Jak uprawiać bazylię w hydroponice. 4 proste kroki

Jak uprawiać bazylię w hydroponice. 4 proste kroki

Wiele osób zaczyna interesować się nauką uprawy hydroponicznej bazylii i można to uprościć w czterech łatwych krokach. Bazylia to zioło, które nie tylko satysfakcjonuje nasze kubki smakowe, ale można też skorzystać z jej zdrowotnych właściwości. Dlatego nie jest zaskakujące, że zainteresowanie tym ziołem jest zawsze spójne, co czyni go doskonałym opłacalnym wyborem dla ziół do uprawy.

Szklarnia to dogodna lokalizacja zapewniająca produktywność roślin bazylii. Można jednak wyróżnić się na tle konkurencji i uprawiać hydroponiczną bazylię. Ta innowacja w uprawie roślin jest na dłuższą metę prawdziwie zrównoważona, więc można ją wykorzystać do uprawy roślin bazylii.

Jak uprawiać hydroponiczną bazylię Łatwo i szybko

Hydroponika oferuje wiele zalet, w tym wyższe plony i pokonywanie ograniczeń w miejscach, takich jak zaopatrzenie w wodę i przestrzeń lądowa. Co więcej, możliwe jest osiągnięcie całorocznej produktywności, która jest łatwiejsza w zarządzaniu, gdy łączysz użycie szklarni dla roślin bazylii. Jednak ci, którzy nie są jeszcze ekspertami w tej dziedzinie, mogą poczuć się przytłoczeni jego wejściami i wyjściami.

Uprawiając hydroponiczną bazylię, możesz zaoszczędzić sobie nadmiaru informacji i zamiast tego skupić się na czterech obszarach. Najpierw znajdź najlepszą roślinę bazylii odpowiednią do systemów hydroponicznych i poznaj wymagania dotyczące udanej uprawy. Po trzecie, poznaj właściwy sposób zbierania bazylii, a na koniec zastosuj do swojego systemu różne wskazówki od doświadczonych hodowców hydroponicznych bazylii.

Jaka jest najlepsza bazylia do hydroponiki?

Z definicji hydroponika to proces uprawiania ogrodu bez gleby. Zamiast tego możesz wybierać spośród wody i pożywek w systemie otwartym lub zamkniętym. Dlatego nie można po prostu ślepo wybrać rośliny bazylii do hydroponiki. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​wszystkie odmiany bazylii powinny działać w hydroponice.

Jednak American Society for Horticultural Science doszło do wniosku, że wybór odmian wpływa bardziej na plony niż to, jaki konkretny system hydroponiczny wybierzesz. Odkryli, że słodka, święta i cytrynowa bazylia produkuje najwięcej, a następnie odmiany krzewowe, cynamonowe, tajskie i o dużych liściach.

Poznaj swoje wymagania

Aby skutecznie uprawiać hydroponikę, musisz wcześniej pamiętać o idealnych warunkach. Na przykład chcesz, aby temperatura wynosiła od 65 do 95 ° F, wilgotność od 40 do 60%, a zakres pH od 5,6 do 6,6. Najlepiej byłoby również mieć przewodność elektryczną w pożywce na poziomie od 1,6 do 2,2.

Czy bazylia skorzysta z dodatkowego oświetlenia? Możesz zauważyć lepszy wzrost, gdy dodasz światło, a wielu ogrodników zauważyło, że bazylia ma miłość do światła. Zanim przytłaczają Cię te wymagania, pociesz się, wiedząc, że bazylia jest nadal jednym z najłatwiejszych ziół w uprawie hydroponicznej.

W końcu możesz łatwo dostosować i utrzymać te wymagania za pomocą szklarni. Przestrzeganie tych wymagań jest ważne, aby pomóc Ci rosnąć i osiągnąć wysokie plony. I bardziej niż liczby, rozważ podstawowe praktyki zarządzania, takie jak usuwanie umierających liści, przycinanie i czystość, jako wymagania również dla twojej bazylii.

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że konsekwentne usuwanie złamanych łodyg i trudny wzrost uniemożliwi zbieranie gorzkiej bazylii.

