Gdzie kupić tunel foliowy?

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace, zbierając plon mrozoodpornych roślin, sadząc nowalijki i nawożąc ziemię. Do rozpoczęcia upraw plenerowych pozostało jeszcze sporo czasu, jednakże te pod osłonami nabierają tempa. Nie ma więc na co czekać, jeszcze przed sezonem warto znaleźć i kupić tunel foliowy do ogrodu lub na działkę.

W poniższym artykule Krosagro podpowiemy, jaki i gdzie kupić tunel foliowy?

Metalowy szklarnia foliowa

Wybierając tunel foliowy, należy wyszukać model, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Takie konstrukcje rozpoznamy po stelażu wykonanym ze stali. Oprócz samego materiału istotna jest również jakość surowca.

Warto także zwrócić uwagę na średnicę rur, z których został wykonany stelaż. Dlatego wybierając namiot ogrodowy, swoją decyzję opierajmy nie na cenie, a na doświadczeniu producenta, którą taką strukturę projektuje. Oczywiście za solidność trzeba zapłacić. Foliaki tego typu kosztują nieco więcej, jednakże ma się pewność, że nie zniszczy ich pierwsza wiosenna burza.

Opierając się na doświadczeniu klientów Krosagro, wiemy, że sporo ogrodników po sezonie, a czasami nawet w trakcie, kupuje nowy tunel foliowy, ponieważ poprzedni uległ zniszczeniu. W internecie można znaleźć wiele ofert tuneli z PCV lub aluminium. To materiał mniej trwały, który podczas burzy, intensywnych deszczów, silnego wiatru, burz itp. zostaje zmieciony. Sporo z nich nie nadaje się już do ponownego zastosowania, a wtedy wydane pieniądze są dosłownie wyrzucono w błoto.

  • Ekonomiczny tunel foliowy to nie tani tunel foliowy

Samo posiadanie tunelu foliowego już prowadzi do oszczędności. A to dlatego, że uprawiający ma własny warzywnik, ziołowy ogródek oraz miejsce do produkcji rozsady w jednym miejscu. W cieplarni owoce mają sprzyjające warunki do wegetacji i nie są narażone na czynniki pogodowe, więc przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodnik doczeka się obfitego oraz dorodnego plonu. Zebrane warzywa, owoce i zioła zasilą domową spiżarnię oraz kuchnię, nie trzeba będzie kupować ich w marketach, a zaoszczędzone pieniądze będą mogły zostać przeznaczone na coś zupełnie innego.

W całym asortymencie tuneli foliowych Krosagro każdy Klient znajdzie coś dla siebie. W sklepie internetowym KROSTRADE, jest sporo wariantów zarówno tuneli jednowegetacyjnych, wielowegetacyjnych, z wietrzeniem bocznym. Wszystkie modele cechują się wytrzymałością, solidnością oraz optymalnie sprawdzają się w prowadzeniu roślin pod osłonami.

Ocynkowany ogniowo namiot ogrodowy

Skoro poruszyliśmy już sposoby wykonanie oraz cenę, warto podkreślić, które szklarnie foliowe są zdatne do długiej eksploatacji. Nawet najgrubsza stal podda się korozji, jeśli nie zostanie przed nią zabezpieczona. Najczęstszym sposobem na zabezpieczenie konstrukcji przed korodowaniem jest osłona z ocynku lub ocynku ogniowego. Jest to o tyle istotne, gdyż podczas uprawy stale używa się wody, a wewnątrz cieplarni stale zmienia się wilgotność. Gdyby nie powłoka ochronna, stelaż z czasem mógłby korodować. Każda część namiotu poddana jest procesowi cynkowania, gwarantując, że po wielu sezonach konstrukcja w dalszym ciągu będzie w dobrym stanie.

  • Folia tunelowa

Od tego, jaką folię wybierze ogrodnik, będą zależeć warunki panujące pod stelażem. Folia powinna być transparentna lub matowa (dyfuzyjna), pod żadnym pozorem zielona! Przez powłokę przechodzą promienie słoneczne, które podgrzewają ziemię oraz powietrze, ciepło uchodzi znacznie wolniej i jest magazynowane pod kopułą. Stwarza to dla roślin idealne warunki do wzrostu, dzięki czemu na każdym etapie wegetacji poszczególny proces przebiega optymalnie.

  • Hobbystyczny tunel foliowy i profesjonalny tunel foliowy

Foliak to uniwersalna konstrukcja, której można używać na wiele sposobów. Jako magazyn, garaż, kurnik, chlew, oborę, warsztat itp. itd Ciekawym zastosowaniem tunelu jest również zastosowanie foliowca do osłony basenu. Właśnie ta uniwersalność czyni z namiotów tak ciekawy produkt. Nawet w tunelu foliowym na działkę lub do ogrodu, można dokonać modyfikacji, aby był bardziej specjalistyczny. W środku można podłączyć ogrzewanie, nawiewnicę, zainstalować system nawadniający, czyli zautomatyzować cały proces uprawy. Wszystko po to, aby uzyskać zdrowy, ekologiczny i obfity plon.

Profesjonalne cieplarnie to natomiast temat na osobny artykuł. To sporej wielkość konstrukcje, które przeznacza się do upraw zarówno sezonowych jak i całorocznych. Producenci roślin dzięki nim otrzymują zadowalające efekty, a inwestycja – przy dobrym planowaniu – zwraca się dość szybko.

Gdzie kupić tunel foliowy?

Standardowe tunele foliowe dostępne są od ręki, większość z nich jest na stanie magazynowym. Wystarczy wybrać model którejś z cieplarni Krosagro, a w ciągu 7 dni trafi do właściciela. Kupując tunel od któregoś z dealerów marki, Klient ma pewność, że otrzyma namiot na wiele sezonów. Zamówienia profesjonalnych szklarni można składać telefonicznie lub e-mailem. Dane kontaktowe oraz formularz kontaktowy znajdują się w zakładce KONTAKT.

Poniżej lista internetowych sklepów z tunelami foliowymi, które są autoryzowanymi dealerami marki.   

Gdzie kupić tunel foliowy?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Która hala dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż?

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Nasiona do tunelu ogrodniczego

Dobry gatunek nasion do tunelu foliowego ma wielki wpływ na jakość plonów. Na początku każdego sezonu zarówno hobbystyczni ogrodnicy z działek lub…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czy warto uprawiać okry (ketmii piżmowej) w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie roślin, które normalnie nie wyrosłyby w ogródku. To dzięki osłonom niespotykane i mało znane orientalne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy dzielić trawy ozdobne? 2 proste kroki

Postaramy się o udzielenie jak najprostszej odpowiedzi na pytanie, o to, jak dzielić trawy ozdobne. W tym celu opiszemy dwa…

Więcej
Tunele foliowe

Nowoczesne tunele foliowe – ogrodowe i profesjonalne

Wyobrażenie o uprawach pod osłonami systematycznie się zmienia. Jeszcze kilka lat temu ujrzenie tunelu foliowego było zjawiskiem rzadkim, teraz wystarczy…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej