Kiedy sadzić w mini szklarni lub tunelu foliowym? | KrosAgro

Kiedy sadzić w mini szklarni lub tunelu foliowym? | KrosAgro

Jeśli dopiero zaczynasz zajmować się ogrodnictwem szklarniowym, prawdopodobnie myślisz: „Kiedy sadzić w mini szklarni?” Szklarnie to świetne narzędzie, które powinien mieć każdy ogrodnik i początkujący ogrodnik.

Jedną z zalet ogrodnictwa szklarniowego jest możliwość uprawy roślin przez cały rok. Musisz jednak zwrócić uwagę na pewne czynniki, takie jak oświetlenie, podlewanie, temperatura i rodzaje roślin, które chcesz uprawiać.

Musisz także dostosować warunki naszej szklarni w zależności od aktualnej pory roku, ilości światła słonecznego, które dociera do Twojej szklarni, strefy USDA i warzyw, które chcesz uprawiać.

Zatem pytanie brzmi, kiedy sadzić w mini szklarni?

Uprawy przy ciepłej pogodzie

W przypadku warzyw na ciepłe dni sadzenie najlepiej rozpocząć w marcu i kwietniu. Te rośliny nie rozwijają się w mrozie, a większość z nich wykiełkuje w ciągu jednego do dwóch miesięcy.

Jeśli mieszkasz w chłodniejszych lub wyżej położonych miejscach, gdzie wiosną często występują ujemne temperatury, poczekaj do początku maja; lub dopóki nie minie ostatni mróz. Najlepszą porą na przesadzanie upraw w ciepłym sezonie jest temperatura osiągająca co najmniej 70 stopni F.

Niektóre z ciepłych warzyw, które można sadzić, obejmują rośliny strączkowe, pomidory, fasolę winorośli, ogórki, paprykę, ziemniaki, kukurydzę, melony, groszek i dynię.

Uprawy w chłodnej pogodzie

Najlepszą porą na rozpoczęcie sadzenia upraw w okresie chłodnym jest początek marca. Warzywa te rozwijają się w temperaturach od 55 do 65 stopni F. Możesz przesadzić te rośliny na początku kwietnia.

Należy pamiętać, że zimne i odporne warzywa kiełkują dłużej (7 do 12 tygodni) w porównaniu do warzyw ciepłych. Niektóre z najlepszych warzyw zimowych to brokuły, jarmuż, seler, rukola, boćwina i kalafior.

Odporne warzywa

Powinieneś sadzić odporne warzywa – lub rośliny, które tolerują mróz, w szklarni najpierw w grudniu lub styczniu. Możesz utwardzić te rośliny, stopniowo wystawiając je na działanie środowiska zewnętrznego przez kilka dni. Jeśli chcesz, możesz przesadzić je w swoim ogrodzie w lutym lub marcu.

Niektóre z odpornych warzyw, które powinieneś sadzić, to boćwina, buraki, marchew, rzepa, szpinak, cebula cebulowa i liściasta sałata.

Jak możesz chronić swoje rośliny przed mrozem?

Jak już ustaliliśmy, większość roślin nie toleruje mrozu. Oprócz umieszczania roślin w szklarni, istnieją inne sposoby ochrony ich przed mrozem.

Zakryj runo ogrodnicze

Jednym ze sposobów na utrzymanie ciepła w szklarni jest umieszczenie jednej lub dwóch warstw włókniny ogrodniczej na noc. Pamiętaj, aby rano wyjąć go, aby uniknąć przegrzania. Polar ogrodniczy to świetny sposób na ogrzanie szklarni i zaoszczędzenie pieniędzy na energii elektrycznej.

Zainstaluj system ogrzewania

Inną opcją jest zainstalowanie systemu grzewczego. Niezależnie od tego, czy planujesz używać grzejników, czy chcesz zainstalować większy, pamiętaj, aby trzymać je z dala od materiałów łatwopalnych. Aby zapewnić prawidłową instalację, zleć instalację profesjonaliście.

Najlepiej jest skontaktować się z profesjonalistą HVAC w celu określenia rozmiaru i typu grzejnika potrzebnego do szklarni.

Niezależnie od wybranej trasy upewnij się, że w zimowe noce Twoje rośliny są ciepłe. W znacznie chłodniejsze noce najlepiej zadbać o dodatkową ochronę przed mrozem.

Mini szklarnia: czy warto?

Krótka odpowiedź: tak. Większość ludzi uważa, że ​​posiadanie szklarni to luksus. Chociaż istnieją drogie i luksusowe szklarnie, istnieją również niedrogie i wysokiej jakości opcje, takie jak mini szklarnie.

Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w szklarnię:

Doskonała opcja dla początkujących

Mini szklarnia to świetna opcja, jeśli chcesz wiedzieć, jak działa technologia szklarniowa, zanim kupisz większą. Możesz go użyć, aby zobaczyć, jak działa szklarnia i jak różne rośliny kwitną w zamkniętej przestrzeni.

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami i zwierzętami

Szkodliwe szkodniki i zwierzęta mogą z łatwością zniszczyć miesiące ciężkiej pracy. Owady i zwierzęta chcą chrupać liście i zjadać twoje plony. Chroń swoje rośliny i uprawy, umieszczając je w szklarni.

Najlepsze dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Nie pozwól, aby ograniczona przestrzeń powstrzymała Cię przed uprawą warzyw. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieszkaniu, czy w jednopokojowym studio, możesz czerpać korzyści z ogrodnictwa, korzystając z mini szklarni. Możesz je umieścić na patio, podwórku, tarasie, balkonie, a nawet blacie. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów mini szklarnia zapewnia te same korzyści, co zwykła szklarnia.

Zacznij sadzić wcześnie

Jak wspomniano, możesz użyć mini szklarni, aby rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Gdy pogoda się ociepli, możesz przesadzić plony poza ogrodem. W ten sposób będziesz cieszyć się wcześniejszymi zbiorami.

Chroń swoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Oprócz szkodników i stworzeń, umieszczenie roślin w szklarni chroni je również przed trudnymi warunkami pogodowymi. Deszcz czy blask, Twoje rośliny będą dobrze rosły w mini szklarni.

Podsumowanie: kiedy sadzić w mini szklarni?

Kiedy sadzić w mini szklarni? Dzięki temu nie musisz się martwić o złą pogodę i zmieniające się pory roku, ponieważ sadzenie w mini szklarni pozwala uprawiać warzywa i inne rośliny przez cały rok!

Kiedy sadzić w mini szklarni lub tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa pietruszki pod osłonami

Uprawa pietruszki w szklarni jest bardzo nieskomplikowana. Zabiegi pielęgnacyjne są podobne do tych przy uprawie marchwi, a zakładając, że ogrodnicy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie korzyści przynosi dobrze dobrana mikoryza?

Określone gatunki niepatogenicznych grzybów, mogą poprzez symbiozę z roślinami pomagać w ich wzroście, wzmacniać ich kwitnienie i owocowanie, a także…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej
Tunele foliowe

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym wynosi od 21°C do 27°C w ciągu dnia. Możemy zadać pytanie o…

Więcej