Jak korzystać z maszyny do klonowania dla początkujących

Jak korzystać z maszyny do klonowania dla początkujących

Czy wiesz, że będziesz gotowy na korzystanie z maszyny do klonowania w zaledwie czterech krokach? Termin klonowanie roślin może wydawać się ograniczony do naukowców, ale ogrodnicy mogą nauczyć się tej umiejętności i wykonywać ją przy odpowiednim przygotowaniu i badaniach. W końcu klonowanie roślin to szybki i pewny sposób na wykonanie niezawodnych kopii roślin po niższych kosztach.

Jeśli chcesz zachować właściwości swoich roślin, klonowanie jest skuteczną techniką. Oszczędzasz czas w porównaniu z czekaniem na kiełkowanie nasion roślin i nie będziesz ograniczony do roślin, które możesz zrobić. Zdrowie rośliny macierzystej będzie nadal bezpieczne, ale zawsze możesz uprawiać i sadzić rośliny w szklarni, aby mieć pewność, że są gotowe do klonowania.

Jak korzystać z maszyny do klonowania: obszerny przewodnik

Przygotowanie maszyny

Na rynku dostępnych jest wiele maszyn do klonowania, ale generalnie można je przygotować, napełniając je wodą. Ile wody należy dodać? Sprawdź poziom wody w urządzeniu i pamiętaj, aby używać wody o temperaturze od 65 do 68 ° F.

Zamocuj rozpylacze i pompkę i sprawdź maszynę, czy spray może pokryć całą powierzchnię pokrywy. Ponieważ zaczynasz od sadzonek, możesz pobudzić ich wzrost, dodając mieszankę składników odżywczych. Podobnie jak w przypadku sprawdzania temperatury wody, upewnij się, że ten roztwór ma temperaturę 68 ° F i sprawdź zbiornik, jeśli pompa go przegrzeje.

Ustawianie środowiska

Po napełnieniu maszyny wodą i mieszanką składników odżywczych można przystąpić do jej konfigurowania. Większość ekspertów zaleca użycie osłony wilgotności w środowisku klonowania. Możesz pominąć kopułę w szklarni, ponieważ łatwo jest utrzymać wilgotność w pomieszczeniu.

Sprawdź, czy procent jest poniżej 60, ponieważ oznacza to, że musisz zwiększyć wilgotność. Ponadto najlepsza temperatura do klonowania to 700 do 75 ° F, aby zagwarantować sukces. Kolejną zaletą tych klonujących w szklarni jest to, że łatwo jest utrzymać ten asortyment i dodać światła do uprawy, aby dalej wspierać sadzonki.

Korzystanie z maszyny

Gdy maszyna i środowisko będą gotowe, możesz rozpocząć klonowanie. Pobieranie sadzonek z roślin rodzicielskich jest proste, biorąc pod uwagę, że jest to najczęstszy sposób klonowania i rozmnażania. Chcesz jednak sprawdzić przewodniki z uniwersytetów, aby dowiedzieć się, jak wykonać różne rodzaje sadzonek, aby zapoznać się z koncepcją.

Należą do nich sadzonki zielne i iglaste, półtwarde, liściaste, liściaste, korzeniowe i liściaste. W przypadku maszyny do klonowania będziesz używać sadzonek łodyg. Włóż łodygę do neoprenowego dysku maszyny do klonowania tak, aby 2 cale znajdowało się poniżej dna dysku.

Ten rozmiar ma kluczowe znaczenie dla późniejszego nakierowania sprayu.

Konserwacja

Po użyciu maszyny do klonowania typowe jest uczucie zdenerwowania, zwłaszcza jeśli rośliny wyglądają na długonogi. Jednak po kilku godzinach powinny wyzdrowieć. Możesz również lekko spryskać rośliny, aby zapobiec ich wykorzenieniu.

Zwykle sadzonki mogą rozwinąć się po dwóch dniach. Jasno białe korzenie powinny wskazywać na zdrowy wzrost, podczas gdy korzenie brązowe lub szare oznaczają, że temperatura wody wymaga obniżenia. Po rozpoczęciu ukorzeniania najlepiej jest również ogólnie zmienić zbiornik.

