Jak chronić szklarnię przed wiatrem? | Porady od KrosAgro

Jak chronić szklarnię przed wiatrem | Porady od KrosAgro

Zanim zaczniesz się martwić i zastanowić, jak chronić szklarnię przed wiatrem, pamiętaj o trzech możliwych rozwiązaniach. Kotwy, wzmocnienia i strategiczne położenie powinny pomóc w utrzymaniu solidnej szklarni w trudnych warunkach zewnętrznych i pogodowych. Aby chronić swoje rośliny na dłuższą metę, zawsze musisz być o krok przed możliwymi problemami.

Podczas gdy szklarnia chroni twoje uprawy przed surowym klimatem, musisz również chronić samą strukturę. Jest to szczególnie ważne, jeśli twój stan jest jednym z tych, w których występują silne burze, takie jak Floryda, Alabama i Luizjana. W tym artykule wyjaśniono trzy strategie ochrony szklarni, a także dodatkowe wskazówki, które pomogą Ci chronić strukturę przed szkodliwym wiatrem.

Jak skutecznie chronić szklarnię przed wiatrem

Kotwice, wzmocnienia i strategiczne położenie powinny chronić Twoją szklarnię przed silnymi wiatrami i burzami. Lepiej jest zastosować wszystkie trzy elementy, aby przygotować się na nadchodzącą złą pogodę, a następnie sprawdzić całą konstrukcję pod kątem części, których może brakować lub wymagać wymiany. Oprócz ochrony przed wiatrem należy również zapobiegać przedostawaniu się wiatru do wnętrza, o czym będzie mowa w tym artykule w dalszej części.

Kotwice

Budując szklarnię, upewnij się, że jest ona naprawiana i zabezpieczana na miejscu. Prosimy jednak nie popełniać błędu polegającego na osadzaniu kołków mocujących, ponieważ są one przydatne tylko do trzymania małych i lżejszych plastikowych szklarni. Dlatego użycie czegoś mocniejszego, takiego jak kotwice naziemne, jest bezpieczniejsze przy silnym wietrze.

Możesz przymocować szklarnię do metalowej podstawy, aby nie poruszała się, gdy pogoda jest nieprzyjemna. Jeśli masz szklarnię z przeszkleniem z poliwęglanu, istnieje większe ryzyko, więc nie zapomnij o kotwach po umieszczeniu szklarni.

Można śmiało powiedzieć, że posiadanie systemu kotwienia dla każdej szklarni powinno zawsze stanowić część konstrukcji. Spośród trzech rozwiązań można powiedzieć, że używanie kotwic powinno być obowiązkowe, nawet jeśli uważasz, że w Twoim obszarze nie występują silne wiatry. Mocna podstawa nigdy nie zawiedzie Twojej szklarni, o ile wybierzesz system odpowiedni do warunków glebowych.

Posiłki

Gdy masz już mocny fundament szklarniowy za pomocą kotew, możesz go wzmocnić, dodając wzmocnienia. W końcu najlepszym sposobem ochrony szklarni przed wiatrem jest przygotowanie się. Pamiętaj, że profil szklarni nie jest tak masywny jak typowy budynek gospodarczy, więc to do Ciebie należy zakotwiczenie go i dodanie wzmocnień.

Czy wiesz, że możesz zakopać dodatkowy materiał pokrywający szklarnię, taki jak przeszklenie PCV, w okopach? Ta metoda zabezpiecza konstrukcję przed wiatrem, ale pamiętaj, aby wykopać rowy na głębokość 7 do 8 cali przed zasypaniem przeszklenia piaskiem. Możesz nawet przymocować łaty wewnątrz i na zewnątrz szklarni i użyć ich do przymocowania pokrywy do połączeń ramy konstrukcji.

Chcesz dodać łaty wzmacniające, ponieważ kiedy wiatr dostanie się do szklarni, ostatecznie uszkodzi ramę i przeszklenie, próbując uciec. Dobrym pomysłem jest zablokowanie wszystkich szczelin widocznych w kadrze, aby wiatr nie mógł dostać się do środka. Na koniec, czy wiesz, że po dodaniu kotew możesz dodatkowo wzmocnić fundament szklarni?

