Optymalna temperatura do wystawienia roślin ze szklarni

Optymalna temperatura do wystawienia roślin ze szklarni

Ci, którzy są ciekawi ogrodnictwa w mini szklarni, zadają pytania takie jak „Jak ciepło powinno być, zanim będzie można umieścić rośliny na zewnątrz w mini szklarni?” Jeśli chcesz uprawiać swoje rośliny, ale najbliższą rzeczą, jaką masz do podwórka, jest patio na dachu, prawdopodobnie myślisz o wypróbowaniu mini szklarni w ogrodzie.

Kto powiedział, że potrzebujesz akrów ziemi, aby cieszyć się tym relaksującym hobby? Dzięki swojej mini szklarni możesz uprawiać i zbierać rośliny, produkty i kwiaty z własnego domu. Aby rozpocząć przygodę z ogrodnictwem w szklarniach, zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami związanymi z ogrodnictwem szklarniowym:

W jakiej temperaturze mogę wystawiać rośliny na zewnątrz?

Większość roślin doniczkowych pochodzi z regionów tropikalnych, dlatego nie powinieneś być zaskoczony, jeśli nie będą w stanie rozwijać się w niskich temperaturach poniżej 55 ° C (13 ° F).

Kiedy należy umieścić rośliny na zewnątrz?

Aby zachować bezpieczeństwo, możesz położyć rośliny na zewnątrz po odczekaniu około 2 do 4 tygodni od ostatniego przymrozku.

Kiedy należy usunąć rośliny z siewnika?

W większości przypadków bezpieczne byłoby wyjęcie roślin około czterech do sześciu tygodni po rozpoczęciu siewu. Należy jednak pamiętać, że jeśli rośliny są zbyt zestresowane, stają się bardziej podatne na szkodniki, a także choroby.

Kiedy można umieścić rośliny na zewnątrz w mini szklarni?

Warzywa w sezonie ciepłym najlepiej rozpocząć w mini szklarni na początku marca lub kwietnia, ponieważ nie tolerują mrozu. Ponadto większość z nich zwykle dobrze rośnie w ciągu około czterech do ośmiu tygodni.

Z drugiej strony, jeśli mieszkasz na wyższych wysokościach, gdzie ujemne temperatury mogą sięgać wiosny, najlepiej poczekać do połowy kwietnia lub początku maja, zanim umieścisz rośliny na zewnątrz w mini szklarni.

Czy powinienem przykryć nasiona folią plastikową?

Aby przyspieszyć fazę kiełkowania roślin, musisz użyć plastikowej kopuły lub plastikowej folii do przykrycia doniczek.

Upewnij się, że plastikowa kopuła lub folia idealnie pasuje do tacy początkowej nasion. W przeciwnym razie nie będzie w stanie nic zrobić, aby nasiona były wilgotne, nawet zanim wykiełkują. Możesz zdjąć osłonę, gdy tylko zobaczysz pierwsze oznaki zieleni.

Czy rośliny są w porządku na zewnątrz w temperaturze 40˚C?

Przemieszczanie roślin bezpośrednio pod wpływem ciepła słonecznego (w temperaturze 40˚C) może spowodować poparzenie liści. Jednak trzymanie większości roślin tropikalnych na zewnątrz jesienią jest w porządku.

Dlaczego ludzie wolą mini ogrodnictwo w szklarniach?

Coraz więcej osób decyduje się na wypróbowanie mini szklarni, ponieważ pozwala im to zaoszczędzić dużo miejsca, cieszyć się lepszą kontrolą klimatu, zwiększoną mobilnością, obniżyć koszty i nie tylko. Aby dać ci lepszy pomysł, przyjrzyj się bliżej, dlaczego ludzie decydują się na uprawę roślin w mini szklarni:

Nie zajmują zbyt dużo miejsca

Najlepszą częścią korzystania z mini szklarni jest to, że można ją łatwo ustawić na tarasie, patio lub ogródku, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​najmniejszych przestrzeni.

