Gdzie kupić tunel foliowy?

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace, zbierając plon mrozoodpornych roślin, sadząc nowalijki i nawożąc ziemię. Do rozpoczęcia upraw plenerowych pozostało jeszcze sporo czasu, jednakże te pod osłonami nabierają tempa. Nie ma więc na co czekać, jeszcze przed sezonem warto znaleźć i kupić tunel foliowy do ogrodu lub na działkę.

W poniższym artykule Krosagro podpowiemy, jaki i gdzie kupić tunel foliowy?

Metalowy szklarnia foliowa

Wybierając tunel foliowy, należy wyszukać model, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Takie konstrukcje rozpoznamy po stelażu wykonanym ze stali. Oprócz samego materiału istotna jest również jakość surowca.

Warto także zwrócić uwagę na średnicę rur, z których został wykonany stelaż. Dlatego wybierając namiot ogrodowy, swoją decyzję opierajmy nie na cenie, a na doświadczeniu producenta, którą taką strukturę projektuje. Oczywiście za solidność trzeba zapłacić. Foliaki tego typu kosztują nieco więcej, jednakże ma się pewność, że nie zniszczy ich pierwsza wiosenna burza.

Opierając się na doświadczeniu klientów Krosagro, wiemy, że sporo ogrodników po sezonie, a czasami nawet w trakcie, kupuje nowy tunel foliowy, ponieważ poprzedni uległ zniszczeniu. W internecie można znaleźć wiele ofert tuneli z PCV lub aluminium. To materiał mniej trwały, który podczas burzy, intensywnych deszczów, silnego wiatru, burz itp. zostaje zmieciony. Sporo z nich nie nadaje się już do ponownego zastosowania, a wtedy wydane pieniądze są dosłownie wyrzucono w błoto.

  • Ekonomiczny tunel foliowy to nie tani tunel foliowy

Samo posiadanie tunelu foliowego już prowadzi do oszczędności. A to dlatego, że uprawiający ma własny warzywnik, ziołowy ogródek oraz miejsce do produkcji rozsady w jednym miejscu. W cieplarni owoce mają sprzyjające warunki do wegetacji i nie są narażone na czynniki pogodowe, więc przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodnik doczeka się obfitego oraz dorodnego plonu. Zebrane warzywa, owoce i zioła zasilą domową spiżarnię oraz kuchnię, nie trzeba będzie kupować ich w marketach, a zaoszczędzone pieniądze będą mogły zostać przeznaczone na coś zupełnie innego.

W całym asortymencie tuneli foliowych Krosagro każdy Klient znajdzie coś dla siebie. W sklepie internetowym KROSTRADE, jest sporo wariantów zarówno tuneli jednowegetacyjnych, wielowegetacyjnych, z wietrzeniem bocznym. Wszystkie modele cechują się wytrzymałością, solidnością oraz optymalnie sprawdzają się w prowadzeniu roślin pod osłonami.

Ocynkowany ogniowo namiot ogrodowy

Skoro poruszyliśmy już sposoby wykonanie oraz cenę, warto podkreślić, które szklarnie foliowe są zdatne do długiej eksploatacji. Nawet najgrubsza stal podda się korozji, jeśli nie zostanie przed nią zabezpieczona. Najczęstszym sposobem na zabezpieczenie konstrukcji przed korodowaniem jest osłona z ocynku lub ocynku ogniowego. Jest to o tyle istotne, gdyż podczas uprawy stale używa się wody, a wewnątrz cieplarni stale zmienia się wilgotność. Gdyby nie powłoka ochronna, stelaż z czasem mógłby korodować. Każda część namiotu poddana jest procesowi cynkowania, gwarantując, że po wielu sezonach konstrukcja w dalszym ciągu będzie w dobrym stanie.

  • Folia tunelowa

Od tego, jaką folię wybierze ogrodnik, będą zależeć warunki panujące pod stelażem. Folia powinna być transparentna lub matowa (dyfuzyjna), pod żadnym pozorem zielona! Przez powłokę przechodzą promienie słoneczne, które podgrzewają ziemię oraz powietrze, ciepło uchodzi znacznie wolniej i jest magazynowane pod kopułą. Stwarza to dla roślin idealne warunki do wzrostu, dzięki czemu na każdym etapie wegetacji poszczególny proces przebiega optymalnie.

  • Hobbystyczny tunel foliowy i profesjonalny tunel foliowy

Foliak to uniwersalna konstrukcja, której można używać na wiele sposobów. Jako magazyn, garaż, kurnik, chlew, oborę, warsztat itp. itd Ciekawym zastosowaniem tunelu jest również zastosowanie foliowca do osłony basenu. Właśnie ta uniwersalność czyni z namiotów tak ciekawy produkt. Nawet w tunelu foliowym na działkę lub do ogrodu, można dokonać modyfikacji, aby był bardziej specjalistyczny. W środku można podłączyć ogrzewanie, nawiewnicę, zainstalować system nawadniający, czyli zautomatyzować cały proces uprawy. Wszystko po to, aby uzyskać zdrowy, ekologiczny i obfity plon.

Profesjonalne cieplarnie to natomiast temat na osobny artykuł. To sporej wielkość konstrukcje, które przeznacza się do upraw zarówno sezonowych jak i całorocznych. Producenci roślin dzięki nim otrzymują zadowalające efekty, a inwestycja – przy dobrym planowaniu – zwraca się dość szybko.

Gdzie kupić tunel foliowy?

Standardowe tunele foliowe dostępne są od ręki, większość z nich jest na stanie magazynowym. Wystarczy wybrać model którejś z cieplarni Krosagro, a w ciągu 7 dni trafi do właściciela. Kupując tunel od któregoś z dealerów marki, Klient ma pewność, że otrzyma namiot na wiele sezonów. Zamówienia profesjonalnych szklarni można składać telefonicznie lub e-mailem. Dane kontaktowe oraz formularz kontaktowy znajdują się w zakładce KONTAKT.

Poniżej lista internetowych sklepów z tunelami foliowymi, które są autoryzowanymi dealerami marki.   

Gdzie kupić tunel foliowy?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Microgreens czyli mikro liście – co to jest i jak je uprawiać ?

Mikroliście to popularne młode rośliny jadalne, które na co dzień spotykamy w dojrzałych wersjach. Marchewka, mięta, rukola, rzodkiewka, sałata lodowa,…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w celach komercyjnych, aby odnieść sukces?

Istnieją trzy ważne elementy do opanowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak uprawiać pomidory na skalę przemysłową. Będzie to pewnością wyzwanie, dla…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja ziemi w tunelu foliowym cz. 3 – nawożenie

Naturalne nawozy, których skład opiera się na odchodach zwierzęcych, to podstawa ekologicznych upraw warzyw i owoców. Obfitość plonu zależy od…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej
Tunele foliowe

Jak korzystać z tunelu foliowego? – poradnik dla początkujących

Szklarnia jest konstrukcją  wykonaną głównie z transparentnego materiału, takiego jak szkło. Wewnątrz uprawia się rośliny wymagające regulowanych warunków klimatycznych. Konstrukcje…

Więcej
Tunele foliowe

Konstrukcja na tunel foliowy

Tunel foliowy, a konkretnie jego stelaż, wykonany jest ze stali. Kiedy elementy metalowej szklarni zostaną ukształtowane, trafiają do ocynkowni, gdzie…

Więcej