Jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice? | KrosAgro

Jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice | KrosAgro

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice, jest różna, ponieważ w zależności od używanej odmiany może to zająć miesiące lub lata. Ale żeby dać ci ogólne pojęcie, możesz zacząć zbierać owoce cztery tygodnie po otwarciu kwiatów. W tym artykule omówimy, w jaki sposób możesz skrócić hydroponiczną uprawę truskawek.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​truskawki rosną praktycznie wszędzie w USA, a jeśli masz szklarnię, możesz jej używać w swoim systemie hydroponicznym. Ta kombinacja ułatwia utrzymanie idealnych warunków wzrostu truskawek hydroponicznych i zapobiega wzrostowi i wadom produkcyjnym.

Jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice: szybsze rozwiązanie

Jak wspomniano wcześniej, uprawa truskawek hydroponicznych może zająć nawet miesiące lub lata. Jednak wiarygodnym znakiem, że Twoje truskawki są gotowe do zbioru, jest czekanie po otwarciu kwiatów. Poczekaj po czterech tygodniach od zauważenia kwiatów, a Twoje owoce powinny osiągnąć idealną dojrzałość.

Jakie truskawki rosną szybko w hydroponice?

Czy chcesz wiedzieć, jak skrócić harmonogram upraw hydroponicznych truskawek? Twoje praktyki wpływają na konsystencję systemu, ale odmiana truskawek jest istotnym czynnikiem, jeśli czas jest istotny. Upstart University poleca truskawki stale niosące lub neutralne w ciągu dnia.

Dodatkowo do hydroponiki używaj truskawek z podkładek zamiast tych z nasion. W końcu biegacze będą szybciej niż nasiona pod względem produkcji. Dlatego stosowanie określonych odmian ze wzrostu wegetatywnego może skrócić okres wegetacji o miesiące, a nawet lata.

Po co uprawiać truskawki w hydroponice?

Zanim zniechęcisz się, gdy zobaczysz, że jagody mogą rosnąć latami w hydroponice, ważne jest, aby pamiętać, że ten system jest nadal skutecznym rozwiązaniem do ich wcześniejszego zbierania. Twój ogród będzie jeszcze bardziej produktywny, a poza sezonem możliwa będzie produkcja wysokiej jakości truskawek.

Pominiesz konieczność ciągłego podlewania truskawek i oszczędzasz wodę, unikając jednocześnie błędów wynikających z zalania lub zanurzenia truskawek. Inną potencjalną wadą, której można zapobiec, uprawiając truskawki w hydroponice, jest ograniczenie przestrzeni. Pamiętaj, że te rośliny mają wymagania dotyczące odstępów i możesz doświadczyć opóźnień we wzroście i produkcji, jeśli ich powierzchnia jest nieodpowiednia.

Połączenie hydroponicznych truskawek w szklarni i w pionie rozwiązuje ten dylemat, prowadząc do wysokiej wydajności. Mówiąc o plonach, system hydroponiczny ułatwia również dodawanie roztworu odżywczego, aby pobudzić wzrost i produkcję. Wreszcie, zdolność unikania szkodników i chorób gleby pomija skutki, które mogą opóźnić rozwój truskawek.

Jak uprawiać hydroponiczne truskawki

Uruchamianie

Ważne jest, aby nauczyć się kilku wskazówek, jak je uprawiać, aby osiągnąć sukces, aby uniknąć opóźnień w uprawie hydroponicznych truskawek. Wybierz odmianę stale owocującą lub neutralną w ciągu dnia, jeśli chcesz, aby rośliny owocowały w sposób ciągły. Ta pierwsza może dać trzy zbiory w ciągu roku, podczas gdy truskawki neutralne w ciągu dnia mogą owocować przez całe życie.

Jak wspomniano wcześniej, zacznij od sadzonek lub klonów zamiast nasion do hydroponiki. Skraca to czas przed zbiorami, a także oszczędza wysiłek i koszty przez miesiące, czekając na wzrost nasion. Jest wiele przeszczepów do wyboru, więc bądź strategiczny z tym, czego użyjesz do rozpoczęcia uprawy hydroponicznych truskawek.