Pozwalają cieszyć się świeżymi produktami przez cały rok

Chociaż niektóre rodzaje żywności nie będą dostępne przez większą część roku, możesz z łatwością cieszyć się nimi przez cały rok, jeśli masz małą szklarnię. Oznacza to, że chęć na truskawki możesz zaspokoić nawet w okresie zimowym! Możesz także cieszyć się brokułami prosto z ziemi w najgorętsze dni lipca.

Możesz je łatwo przenosić

Przeniesienie mini szklarni w słoneczne miejsca podczas mroźnych zimowych miesięcy lub w zacienione miejsca podczas upałów lata byłoby stosunkowo łatwe.

Doskonale nadają się do uprawy ziół w pomieszczeniach

Jeśli planujesz uprawiać własne zioła, takie jak szczypiorek, mięta, kolendra lub koper, nigdy nie możesz się pomylić z ogrodnictwem w mini szklarni. Po prostu umieść mini szklarnię w rogu sypialni lub w pobliżu okna kuchennego i gotowe. Jako bonus, uprawa ziół w mini szklarni może również pomóc w powstrzymaniu tych nieznośnych robaków.

Dają Twoim roślinom świetny start

Jeśli chcesz zapewnić swoim roślinom zdrowy start, powinieneś poważnie rozważyć mini-ogrodnictwo w szklarni. Jeśli nie wiesz, mini szklarnie świetnie nadają się do rozpoczynania nasion, dopóki nie staną się wystarczająco mocne, aby można je było przetransportować do większego pojemnika lub prosto do ziemi.

Należy jednak pamiętać, że podczas całego procesu należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Obejmują one wystarczającą ilość wody, światła, wentylacji, a także paszy. Ponieważ mini szklarnie dają możliwość rozpoczęcia procesu siewu znacznie wcześniej niż zwykle, będziesz w stanie zapewnić swoim roślinom mocniejsze podstawy.

Są idealne do uprawy wrażliwych roślin

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie wybierają mini szklarnie, jest fakt, że są w stanie chronić delikatne i wrażliwe rośliny, nawet gdy temperatury są niskie. Przykładem wrażliwej rośliny, która ma swój własny zestaw specyficznych potrzeb, jest orchidea. Uprawa tych kwiatów w mini szklarni zapewnia im idealne warunki do wzrostu, ponieważ kwitną, gdy są sadzone w dobrze napowietrzonej glebie, zacienionych obszarach i wilgotnym klimacie.

Co dalej z wiedzą „Jak ciepło powinno być, zanim będzie można umieścić rośliny na zewnątrz w mini szklarni?”

Teraz, gdy znasz odpowiedzi na pytania typu „jak ciepło powinno być, zanim będziesz mógł umieścić rośliny na zewnątrz w mini szklarni?”, Być może jesteś gotowy, aby ustawić swoją mini szklarnię. Poczuj radość obserwowania, jak małe sadzonki rosną w Twoim domu!

Optymalna temperatura do wystawienia roślin ze szklarni

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja gleby w tunelu foliowym cz. 2

Zakażenie podłoża dotyczy również roślin rosnących w tunelach ogrodniczych. Jest to zagrożenie powodujące poważne straty w uprawach pod osłonami. Patogeny roślin zasiedlające…

Więcej
Tunele foliowe

Pierwszy tunel foliowy: jak rozpocząć?

Zima nie ustępuje, choć można dostrzec coraz więcej symboli wiosny. Przy okazji rozpoczynającego się sezonu uprawowego, wiele osób decyduje się…

Więcej
Tunele foliowe

Szklarnia foliowa do upraw

Ogrodnictwo pod osłonami daje szansę na szybsze zbiory, przy odpowiednich zabiegach pierwsze można mieć już na wiosnę. Wystarczy posadzić rośliny…

Więcej