Jak długo wytrzymują doniczki z tkaniny i ich właściwości

Jak długo wytrzymują doniczki z tkaniny i ich właściwości

Warto się zastanawiać, jak długo wytrzymają doniczki z tkaniny, ale powinieneś mieć pewność, że możesz ich używać nawet przez pięć lat. Ogrodnicy powinni sprawdzać wszystko, czego będą używać, pod kątem długowieczności. Jednym z najlepszych pojemników są Smart Pots lub inne niezawodne doniczki z tkaniny na rynku.

Ogrodnictwo jest cenne pod względem trwałości i korzyści zdrowotnych. Mając to na uwadze, założenie stosowania trwałych pojemników pozwoli na posiadanie produktywnego i bezstresowego ogrodu.

Jak długo utrzymują się doniczki z tkaniny oraz porady dotyczące pielęgnacji

Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać usługi trwającej od 3 do 5 lat od doniczek z tkaniny. Oczywiście będzie to zależało od wybranej marki, a te, które są dobrze znane, powinny sprawić, że poczujesz się pewniej dzięki ich długowieczności. Ponadto ta oczekiwana długość życia zależy od zużycia, któremu podlegają, jak często ich używasz oraz od tego, jak skutecznie je czyścisz i przechowujesz.

Dbanie o doniczki z tkaniny

Aby mieć pewność, że Twoje donice z tkaniny będą trwać, musisz ćwiczyć odpowiednie przechowywanie i pielęgnację. Po pierwsze, jak przechowywać doniczki z tkaniny, gdy nie są używane? Szklarnia lub jakakolwiek wewnętrzna, chłodna i sucha konstrukcja byłaby idealna do przechowywania, ponieważ chroni doniczki przed żywiołami.

Chociaż doniczki z tkaniny są generalnie trwalsze niż inne pojemniki, degradacja jest nadal możliwa, jeśli znajdują się na obszarze narażonym na trudne warunki klimatyczne. Musisz również odpowiednio wyczyścić doniczki z tkaniny przed umieszczeniem ich w magazynie, aby zaoszczędzić sobie kłopotów później i ułatwić ponowne użycie na następny sezon.

Krok # 1. Wąż je

Aby umyć doniczki z tkaniny, zacznij od ich umycia wodą, aby usunąć resztki ziemi i roślin. Pozostaw pojemniki do wyschnięcia na jeden dzień i usuń pozostałe wysuszone materiały przed ich umyciem. To sprawia, że ​​czyszczenie jest wygodniejsze i zapewnia dokładne usunięcie chemikaliów i innych materiałów.

Krok # 2. Włożyć do pralki i wysuszyć na powietrzu

Użyj sody oczyszczonej i białego octu lub organicznego detergentu do dalszego czyszczenia garnków. Użyj najwyższego ustawienia i zimnej wody, ale w razie potrzeby może być konieczne wykonanie innego cyklu. Następnie pamiętaj, aby wysuszyć na powietrzu, aby zapobiec powstawaniu pleśni, ale nigdy nie używaj suszarki do suszenia garnków, aby uniknąć uszkodzenia materiału.

Dlaczego warto używać doniczek z tkaniny?

Ogrodnictwo w pojemnikach jest ogólnie korzystne, ponieważ łatwiej jest modyfikować określone wymagania każdej rośliny. Pozwala także osobom z ograniczoną przestrzenią uprawiać rośliny i wybierać ich lokalizację. Jednak doniczki z tkaniny mają kilka zalet w porównaniu z typowymi pojemnikami.

Użyj dla dowolnych roślin

Istnieje wiele rodzajów doniczek materiałowych i można znaleźć doniczki dla określonych typów roślin lub doniczki dla początkujących młodych roślin lub w pełni rozwiniętych roślin. W ten sposób możesz mieć pewność, że materiał wspomaga wzrost Twoich roślin, w tym roślin o płytkich systemach korzeniowych. Doniczki z tkaniny są również dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można wygodnie modyfikować szklarnię lub ogród.

