Wygodne garażowanie auta w lecie

Wygodne garażowanie auta w lecie

Samochód stale wystawiony na światło słoneczne starzeje się znacznie szybciej niż te, które zaparkowane są w garażu. Winne są temu między innymi promienie słoneczne. Wysoka temperatura i przegrzana karoseria, prowadzą do uszkodzeń. A jak każdy właściciel auta wie, od jednej drobnej usterki wszystko się zaczyna, po niej następuje ich coraz więcej. Chwila prawdy następuje u mechanika, który wystawia często pokaźny rachunek. Wielu z uszkodzeń można uniknąć, przechowując auto w bezpiecznym miejscu. Alternatywą dla blaszaków są mobilne namioty garażowe, które pod wieloma względami są znacznie lepszym rozwiązaniem niż nagrzewająca się bryła z blachy. 

Tym razem w poradniku Krosagro opowiemy o tym, jak bezpiecznie garażować auto w lecie w namiocie garażowym.

Czynniki, które szkodzą samochodom

Czynnikami, które prowadzą do złego wyglądu auta są kwaśne deszcze i ptasie guano. Im więcej wspomnianych zjawisk oddziaływuje na samochód, tym szybciej możemy dostrzec ich szkodliwość. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Warto pamiętać że samochód to wizytówka każdego kierowcy.

Jak niszczeje auto bez garażowania?

  • blaknięcie: słońce z czasem prowadzi do tego, że kolor lakieru i tapicerki staje się wypłowiały. Proces tworzy się punktowo, przez co powstają nieestetyczne plamy, które z czasem robią się coraz większe. Osłabiony lakier zaczyna się łuszczyć, w odkrytych miejscach pojawia się korozja, która wpływa nie tylko na wygląd, ale i wytrzymałość karoserii.
  • pękanie skóry: skórzane fotele, kierownica czy cała tapicerka mogą popękać od systematycznego wystawiania jej na słońce. Choć na materiał nanoszona jest powłoka chroniąca, która ma zmniejszyć uszkodzenia od promieni UV, gorąca i zimna oraz ma ułatwić czyszczenie, to jednak z czasem się ściera. Wszystko zaczyna się od blaknięcia. W miejscach, które są najczęściej używane, wpierw pojawiają się ubytki, następnie przetarcia, a po nich pęknięcia. Aby zachować jak najdłużej ich dobry stan, oprócz garażowania konieczna będzie konserwacja skóry za pomocą impregnatów i wosku.
  • uszkodzenia opon: nagrzewająca mieszanka gumowa z czasem traci swoją elastyczność, przyczepność i pojawiają się na nich mikropęknięcia. Jeśli opony pochodzą od renomowanego producenta, zachowują swoją wytrzymałość dłużej. Jednakże jeśli używamy zamienników, ich sprawność zmniejsza się dość szybko. Oczywiste jest to, że co jakiś czas należy zmieniać opony, jednak można zmniejszyć częstotliwość ich eksploatacji, a co się z tym wiąże, zaoszczędzić pieniądze.
  • Pęknięte, nadtopione lub oderwane rurki i pasy: sporo drobnych elementów stworzonych jest z syntetycznych materiałów, które będąc wystawione na wysoką temperaturę, mogą topić się lub kruszeć, przez co tracą swoją wytrzymałość.

Usterki od pór roku

  • Niski poziom płynów: nic się nie dzieje, jeśli sytuacja zdarza się na krótkich dystansach i w mieście, gdzie łatwo uzupełnić braki. Czym innym jest zdarzenie wynikające w czasie długiej trasy i to na bezdrożach. Płyny oparte na wodzie mają to do siebie, że z czasem parują. Jeśli to płyn do spryskiwaczy, to jedynym, co nas czeka, są brudne szyby. Gorzej z chłodnicą, która może się przegrzać.
  • Odśnieżanie auta i skrobanie szyb: zima to nie najszczęśliwszy czas dla kierowców, wraz z śniegiem dochodzi wiele uprzykrzających życie obowiązków. Wielu z nich da się uniknąć, parkując auto w schronieniu. Nawet nieogrzewany garaż jest lepszym rozwiązaniem niż jego brak.
  • Rozgrzane auto: wysoka temperatura wewnątrz samochodu jest mało komfortowa, kiedy musimy do niego wejść. Wietrzenie zwykle zajmuje długą chwilę, a i tak dość często nie przynosi zamierzonego efektu. Już sam kontakt ciała z rozgrzanym fotelem jest mało przyjemny, a co dopiero czekająca nas podróż w dusznym aucie. W ruch pewnie pójdzie klimatyzacja, jednak aby się rozkręcić, potrzebuję czasu. A przecież wystarczyłby cień, który rzuca namiot garażowy.

Namiot garażowy – bezpieczne schronienie dla auta

Aby móc bezpiecznie i komfortowo podróżować samochodem, należy zadbać o garażowanie. Garażowanie auta to jeden ze sposobów na zabezpieczenie pojazdu przed szkodliwymi promieniowaniem UV, patasim guanem i kwaśnymi deszczami. Za niewielką cenę kierowca otrzymuje bezpieczne schronienie dla swoich czterech kółek. Przechowując auto pod osłoną, ma pewność, że nie zawiedzie ono podczas jazdy, zachowa swój atrakcyjny wygląd na dłużej i będzie można eksploatować je przez lata. Mniej usterek to także spora oszczędność dla portfela. To wszystko można osiągnąć dzięki niedrogiej konstrukcji z rur i profili.

Mobilna i modułowa konstrukcja

Namioty to struktury ze stali, których stelaż oparty jest na ocynkowanych rurach i profilach. Warstwa cynku sprawia, że elementy są odporne na korozję, a metoda ogniowa umożliwia jeszcze lepsze zabezpieczenie ich przed korodowaniem. Lekka a zarazem wytrzymała struktura jest łatwa w montażu i demontażu. Pozwala to na dowolne przenoszenie i rozkładanie jej tam, gdzie będzie potrzebna. Zakotwioną strukturę da się rozstawić na każdym typie podłoża. Dzięki solidnym mocowaniom i elementom wzmacniającym, przenośny garaż jest wstanie wytrzymać nawet ekstremalne czynniki pogodowe. Modułowość pozwala na rozbudowywanie konstrukcji o kolejne segmentym, powiększając przestrzeń o dodatkowe metry kwadratowe.

Wygodne garażowanie auta w lecie

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja ziemi w tunelu foliowym cz. 3 – nawożenie

Naturalne nawozy, których skład opiera się na odchodach zwierzęcych, to podstawa ekologicznych upraw warzyw i owoców. Obfitość plonu zależy od…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać nowalijki w tunelu foliowym?

Wiele osóby wypatruje wiosny, aby znów zajadać się świeżymi warzywami. W sklepach natomiast zaczynają pojawiać się wczesnowiosenne nowalijki. Należy jednak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe małe i duże na zamówienie

Hale namiotowe to często wybierany typ konstrukcji stalowej, w który inwestują przedsiębiorcy. Dzięki uniwersalnej strukturze oraz modułowym sposobie zabudowy mają…

Więcej