Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Zarówno profesjonalny tunel foliowy jak i hobbystyczna cieplarnia to konstrukcje, które można wykorzystać w biznesie. Otóż zapotrzebowanie na rośliny stale rośnie, a branże, w których się je wykorzystuje, z roku na rok wykazują coraz większe zapotrzebowanie. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na prowadzenia upraw komercyjnych pod osłonami.

Ponieważ tunel foliowy to uniwersalna konstrukcja, można ją przystosować do upraw każdego typu w taki sposób, aby wewnątrz panowały optymalne warunki do wegetacji. Struktura pozostania ta sama, zmieni się natomiast wyposażenie i rozmiary.

Tunel foliowy w biznesie

W kolejnej odsłonie poradnika Krosagro opowiemy o nowoczesnych szklarniach syntetycznych – innowacyjnym narzędziom do biznesu.

Tunel foliowy do uprawy warzyw

Produkcja roślin spożywczych to najczęstszy powód zakupu namiotów ogrodowych, zarówno przez hobbystów jak i rolników. Małe i duże konstrukcje chronią plon przed negatywnymi czynnikami pogodowymi, ograniczają dostęp szkodnikom, patogenom oraz pozwalają na prowadzenie upraw przez cały rok. Osłona wydłuża też czas prowadzenia hodowli o dwa, a czasami więcej miesięcy. Oczywiście wyposażając namiot ogrodowy w ogrzewanie, możemy prowadzić hodowlę całoroczną. Jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami zakupu pieców, nagrzewnic itp.

Tunel foliowy do uprawy ziół

Zioła to stały element kuchni, można rzec, że wręcz niezastąpiony. Nikt nie przepada za mdłym jedzeniem, dlatego też w sklepach spotyka się szeroką ofertę przypraw suszonych oraz świeżych. Oczywiście bardziej aromatyczne i pełne walorów smakowych są te, które – nim dodamy do potrawy – zbierzemy bezpośrednio spod osłony. Nikogo więc nie dziwi fakt, że profesjonalny tunel foliowy może być wypełniony po brzegi samymi ziołami, gdyż to bardzo dochodowa uprawa.

Tunel foliowy do hodowli kwiatów

Powodów, by dać komuś kwiaty, jest bardzo dużo, a im człowiek starszy, tym ich więcej. Rocznice, walentynki, śluby to jedynie kilka z pretekstów do odwiedzenia kwiaciarni. Te natomiast stale szukają nowych źródeł dostaw oraz potrzebują świeżego asortymentu. Od niedawna rośnie popularność upraw jadalnych kwiatów, co czyni sam pomysł jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Tunel foliowy do produkcji towarowej

To konstrukcje przeznaczone dla dużych plantatorów, a same obiekty to wielonawowe cieplarnie często wyposażone w systemy wspomagające uprawy. Znaczna część całego zaopatrzenia sklepów w świeże warzywa pochodzi właśnie spod osłon.

Tunel foliowy do ochrony sadzonek

Wielu ogrodników wybiera sadzonki, aby nie musieć ich prowadzić od nasion. Ponadto należy pamiętać, że niektóre z roślin potrzebują sporo czasu, aby pojawiły się wschody. Ten etap ma wpływ na całą zdolność do plonowania, dlatego też każdy klient chce posiadać jak najlepszą sadzonkę. Tutaj pole do popisu mają ich producenci. W końcu cieplarnia umożliwia hodowanie sadzonek aż do etapu, w którym mogą trafić na rynek w celach sprzedaży.

Tunel foliowy do uprawy grzybów

To już znacznie droższa produkcja, gdyż grzyby wymagają specyficznych warunków hodowli. Jest to również o wiele bardziej skomplikowany proces, który wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Sama produkcja, choć bardzo opłacalna, wiąże się z wysokim kosztem inwestycji.

Tunel foliowy do hodowli zwierząt

Choć tunel foliowy z reguły kojarzy się wyłącznie z roślinami, to znajduje również inne zastosowanie. Hodowcy owiec, krów, świń, kur, indyków itp. również korzystają z konstrukcji tunelowych, z tym że zamiast folii, na strukturę nakładają bardziej wytrzymały materiał. Jako że tunel foliowy to w pełni modyfikowalny obiekt, da się go przystosować do małych farm pod osłonmi.

Uniwersalna konstrukcja stalowa

To zaledwie kilka z najbardziej popularnych zastosowań profesjonalnych i hobbystycznych tuneli foliowych. Wielokrotnie na blogu Krosagro i w artykułach Krostrade pisaliśmy o różnych, czasem zaskakujących rolach cieplarni. To wyłącznie od kreatywność uzytkownika zależy, co w niej będzie i w jaki sposób ją wykorzysta.

Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami to ciekawe wyzwanie dla doświadczonych ogrodników. Określany jest również jako kolczasty lub rogaty ogórek, pod tą…

Więcej
Hodowla zwierząt

Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej to znacznie tańsza konstrukcja niż murowany lub stalowy obiekt. Łatwiej w nim utrzymać czystość, wentylacja sprawdza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy – uprawa bobu

            Bób jest jedną z pierwszych roślin uprawnych, której początki sięgają najstarszych cywilizacji, kiedy rolnictwo…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać selera w tunelu foliowym?

Seler to wartościowe i smaczne warzywo o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jadalną częścią rośliny są korzeń i liście. Białokremowy miąższ oraz…

Więcej