Jak podzielić trawy ozdobne. 2 proste kroki | KrosAgro

Jak podzielić trawy ozdobne. 2 proste kroki | KrosAgro

Możesz uprościć odpowiedź, jak podzielić trawę ozdobną na dwa etapy. Pamiętaj jednak, aby znać trawy ozdobne, które masz zarówno małe, jak i duże. Będą mieli unikalne dla siebie techniki ułatwiające separację.

Przy odpowiednim zrozumieniu gatunków i ich zwyczajów wzrostu łatwiej będzie je rozdzielić i wyprodukować więcej roślin. Wiedza o tym, jak dzielić i uprawiać trawy ozdobne, to doskonały sposób na uzyskanie większej liczby roślin z istniejących traw. Co więcej, dzielenie zmniejsza rozmiar kępy, która jest częścią praktyk pielęgnacyjnych traw.

Oddzielanie lub dzielenie traw ozdobnych pomaga im zachować zdrowie, a także zachować porządek w krajobrazie.

Jak skutecznie oddzielić trawy ozdobne

Kluczem do pomyślnego oddzielenia traw ozdobnych jest określenie rodzaju roślin. Sam proces wymaga znajomości różnicy między małymi i dużymi trawami ozdobnymi oraz trawami w okresie ciepłym i chłodnym. Co więcej, sprawdź gatunki, które masz, ponieważ mogą mieć określone wymagania dotyczące separacji.

Krok # 1. Usuwanie

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno małe, jak i duże trawy ozdobne mają tę samą koncepcję usuwania. Skorzystasz na dokładnym podlewaniu trawy, aby ułatwić jej podnoszenie łopatą lub łopatą. Jednak poniżej znajdują się dodatkowe wskazówki, które ułatwiają usuwanie i oddzielanie określonych traw.

Małe trawy ozdobne

Po podlaniu traw powinno być łatwo wykopać roślinę łopatą. Możesz również owinąć luźną glebę wokół korzeni i usunąć uszkodzone części rośliny, w tym liście i korzenie.

Duże trawy ozdobne

Większe trawy ozdobne będą wymagały cięcia przed wykopaniem kępy. W ten sposób wygodniej jest zobaczyć korzenie i wykopać trawę. Możesz całkowicie wykopać kulę korzeniową, ale może być również wygodne podzielenie jej na pół łopatą przed podniesieniem.

Gdy masz już sekcje, spryskaj je wężem, aby usunąć pozostałą ziemię.

Krok # 2. Dzielenie

Jak wspomniano wcześniej, większe trawy ozdobne można od razu podzielić bez podnoszenia kuli korzeniowej z ziemi. Proces oddzielania traw ozdobnych jest podobny w przypadku obu rodzajów traw, ale możesz skorzystać z poniższych technik, aby uczynić go bardziej wygodnym.

Małe trawy ozdobne

Możesz użyć rąk i podzielić kulkę korzeniową na sekcje, a możesz uzyskać dowolną liczbę podziałów w zależności od wielkości rośliny. Kiedy sadzisz działkę, upewnij się, że jest stabilna w pozycji pionowej, a korzenie rozchodzą się w nowym pojemniku. Następnie podlej nowe rośliny i utrzymuj wilgoć, aż po kilku tygodniach ustabilizują się.

Duże trawy ozdobne

Możesz od razu przeciąć kulkę korzeniową na pół w ziemi przy dużych trawach ozdobnych lub zrobić to po wyjęciu, w zależności od tego, co jest wygodniejsze. W przeciwieństwie do mniejszych traw, do oddzielenia większych traw może być potrzebny siekiera. Gdy masz już sekcje, musisz usunąć te znajdujące się blisko środka, ponieważ te podziały są stare i mogą nie być energiczne do przesadzania.

Musisz także usunąć długie korzenie i te uszkodzone, zanim przesadzisz je w podobny sposób w przypadku małych traw ozdobnych. Niezależnie od tego, jaki rodzaj trawy posiadasz, łatwiejsze może być też zadomowienie się w szklarni. Szklarnia stanowi doskonałe środowisko do rozmnażania, ponieważ jest stabilna dla młodych roślin.

Kiedy oddzielać trawy ozdobne

Nie wystarczy wiedzieć, jak oddzielić trawy ozdobne, ponieważ odpowiedni moment ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Ponownie można wyróżnić dwa typy, ale tym razem należy rozdzielić trawy w sezonie ciepłym i chłodnym. Wiedząc, kiedy aktywnie rosną, łatwiej je rozdzielić, ponieważ chcesz to zrobić przed tym okresem.

Trawy sezonowe

Trawy z ciepłego sezonu należy podzielić wiosną, ponieważ dopiero zaczynają sezon wegetacyjny i nie są już w tym okresie uśpione. Trawy z sezonu ciepłego pozostają w stanie uśpienia jesienią, a sezon wegetacyjny rozpoczyna się, gdy rozwijają nowe pędy. Wskazówką, że masz trawę w ciepłym sezonie, jest to, że zwykle kwitnie w środku lata lub wczesnej jesieni.

Trawy chłodne

Wręcz przeciwnie, najlepiej jest oddzielać trawy ozdobne w okresie chłodnym późną zimą i wczesną wiosną, ponieważ jest to czas, w którym mają one aktywnie rosnąć. Zwróć jednak uwagę, kiedy Twoje trawy rosną, ponieważ te zalecane czasy mogą się różnić. Pamiętaj, że trawy w okresie zimowym rozwijają nowy wzrost jesienią lub zimą i przechodzą w stan uśpienia, gdy temperatura przekroczy 75 ° F.

Wniosek

Trawy ozdobne skorzystają na podziałach tu i tam. Nauka oddzielania traw ozdobnych jest ważna nie tylko dla rozmnażania nowych roślin, ale także dla utrzymania ich w zdrowiu i schludnego wyglądu ogrodu. Sam proces jest tak prosty, jak usuwanie i dzielenie, a także określenie, kiedy należy oddzielić trawy.

Aby usunąć i podzielić, musisz najpierw określić, czy twoje trawy są małe czy duże. Ta ostatnia może wymagać pewnego przycięcia przed wykopaniem, podczas gdy mniejsze trawy można łatwo podzielić ręcznie. Najlepiej byłoby również oddzielić trawy w sezonie ciepłym i zimnym, aby wiedzieć, kiedy będą rosnąć i aktywnie dzielić się przed tymi czasami.

Jak podzielić trawy ozdobne. 2 proste kroki | KrosAgro

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Najnowsze artykuły

Tunele KrosAgro

TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 8,75 M

TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 8,75 M

wys: 2,40m | szer: 4m | dł: 8,75m

3 861,34 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 2 x 6,25 m

wys: 2m szer: 2m dł: 6,25m

1 829,51 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 15 M

TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 15 M

wys: 2,40m | szer: 4m | dł: 15m

6 139,17 zł zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Przeczytaj również

Nowoczesne tunele foliowe – ogrodowe i profesjonalne - Tunele foliowe
Tunele foliowe

Nowoczesne tunele foliowe – ogrodowe i profesjonalne

Wyobrażenie o uprawach pod osłonami systematycznie się zmienia. Jeszcze kilka lat temu ujrzenie tunelu foliowego ...
Czytaj więcej
Odmiany sałat do upraw pod osłonami - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej ...
Czytaj więcej
Uprawa truskawek w tunelu foliowym - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Uprawa truskawek w tunelu foliowym

Fenomen truskawek jest znany każdemu z nas – jest to w końcu najsmaczniejszy i najbardziej ...
Czytaj więcej