Jak uprawiać hydroponicznie trawę pszeniczną | KrosAgro

Jak uprawiać hydroponicznie trawę pszeniczną | KrosAgro

Czy wiesz, że nauka hydroponicznej uprawy trawy pszenicznej zajmuje tylko dwa kroki? Ta metoda uprawy trawy pszenicznej jest przyjazna dla majsterkowiczów iz pewnością przyjazna dla początkujących. Hydroponika to doskonała innowacja dla ogrodników, ponieważ jest tańsza i oszczędza więcej miejsca niż uprawa w glebie, więc nie jest zaskakujące, że ogrodnicy dostosowali tę metodę do trawy pszenicznej.

Trawa pszeniczna ma wiele zalet zdrowotnych ze względu na przeciwutleniacze, witaminy i minerały. Czy wiesz, że sok z trawy pszenicznej jest jednym z najlepszych napojów, jakie możesz mieć, aby potencjalnie zapobiegać rakowi? Możesz nawet wyhodować go w szklarni, podobnie jak trawy ozdobne.

Rzeczywiście, trawa pszeniczna jest zdrową rośliną, którą warto uprawiać samodzielnie. Możesz mieć własne źródło świeżego i zapobiegającego rakowi soku w zaciszu własnego ogródka. A co najważniejsze, uprawa trawy pszenicznej jest bezproblemowa dzięki łatwemu do samodzielnego wykonania systemie hydroponicznym.

Jak uprawiać trawę pszeniczną w sposób hydroponiczny: przewodnik dwuetapowy

Przygotuj nasiona

W przypadku hydroponicznej konfiguracji DIY należy najpierw przygotować i wykiełkować nasiona trawy pszenicznej. Jest to podobne do tego, jak tradycyjnie będziesz uprawiać trawę pszeniczną. Aby to zrobić, opłucz nasiona przed włożeniem ich do pojemnika, takiego jak słoik o wielkości kwartału.

Następnie zanurz nasiona w słoiku w oczyszczonej wodzie. Przykryj pojemnik sitkiem, ale pamiętaj o pozostawieniu około 2 cali materiału, aby można było pociągnąć krawędzie w dół otworu słoika. Zabezpiecz pokrywę gumką i przechowuj ją w pomieszczeniu o temperaturze od 65 do 75 ° F.

Nasiona powinny moczyć się przez 12 godzin przed spuszczeniem wody ze słoika, aby pomóc im wykiełkować. Następnie dodaj oczyszczoną wodę i delikatnie potrząśnij pojemnikiem, aby wypłukać nasiona. Odcedź i powtórz proces, aby dokładnie oczyścić nasiona.

Umieść w pojemniku

Po dokładnym oczyszczeniu nasion trawy pszenicznej, rozłóż je równomiernie na dnie tacy do uprawy. Dodaj wodę, aby je przykryć, a następnie przykryj sam pojemnik papierem, aby był ciepły i ciemny. Sprzyja to późniejszemu wzrostowi, a wilgoć można utrzymać, mocząc papierową okładkę.

Inną metodą jest pozostawienie nasion do samodzielnego kiełkowania w systemie hydroponicznym przez 24 godziny. Dzieje się tak, ponieważ hodowcy zauważyli, że trawa pszeniczna potrzebuje dodatkowych składników odżywczych, a sama woda nie wystarczy. Dlatego często łączy się podłoże hydroponiczne z nawozem dla wodorostów lub torfem torfowym.

Dodaj 2,5 centymetra podłoża uprawowego na dno tacy przed zraszaniem zarówno nasion, jak i podłoża wodą. Uważaj jednak, aby ich nie przesycić przed przechowywaniem pojemnika w ciepłym i ciemnym miejscu. Trawa pszeniczna powinna wykiełkować czwartego dnia i możesz poczekać, aż osiągną wysokość cala, zanim umieścisz ją w słonecznym miejscu.

Używanie szklarni jest idealne dla hydroponicznej trawy pszenicznej, ponieważ warunki wewnętrzne zapobiegają rozwojowi pleśni. Po dziesięciu dniach trawa powinna mieć około 10 cali wysokości i być gotowa do zbioru. Po prostu upewnij się, że przycinasz jak najbliżej powierzchni uprawy.

Zalety uprawy hydroponicznej trawy pszenicznej

Uprawa trawy pszenicznej metodą hydroponiczną jest zrównoważoną i wygodną metodą w porównaniu do uprawy w glebie. Dzieje się tak, ponieważ będziesz zbierać wysokiej jakości trawę pszeniczną, unikając problemów i ograniczeń związanych z uprawą gleby. Jeśli planujesz użyć szklarni, hydroponika jest również idealnym partnerem.

