rośliny dłużej niż zwykle.

Chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Ekstremalne zmiany pogodowe mogą znacznie uszkodzić twoje rośliny, szczególnie te delikatniejsze. Umieszczenie ich w szklarni chroni Twoje paprocie i inne rośliny przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak trzymać ptaki z dala od paproci

Paprocie lub jakikolwiek inny rodzaj roślin są niezbędne, jeśli chodzi o dekorowanie domu naturą. Dlatego powinieneś być również świadomy wyzwań każdej rośliny, a także tego, czego potrzebuje każda roślina, aby się rozwijać i kwitnąć.

Oprócz skutecznych metod wymienionych powyżej, istnieje wiele innych sposobów, których możesz użyć, aby dowiedzieć się, jak trzymać ptaki z dala od paproci. Wszystko, co musisz zrobić, to pomyśleć o alternatywach dla ptaków do gniazdowania, a nie o cennych roślinach paproci.

Jak utrzymywać ptaki z dala od paproci? 2 wskazówki

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak zbierać nasiona begonii? Poradnik w dwóch krokach

Wystarczy wykonać tylko dwa kroki, aby dowiedzieć się, jak uzyskać nasiona begonii. Będzie to przydatna umiejętność, którą należy posiadać podczas…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jeżyny w tunelu foliowym?

Jeżyny jeszcze do niedawna kojarzyły się wielu osobom wyłącznie z lasem, ponieważ właśnie tam można było zebrać te smaczne owoce….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy należy przesadzić sadzonki ze szklarni?

Na pytanie “Kiedy przesadzić sadzonki ze szklarni hobbystycznej?” należy się odpowiedź ze szczegółami. Nawet jeśli jest to szklarnia hobbystyczna, możesz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać dziurawiec? Uprawa i pielęgnacja dziurawca

Gdy mowa o dziurawcu, od razu większości ludzi nasuwa się skojarzenie z jego walorami prozdrowotnymi, stosowanymi od dawien dawna w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i podzielić jeżówkę? Uprawa i pielęgnacja jeżówki

Jeżówka to niezwykle atrakcyjna bylina należąca do rodziny astrowatych, wyglądem przypominająca rudbekię, łatwo więc o pomyłkę w klasyfikacji tych dwóch…

Więcej

Ocynkowane hale namiotowe

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją….

Więcej