Jak zbierać hydroponiczną bazylię

Jeśli zbierasz bazylię po raz pierwszy, przytnij nad drugą parą bocznych pąków. Zapobiegnie to późniejszym problemom z wilgocią, przepływem powietrza i światłem. Ponadto nie zapominaj, że przycinanie odgrywa znaczącą rolę w lepszych zbiorach, a jeśli będziesz z nim konsekwentnie, zauważysz wyższy plon.

Możesz nawet przyciąć bazylię, aby zmienić sposób, w jaki rośnie z góry na boczną. Aby to zrobić, przytnij łodygę powyżej bocznych pąków. W ten sposób te boczne pąki będą rosły zamiast rośliny wyrastającej z głównej łodygi.

Zyskasz na tym podwójnie: lepszy kształt rośliny bazylii i wyższa produkcja.

Wskazówki dotyczące uprawy bazylii w systemie hydroponicznym

Rozpoczynanie

Masz do wyboru początek bazylii z nasion lub sadzonek. Szklarnia jest dobrym miejscem do sadzenia roślin, ponieważ można utrzymać idealne warunki do kiełkowania lub wspierać wzrost koszenia. A w dyskusji na temat sadzenia nie zapomnij o rozmieszczeniu roślin w odległości 6 cali od siebie.

Sadzenie

W ten sposób rośliny będą miały wystarczająco dużo miejsca na przepływ powietrza i zapobiegną rozwojowi grzybów. Ale skoro hydroponika rośnie przy braku gleby, co sprawia, że ​​jest to odpowiednie podłoże do uprawy bazylii? Możesz sterylizować mech torfowy lub perlit, ale bloki Rockwool są najczęściej używane do tego zioła.

Karmienie

Podstawowe składniki odżywcze hydroponicznej bazylii obejmują wapń, magnez, potas, azot zapewniający wysoki plon liści oraz magnez zapewniający smak i aromat. Stosunek składników odżywczych do karmienia bazylii nie jest stały i ostatecznie zmieni się wraz z dojrzewaniem rośliny. Niemniej jednak pamiętaj, że bazylia jest jedną z tych roślin, które lubimy ze względu na ich wzrost wegetatywny, więc karmienie roślin nie będzie skomplikowane.

Wniosek

Hydroponika to naprawdę jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań ogrodniczych, więc nie jest zaskakujące, że wiele osób rozważa jej użycie do uprawy ziół, takich jak bazylia. Ale czy trudno jest nauczyć się uprawiać hydroponiczną bazylię? Bazylia jest ogólnie łatwa w uprawie, a użycie systemu hydroponicznego jest równie proste.

Należy pamiętać o czterech krokach: znajomość najlepszej bazylii do hydroponiki, wymagania, jakich będzie ona potrzebować, właściwe zbiory oraz wskazówki dotyczące rozpoczynania, sadzenia i karmienia. Badając sposób uprawy hydroponicznej bazylii, wystarczy skupić się na tych obszarach.

Jak uprawiać bazylię w hydroponice. 4 proste kroki

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa czosnku | Poradnik jak uprawiać czosnek w tunelu foliowym

Jest to jedna z najpopularniejszych roślin przyprawowych stosowanych w kuchniach całego świata. Choć niektórzy unikają czosnku przez jego intensywny smak…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć ciemiernik z nasion? Uprawa i pielęgnacja ciemierników

Ciemiernik to mrozoodporna roślina z rodziny astrowatych, która ma pewną cechę, wyróżniającą ją na tle innych kwiatów. Tą niezwykłą właściwością…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Problemy w uprawie pod osłonami

Wraz z końcem sierpnia kiedy wielu ogrodników  kończy sezon wegetacyjny, zaczyna rozmyślać nad następnym tunelem foliowym. Zbliża się również moment…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórka w tunelach foliowych jest banalnie prosta, o ile zapamiętamy kilka ważnych informacji. Roślina sadzona w cieplarniach przydomowych, jest atrakcyjna dla…

Więcej