Jeśli się nad tym zastanowić, hydroponiczna uprawa trawy pszenicznej jest bardziej atrakcyjna, ponieważ będziesz spożywać trawę. W końcu kto chciałby gleby i potencjalnych patogenów na swoim talerzu? W hydroponicznej trawie pszenicznej zwykle używa się włókna kokosowego, wolnego od patogenów, zapachów i potencjalnych problemów z pleśnią.

Jednak nadal możesz być zdezorientowany, dlaczego w tym artykule omówiono znaczenie niestosowania czystej wody z hydroponiczną trawą pszeniczną.

Wymagania odżywcze trawy pszenicznej

Niektórzy ogrodnicy są nieugięci co do hydroponicznej uprawy trawy pszenicznej, zastanawiając się, czy trawa pszeniczna może nadal zaspokajać ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze i zapewnić nam korzyści zdrowotne. Dlatego warto poznać makroskładniki i mikroelementy, których potrzebuje trawa pszeniczna.

Jak większość roślin, trawa pszeniczna uwielbia azot, potas i fosfor. Jeśli używasz włókna kokosowego do swojego systemu hydroponicznego, nie powinieneś mieć żadnych niedoborów tych makroskładników. Ale ponieważ jest naturalnie uboga w azot i fosfor, rozsądne jest dodanie fusów z kawy w celu uzyskania azotu i fosforu.

Mikroskładniki odżywcze nie są tak łatwe do uzyskania hydroponicznie w porównaniu z używaniem gleby. Dlatego suplementacja nawozem jest lepsza, aby zapewnić, że trawa pszeniczna zaspokoi jej potrzeby. Dobrym przykładem nawozu dostarczającego mikroelementy są płynne wodorosty, które po prostu dodasz do początkowej kąpieli wodnej swojego organizmu.

Wniosek

Trawa pszeniczna to odżywcza potęga, którą możesz wygodnie uprawiać. Jeśli wiesz, jak hydroponicznie uprawiać trawę pszeniczną, możesz nawet uniknąć niedogodności związanych z przestrzenią i patogenami typowymi dla uprawy gleby. Wystarczy tylko wykiełkować trawę pszeniczną i użyć odpowiedniego podłoża do uprawy w systemie hydroponicznym.

Najpopularniejszym z nich jest włókno kokosowe i najlepiej jest dodawać płynne wodorosty, aby upewnić się, że system zaspokaja zapotrzebowanie na składniki odżywcze dla trawy pszenicznej. A skoro o tym mowa, bardziej opłacalne jest nie używać czystej wody w systemie. Zamiast tego dodaj torfowiec torfowy do podłoża hydroponicznego.

Kolejną przydatną wskazówką dla hydroponicznej trawy pszenicznej jest użycie szklarni. W ten sposób można zapobiegać rozwojowi pleśni i utrzymywać idealne warunki do wzrostu kiełkowania. Trawa pszeniczna powinna być gotowa, gdy osiągną 10 cali wzrostu.

Jak uprawiać hydroponicznie trawę pszeniczną | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym?

Szpinak to atrakcyjnie wyglądająca roślina o zielonej rozecie liści i smacznym smaku. Jako element sałatek, cześć dekoracji dań oraz pożywny…

Więcej
Tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe Stosowane do upraw polowych, przyśpieszają wegetację roślin, wydłużając przy tym produkcję warzyw i owoców. Zaprojektowane przez markę…

Więcej
Bez kategorii

Co uprawiać a co nie w tunelu foliowym?

Co uprawiać, a czego nie uprawiać w tunelu foliowym? Wydawałoby się że ze względu na optymalne warunki, jakie tworzy cieplarnia,…

Więcej
Bez kategorii

Uprawy w zimie pod osłonami

Uprawy w zimie pod osłonami to całkiem realna możliwość nie tylko dla ogromnych plantatorów, ale i hobbystycznych ogrodników. Całoroczne hodowla…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać bakłażany w tunelu foliowym?

Bakłażan jest  rośliną ciepłolubną, z rodziny psiankowatych jak większość roślin z tego typu (papryka, pomidor) najlepiej rośnie pod osłonami. Owoce oberżyny o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać petunie? Trzy wskazówki do zapamiętania!

Wiedza o tym, jak przycinać petunie, nie ogranicza się do przycinania, ale obejmuje również usuwanie martwych kwiatostanów i silne przycinanie….

Więcej