W ciągu tygodnia sadzonki powinny dobrze się rozwijać, ale nie ulegaj jeszcze pokusie, aby je przesadzić. Poczekaj około dziesięciu dni, aby rozwinąć swoje wtórne korzenie. Oznacza to, że jesteś gotowy do przeszczepu, co byłoby wygodne, jeśli używasz szklarni, jeśli środowisko zewnętrzne nie jest jeszcze optymalne.

Co to jest maszyna do klonowania?

Możesz się zastanawiać, po co byłaby potrzebna maszyna do klonowania, skoro rozmnażanie roślin z sadzonek i tak jest stosunkowo łatwe. Istotna różnica i zaleta polega na tym, że możliwe jest ukorzenienie wszystkich sadzonek ze 100% skutecznością. Możesz wykonać tradycyjną metodę lub użyć maszyny aeroponicznej lub hydroponicznej, ale maszyna do klonowania zajmuje połowę czasu przetwarzania bez większego monitorowania.

Maszyna do klonowania to plastikowy kwadrat z pompą, mieszanką składników odżywczych i dyszami mgiełkowymi lub aeroponicznymi. Na górze znajdują się dyski, które mogą być twarde lub miękkie i przyjmują sadzonki. Pompa jest następnie odpowiedzialna za przetłaczanie pożywki przez dysze w celu zamglenia sadzonek.

Wniosek

Zawsze możesz rozmnażać rośliny przez sadzonki lub podziały, aby je sklonować. Jednak nauczenie się korzystania z maszyny do klonowania jest przydatną umiejętnością, jeśli chcesz uzyskać 100% skuteczność wszystkich sadzonek. Ponadto maszyny do klonowania zajmują mniej czasu przy minimalnej interwencji niż przy użyciu systemu aeroponicznego lub hydroponicznego.

Aby z niego skorzystać, przygotuj maszynę, napełniając ją wodą i pożywką. Następnie sprawdź środowisko klonowania i jego temperaturę, wilgotność i system oświetlenia. Takie warunki ułatwiają użytkowanie szklarni, ponieważ utrzymanie jej jest wygodniejsze w pomieszczeniach. Następnie możesz włożyć sadzonki do dysków i poczekać, aż się ukorzenią.

Odzyskanie sadzonek może zająć kilka godzin i tydzień, zanim zaczną rosnąć korzenie. Jednak nigdy nie przesadzaj cięcia, dopóki nie rozwiną się wtórne korzenie. W przypadku przesadzania można to również zrobić w szklarni, aż środowisko zewnętrzne będzie optymalne.

Jak korzystać z maszyny do klonowania dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Microgreens czyli mikro liście – co to jest i jak je uprawiać ?

Mikroliście to popularne młode rośliny jadalne, które na co dzień spotykamy w dojrzałych wersjach. Marchewka, mięta, rukola, rzodkiewka, sałata lodowa,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać zgniliźnie korzeni? | przyczyny i zapobieganie

Zgnilizna korzeni to jedna z najczęstszych chorób, która może dotknąć prawie każdą roślinę. Za przyczynę procesów gnicia odpowiedzialne są patogeny…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale łukowe – projekt na zamówienie

Modułowe konstrukcje stalowe coraz śmielej podbijają rynek, będąc skutecznym zamiennikiem dla stałych budynków. Hale łukowe to nie tylko optymalne rozwiązanie,…

Więcej
Bez kategorii

Inspekt w mini tunelu foliowym

Inspekt w mini tunelu foliowym przyspiesza zbiór warzyw i ziół o kilka tygodni. Można w nim rozwijać sadzonki, a także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Najlepsze metody zapylania roślin w tunelach

Uprawa roślin w tunelach foliowych i szklarniach niesie za sobą wiele korzyści i staje się coraz bardziej popularna. Zmiany klimatyczne,…

Więcej