Ułatwia konserwację

Możesz uniknąć typowych problemów związanych z konserwacją, takich jak nadmierne podlewanie, używając garnków z tkaniny. Te pojemniki mają lepszy drenaż, aby zapobiec stojącej wodzie, powodującej erozję gleby, gnicie i inne choroby spowodowane nadmierną wilgocią. Materiał na doniczce z tkaniny jest również oddychający, dzięki czemu możesz zapewnić stałą temperaturę, której doświadczają twoje rośliny.

Wielokrotnego użytku i przyjazne dla środowiska

Trzecim powodem, dla którego doniczki z tkaniny są przewagę, jest to, że są przyjazne dla środowiska, a nawet nie zawierają BPA. Jeśli jesteś w tym artykule, wiesz, że te pojemniki są wielokrotnego użytku. Dlatego nie tylko oszczędzasz pieniądze, ponieważ nie musisz ich odkupywać na każdy sezon wegetacyjny, ale także pomagasz środowisku, przyczyniając się do mniejszej ilości odpadów.

Jak używać doniczek z materiału

Kolejnym czynnikiem, który przyczyni się do długowieczności twoich doniczek z tkaniny, jest nauczenie się ich prawidłowego użytkowania. Zacznij od wybrania odpowiedniego rozmiaru doniczki dla swojego obszaru i roślin, biorąc pod uwagę również podłoże, którego będziesz używać. Na przykład chcesz przeznaczyć miejsce na kamyki, jeśli chcesz poprawić drenaż medium.

Napełnij dzbanek z tkaniny odpowiednią mieszanką lub medium i zostaw dwa cale miejsca na górze. Następnie możesz sadzić swoje plony w zależności od ich idealnej głębokości. Należy pamiętać, że chcesz, aby gleba całkowicie przykryła kulkę korzeniową. Kiedy już to zrobisz, jak podlewać rośliny w doniczkach z tkaniny?

Nie ma specjalnych sztuczek do zapamiętania, ale niektórzy ogrodnicy lubią dodawać nakłucia na dnie w celu odwodnienia, ale nie jest to konieczne we wszystkich przypadkach. Możesz po prostu podlewać tak, jak w przypadku innych pojemników, ale system kroplujący byłby wygodniejszy w szklarni. Po zakończeniu sezonu wegetacyjnego doniczki można wyczyścić, a następnie złożyć w chłodnym i suchym miejscu, czekając na następny sezon.

Wniosek

Doniczki materiałowe są doskonałymi kandydatami do ogrodnictwa kontenerowego. Można jednak zapytać „jak długo wytrzymują doniczki z tkaninami?” Dobra wiadomość jest taka, że ​​można ich używać przez trzy do pięciu lat, w zależności od ich zastosowania i sposobu ich konserwacji.

Najpierw opłucz doniczki, aby pozbyć się większości podłoża i resztek roślinnych. Przed włożeniem do pralki pozostaw je do wyschnięcia, aby sprawdzić, czy nie pozostały wysuszone materiały. Po wyschnięciu na powietrzu można je przechowywać w chłodnym, suchym miejscu na następny sezon.

Jak długo wytrzymują doniczki z tkaniny i ich właściwości

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy przesadzać kalie? Uprawa i pielęgnacja cantedeskii

Cantedeskia zwana częściej kalia doniczkową, kallą lub kalijką, to niezwykła roślina z rodziny obrazkowatych. Dotychczas znana głównie, jako wyjątkowo trwały…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa dla rolnictwa

Hala namiotowa dla rolnictwa to wszechstronna struktura do zastosowania na farmach. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz modułowemu stelażowi przynosi sporo korzyści…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać jaskra? Uprawa i pielęgnacja jaskra azjatyckiego

Jaskry to popularne rośliny porastające tereny łąk, lasów i gór, istnieje aż 400 gatunków, które rosną dziko, ubarwiając krajobraz swoimi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać żurawiny w tunelu foliowych?

Uprawiać żurawiny w tunelu foliowych to nowość w hodowli pod osłonami. Udane plantacje egzotycznych  owoców i warzyw w namiotach ogrodniczych,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej