Jak pielęgnować Kaktusa wielkanocnego | Porady od KrosAgro

Jak pielęgnować Kaktusa wielkanocnego | Porady od KrosAgro

Podczas nauki pielęgnacji wiosennego kaktusa należy wziąć pod uwagę trzy kwestie. Ale najpierw określ, czym jest wiosenny kaktus. Ogrodnicy często mylą się z kaktusem wiosennym, kaktusem bożonarodzeniowym, kaktusem wielkanocnym i kaktusem na Święto Dziękczynienia. Aby to wyjaśnić, kaktus wiosenny jest również znany jako kaktus wielkanocny lub Rhipsalidopsis gaertnerrii, który przypisuje się kwitnieniu wiosną w okolicach Wielkanocy.

Ogólnie rzecz biorąc, kaktus wiosenny jest łatwy w pielęgnacji, a nawet jest popularną rośliną doniczkową. Mając to na uwadze, możesz założyć, że łatwiej będzie ci utrzymywać i zarządzać tą rośliną w szklarni. Niezależnie od tego, jak łatwo jest się nimi zająć, uprawa roślin w pomieszczeniach zawsze zapewni Ci przewagę dzięki stabilnym warunkom, które możesz dostosować do specyficznych potrzeb rośliny.

Jak dbać o wiosennego kaktusa dla początkujących

Idealna lokalizacja

Lekkie

Według University of Arkansas System kaktus wiosenny jest łatwy w uprawie. Jednak wszyscy wiemy, jak duży wpływ ma lokalizacja na każdą roślinę. Możesz zdecydować się na wyhodowanie wiosennego kaktusa w szklarni, ponieważ możesz zapewnić jasne światło bez szkody dla bezpośredniego słońca na zewnątrz.

Szklarnia może również chronić roślinę przed ekstremalnymi temperaturami i wiatrem, które mogą ją uszkodzić. Ale jeśli masz w domu kaktusa wiosennego, upewnij się, że znajduje się w odległości około 1,5 metra od okna, aby zapobiec uszkodzeniom przez światło słoneczne. Co więcej, sprawdź jego lokalizację i uważaj na przeciągi i otwory wentylacyjne.

Wilgotność

Ze względu na stan środowiska wiosenny kaktus będzie się dobrze rozwijał w warunkach wysokiej wilgotności. Możesz to łatwo wyregulować w szklarni, ale w pomieszczeniu możesz również umieścić go w łazience lub kuchni, ponieważ te obszary są wilgotne.

Temperatura

Wreszcie wiosenny kaktus dobrze się rozwija i kwitnie w ciepłych temperaturach i temperaturach nocnych od 45 do 55 ° F. Możesz również stworzyć swoją mieszankę dla ich podłoża, używając specjalnej mieszanki kaktusów i soczystych z kompostem i kokosem, aby stworzyć bogate, ale porowate środowisko.

Konserwacja

Podlewanie

Podobnie jak inne kaktusy, wiosenny kaktus nie radzi sobie dobrze z przelaniem. Przed podlaniem roślin chcesz najpierw sprawdzić, czy podłoże jest suche. Po wyschnięciu powierzchni użyj letniej wody i pozwól jej spłynąć z pojemnika.

Ogólna zasada dotycząca wiosennych kaktusów mówi, że podłoże nigdy nie jest całkowicie suche ani rozmoczone.

Karmienie

Jeśli chodzi o karmienie, możesz użyć rozpuszczalnego w wodzie nawozu 10-10-10 dla swoich wiosennych kaktusów. Karm je, gdy nie kwitną, najlepiej raz w miesiącu. Ogrodnicy zalecają nawożenie wiosną do połowy lata, kiedy kaktus skończy kwitnąć.

Typowe problemy z wiosennymi kaktusami

Ogólnie będziesz zadowolony, że wiosenny kaktus nie jest podatny na poważne problemy. Uważaj jednak na szkodniki, takie jak przędziorki, wełnowce i łuski. Łatwo jest im zapobiegać i je zwalczać, o ile monitorujesz swoje rośliny i wcześnie ćwiczysz odpowiednie środki.

Podobnie jak większość kaktusów, częstym problemem, którego wiosną można łatwo uniknąć, jest zgnilizna korzeni. Jak wspomniano wcześniej, nigdy nie jest idealne, aby wiosenny kaktus był w rozmoczonej glebie. Upewnij się, że podlewasz tylko wtedy, gdy jest to konieczne, i używaj dobrze opróżniającej i napowietrzającej gleby i pojemnika.

Zimowa pielęgnacja i przesadzanie

Jak dbać o wiosennego kaktusa zimą? W tym okresie od grudnia do marca rośliny muszą wejść w stan spoczynku. Możesz sprzyjać uśpieniu, zmniejszając podlewanie i przerywając karmienie.

Co więcej, przenieś rośliny w ciemne miejsce od zachodu do wschodu słońca z temperaturami od 55 do 68 ° F w nocy. Po pewnym czasie może być konieczne przeszczepienie wiosennego kaktusa. Roślina może wyrosnąć z doniczki przez około trzy lata, więc upewnij się, że gdy przestanie kwitnąć, sadzisz ją w wygodniejszym miejscu.

Wybierz nowy pojemnik o rozmiarze większym od poprzedniego i wypełnij go mieszanką kaktusów.

Jak propagować wiosenny kaktus

Najczęstszym sposobem rozmnażania kaktusa wiosennego jest pobieranie sadzonek liści. Ta metoda jest prosta, ponieważ możesz je sadzić bezpośrednio. Możesz jednak podzielić wiosennego kaktusa, jeśli twoja roślina jest wystarczająco dojrzała.

Rozpoczynając wiosenny kaktus z sadzonek liściowych, chcesz na końcu usunąć całe fragmenty liści (tj. Łodygę z dwoma lub trzema segmentami) i pozostawić na tydzień do wyschnięcia. Następnie możesz użyć mieszanki soczystej i kaktusowej, aby ukorzenić te sekcje na głębokość pół cala przed przesadzeniem po miesiącu. W tym momencie powinny być dobrze ugruntowane, aby przetrwać nowy pojemnik, ale upewnij się, że nie pozwól, aby ich podłoże wyschło.

Wniosek

Nie jest tajemnicą, że ci, którzy chcą rośliny, powinni rozważyć kaktusy i sukulenty. Wiedza o tym, jak dbać o wiosennego kaktusa, da ci coś satysfakcjonującego wiosną, w okolicach Wielkanocy. Ogólnie rzecz biorąc, kaktus wiosenny jest stosunkowo łatwy w utrzymaniu i można go trzymać w domu.

Szklarnia zapewnia kontrolę za pomocą światła, temperatury i wilgotności. W przeciwnym razie wybierz obszar w domu, który jest jasny, ciepły i wilgotny. Po zabezpieczeniu lokalizacji karm kaktusa po zakończeniu kwitnienia i podlewaj tylko wtedy, gdy podłoże wyschnie.

Typowe problemy wiosennych kaktusów są łatwe do uniknięcia dzięki odpowiednim praktykom, więc nie powinieneś czuć się przytłoczony tą rośliną. Kiedy nadejdzie zima, zachęć swoją roślinę do przejścia w stan uśpienia. A po kilku latach możesz przesadzić go do większej doniczki lub rozważyć rozmnożenie sadzonek liści lub podział.

Jak pielęgnować Kaktusa wielkanocnego | Porady od KrosAgro

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namiot garażowy na rowery -

Namiot garażowy na rowery

Namiot garażowy na rowery to opcja dla każdego wielbiciela dwóch kółek. Coraz więcej osób przesiada ...
Czytaj więcej
Całoroczny namiot mobilny - Namioty garażowe i magazynowe
Namioty garażowe i magazynowe

Całoroczny namiot mobilny

Namioty magazynowe ze względu na swoją uniwersalność znajdują swoją funkcję w firmach z wielu branż ...
Czytaj więcej
Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka - Bez kategorii
Bez kategorii

Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka

Osłony ogrodowe i magazynowe - folia oraz plandeka - to materiały, które występują stale w ...
Czytaj więcej