Jak pokryć tunel folią? | Porady od KrosAgro

Jak pokryć szklarnię plastikową folią | Porady od KrosAgro

Jeśli koszt zamknięcia szklarni w ścianach z włókna szklanego jest dla Ciebie problemem, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zainstalować folię plastikową w szklarni. Plastik to jeden z najlepszych alternatywnych materiałów, który pomoże Ci stworzyć i utrzymać odpowiednie środowisko wzrostu dla Twoich roślin.

W tym artykule omówimy niektóre sposoby mocowania plastiku do szklarni. Najczęściej używanym tworzywem sztucznym jest polietylen lub w skrócie poli. To nieprzezroczysty film, którego wiele osób używa do przykrycia swoich szklarni.

Pomaga to chronić rośliny przed ekstremalnymi zmianami temperatury, zapewniając jednocześnie wystarczającą ilość światła słonecznego. Należy jednak pamiętać, że instalacja folii plastikowej w szklarni wymaga starannego planowania. W przeciwnym razie naruszysz integralność filmu z powodu niewłaściwego umieszczenia.

Jak przymocować plastikową folię do szklarni?

Proces instalowania folii z tworzywa sztucznego na szklarni jest prosty. Oto jak to się robi.

Praca w sekcjach

Przed zainstalowaniem folii pamiętaj, aby najpierw podzielić szklarnię na sekcje. Przekroje obszaru, na którym będziesz pracować, ułatwi instalację plastiku w szklarni, szczególnie jeśli szklarnia jest wysoka i używasz elementu rusztowania.

W ten sposób nie będziesz musiał zawsze przesuwać drabiny, gdy przenosisz się z jednego miejsca do drugiego. Pamiętaj też, aby za pierwszym razem dobrze zabezpieczyć folię. W ten sposób nie będziesz musiał wracać, aby ponownie przymocować film do metalowych słupków.

Zrób to dobrze raz, a zaoszczędzisz czas. Po zakończeniu odetnij pozostały film, aby uzyskać gładkie wykończenie.

Metoda Wiggle Wire i Lock Channel

Jednym z najszybszych sposobów zainstalowania folii z tworzywa sztucznego w szklarni jest użycie kanału kołysania i blokady drutu. To niedroga metoda, która zapewni długotrwałe utrwalenie folii z tworzywa sztucznego w szklarni. Tworzy ciągłe połączenie w całej strukturze szklarni, dzięki czemu jest trwalszy w porównaniu do zszywek lub śrub.

Jeśli mieszkasz w regionie, w którym spodziewane są burze i silne wiatry, to metoda drążenia drutu i kanału blokującego do instalacji folii z tworzywa sztucznego jest dobrą inwestycją.

Aby rozpocząć, musisz zabezpieczyć kanały blokujące w metalowej ramie szklarni. Jeśli nawiercisz otwory lub użyjesz wkrętu samogwintującego, instalacja kanałów będzie znacznie łatwiejsza.

Po zainstalowaniu kanału blokującego możesz ułożyć plastik na szklarni i poruszać drutem w górę iw dół, aby zabezpieczyć plastikową folię. Po pomyślnym zainstalowaniu plastiku będzie prawie niemożliwe do wyciągnięcia.

Zszywki i śruby

Metoda zszywek i śrub to najtańszy sposób na zakotwiczenie folii z tworzywa sztucznego na szklarni. Jest jednak mniej bezpieczny niż druty wahadłowe i kanał blokujący. Za pomocą zszywek i śrub utworzysz małe otwory na plastikowym arkuszu.

Będziesz także musiał spędzić dużo czasu, rozciągając plastik, aby upewnić się, że jest szczelny. Jeśli chcesz bardziej wyregulować lub rozciągnąć plastik, będziesz musiał ponownie załatać otwory.

Instalując folię plastikową na szklarni, musisz upewnić się, że wszystkie rury PVC są gładkie i pomalowane. Pomoże to zapobiec ścieraniu i przedwczesnemu zniszczeniu folii z polietylenu. Rozwiń plastik na dachu szklarni.

Podstawa powinna dotykać podłoża, aby w razie potrzeby umożliwić maksymalną regulację. Dostosuj plastik tak, aby tworzył szczelne uszczelnienie na dachu i bokach szklarni.

Zabezpiecz plastikową folię u podstawy za pomocą zszywek i śrub. Pozostaw co najmniej 1 do 2 stóp wolnej przestrzeni między zszywkami i śrubami.

Jak szczelne powinno być tworzywo sztuczne w szklarni?

Folia polietylenowa na szklarni powinna być wystarczająco ciasna, aby wyeliminować zmarszczki, ale nie za ciasna, aby spowodować odkształcenie plastiku. Głównym powodem jest to, że folia z tworzywa sztucznego może kurczyć się w zimnych porach roku.

Kiedy jest zbyt mocno rozciągnięty, nie pozostawia wystarczająco dużo miejsca na kurczenie się folii, gdy temperatura spada. Spowoduje to rozdarcie folii z tworzywa sztucznego.

Czy mogę używać zwykłego plastiku w mojej szklarni?

Nie możesz po prostu użyć dowolnego rodzaju plastiku do swojej szklarni. Zwykłe tworzywa sztuczne są podatne na łatwe rozrywanie. Jedno cięcie może szybko zamienić się w ogromną dziurę. Poza tym końce zwykłego plastiku również mogą się strzępić.

Z drugiej strony plastik szklarniowy jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe. Jeśli mieszkasz na obszarze, w którym często występują burze, lepiej zainwestować w wysokiej jakości folię plastikową. Podczas gdy polietylen jest zwykle najczęściej wybieraną folią z tworzywa sztucznego dla wielu osób, istnieją również inne rodzaje tworzyw sztucznych, takie jak poliwęglan i poliwęglan winylu, które równie dobrze się sprawdzą.

Dowiedz się, jak łatwo zainstalować szklarniową folię plastikową

Chociaż panele z włókna szklanego oferują maksymalne korzyści dla Twojej szklarni, ta opcja może być kosztowna. Z tego powodu ludzie wybierają zamiast tego folie plastikowe do swoich szklarni. Oprócz tego, że jest tańszy niż włókno szklane, jest też bardzo skuteczny.

Bez względu na to, jaki rodzaj folii wybierzesz, po prostu upewnij się, że wytrzyma ona trudne warunki pogodowe i jest prawidłowo zainstalowana, aby uniknąć konieczności częstej wymiany plastiku. Teraz, gdy wiesz, jak zainstalować folię plastikową w szklarni, możesz upewnić się, że środowisko wewnątrz szklarni pozostanie stabilne i wolne od stresu dla twoich roślin.

Jak pokryć szklarnię plastikową folią | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czerwiec w tunelu foliowym

Czerwiec w tunelu foliowym to czas, kiedy zbieramy kilkumiesięczne efekty swojej pracy. Choć pod osłoną jest jeszcze wiele do zrobienia,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać boczniaki pod osłonami?

Boczniak to jeden z grzybów uprawianych w tunelach foliowych. Hodowle boczniaków zajmują obecnie drugie miejsce w produkcji grzybów. Przygotowania do rozpoczęcia uprawy…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie korzyści przynosi dobrze dobrana mikoryza?

Określone gatunki niepatogenicznych grzybów, mogą poprzez symbiozę z roślinami pomagać w ich wzroście, wzmacniać ich kwitnienie i owocowanie, a także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić kompostownik?

Roślina podczas dojrzewania pobiera z ziemi składniki odżywcze, dlatego tak ważne jest regularnie wzbogacanie gleby o nawozy. Dostarczone do podłoża…

Więcej