Płyty chodnikowe wokół podstawy i dolnej półki pomogą obciążyć szklarnię. Ponadto niektórzy właściciele przywiązują lub przykręcają szklarnię do bardziej stabilnej konstrukcji, takiej jak ogrodzenie, na wypadek zbliżającej się burzy.

Strategiczna lokalizacja

Ostatnim sposobem ochrony szklarni przed wiatrem jest zaplanowanie jej lokalizacji. Chcesz, aby szklarnia była otwarta, aby nic się nie poluzowało i prawdopodobnie nie leciało w kierunku przeszklenia. Możesz zabezpieczyć wszelkie potencjalne obiekty, które może podnieść wiatr, a także sprawdzić lokalizację na inny czas, gdy nadejdzie burza.

W ten sposób możesz usunąć gruz, taki jak konary drzew i inne potencjalne części lecące w kierunku szklarni. Możesz również przenieść mniejsze szklarnie w inne bezpieczne miejsce, aż pogoda się uspokoi. Jeśli nie jest to możliwe, zbuduj drewniany płot lub dodaj siatkę przeciwwiatrową, aby chronić szklarnię.

Czy możesz uchronić szklarnię przed wiatrem?

Jak wspomniano wcześniej, problematyczne jest również wpuszczanie wiatru do szklarni. Zatem oprócz zabezpieczenia samej konstrukcji, wiatr nie powinien dostawać się do wnętrza szklarni. Zacznij od sprawdzenia drzwi, otworów wentylacyjnych i żaluzji i zamknij je, zanim nadejdzie wiatr.

Twoje szyby również mogą mieć uszkodzenia, więc popękane szyby należy natychmiast wymienić. Zawsze dobrze jest sprawdzić szyby, ponieważ z upływem czasu szkło ma tendencję do kruchości. A skoro już o tym mowa, możesz mieć brakujące klipsy do szyb lub niektóre łączenia szyb, a nakładki na pręty również mogą wymagać wymiany.

Wniosek

Szklarnia chroni rośliny przed zniszczeniami spowodowanymi przez burze, ale pamiętaj, że szklarnie wymagają opieki. Jak więc chronić szklarnię przed wiatrem? Kotwice, wzmocnienia i strategiczne położenie to trzy rozwiązania, które powinny utrzymać stabilną konstrukcję szklarni w warunkach zmian pogodowych i klimatycznych.

Zacznij od wzmocnienia fundamentu szklarni za pomocą kotew, a następnie dodaj wzmocnienia, aby poczuć się pewniej wśród nadchodzących silnych wiatrów. Następnie możesz zaplanować najlepszą lokalizację szklarni, która będzie chroniona przed innymi uszkodzeniami powodowanymi przez burze. Na koniec nie zapomnij o sprawdzeniu całej szklarni, ponieważ każda szczelina może spowodować, że wiatr dostanie się do środka i spowoduje zniszczenie.

Jak chronić szklarnię przed wiatrem | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać selera w tunelu foliowym?

Seler to wartościowe i smaczne warzywo o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jadalną częścią rośliny są korzeń i liście. Białokremowy miąższ oraz…

Więcej
Tunele foliowe

Jaki profesjonalny tunel foliowy kupić?

Już prawie koniec sierpnia, zbliża się więc moment, w którym należy zdecydować, co dalej z tunelem foliowym. Farmerzy uprawiający rośliny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym są niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?

Tunele foliowe tworzą odpowiednie warunki środowiskowe do wzrostu roślin. Czym są w takim razie niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?…

Więcej
Tunele foliowe

Skrzynie ogrodnicze w tunelu foliowym

Skrzynie ogrodnicze to wysokie grządki, dzięki którym o wiele łatwiej możemy pielęgnować rośliny pod osłoną. Dzięki takim konstrukcjom możemy urozmaicić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

7 błędów popełnianych w tunelu foliowym

Jak mówi stare porzekadło “Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”. Otóż przed wieloma błędami można się wystrzec za…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale łukowe – projekt na zamówienie

Modułowe konstrukcje stalowe coraz śmielej podbijają rynek, będąc skutecznym zamiennikiem dla stałych budynków. Hale łukowe to nie tylko optymalne rozwiązanie,…

Więcej