Rozwój

Temperatura

Hydroponiczne truskawki najlepiej rosną w pomieszczeniach, co daje ci przewagę, ponieważ możesz wygodniej kontrolować środowisko. University of Arizona wspomniał o warunkach, które są idealne dla upraw hydroponicznych w uprawie truskawek. Zacznij od utrzymania temperatury dziennej w zakresie od 68 do 75,2 ° F, ale zawsze możesz dostosować ten zakres w zależności od tego, co jest odpowiednie dla szybkości fotosyntezy twojej odmiany.

Lekkie

Hydroponiczne truskawki również skorzystają na uprawie świateł, ponieważ długość dnia odgrywa rolę w spoczynku owoców. Niektórzy doświadczeni ogrodnicy zalecają oświetlenie LED od 10 do 12 godzin. Należy jednak zachować ostrożność podczas używania świateł do uprawy, ponieważ czasami mogą one wpływać na temperaturę w pomieszczeniach.

Względna wilgotność i CO2

Jaka jest idealna wilgotność dla truskawek hydroponicznych? Jeśli w szklarni jest zbyt dużo wilgoci, istnieje ryzyko wystąpienia pleśni na truskawkach. Możesz poprawić przepływ powietrza w środku lub użyć osuszacza, aby rozwiązać ten problem.

Ważne jest również, aby stosować zamgławianie w ciągu dnia, ponieważ truskawki mają tendencję do borykania się z suchym klimatem i niską wilgotnością względną, zwłaszcza w nocy, gdzie jest to również szkodliwe. University of Arizona rozwiązuje te problemy za pomocą mgły wysokociśnieniowej w dzień i niskociśnieniowej w nocy. Na koniec sprawdź stężenie CO2 w pomieszczeniu, aby upewnić się, że nie będzie problemów z fotosyntezą.

Konserwacja

Podczas konserwacji pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy woda jest wolna od zanieczyszczeń i czy system ma pH w zakresie od 5,8 do 6,2. Po tych warunkach hydroponicznych można przycinać pędy, liście lub kwiaty, aby wspomóc wegetatywny wzrost rośliny. Następnie możesz sprawdzić dojrzałość cztery tygodnie po otwarciu kwiatów, aby wiedzieć, czy są gotowe do zbioru.

Wniosek

Hydroponika i truskawki to rozsądne połączenie. Ale jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice? Oś czasu może trwać od miesięcy do lat, w zależności od odmiany. Dodatkowo musisz pilnie postępować zgodnie z praktykami, aby zapewnić brak negatywnych skutków dla wzrostu i produkcji.

Możesz skrócić okres oczekiwania, używając biegaczy zamiast nasion. Rozszerzenia uniwersyteckie zalecają również stosowanie odmian neutralnych w ciągu dnia i zawsze owocujących.

Jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Co zrobić aby papryka zdrowo rosła?

Co zrobić kiedy, nie wiesz dlaczego, Twoja papryka, nie rośnie tak, jak powinna? Jakie kroki należy wykonać, aby poprawić jej…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy odporność na wiatr

Tunel foliowy podczas uprawy pod osłonami będzie wystawiony na działanie czynników pogodowych, między innymi wiatru. To, czy wytrzyma podmuchy oraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać penstemony? | Pielęgnacja i uprawa penstemonu

Penstemon to bylina z rodziny trędownikowatych, mało popularna w Polsce, jednak w ostatnim czasie coraz częściej gości na rodzimych rabatach….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać karczochy w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie wielu roślin, których uprawa plenerowa nie byłaby możliwa. Wszystko dzięki osłonie, która tworzy swoisty mikroklimat,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo można przechowywać cebulki tulipanów?

Może któremuś z Was zdarzyło się zapomnieć w porę zasadzić cebulki tulipanów i teraz zastanawia się, czy jeszcze może je…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób rozmnażać oleander? Dwie najlepsze metody.

Jeśli chcesz rozmnażać oleandry, musisz wybrać jedną z dwóch skutecznych metod. Nie należy czuć się onieśmielonym w rozpoczęciu samodzielnej uprawy…

Więcej