Jak uprawiać bazylię w hydroponice. 4 proste kroki

Jak uprawiać bazylię w hydroponice. 4 proste kroki

Wiele osób zaczyna interesować się nauką uprawy hydroponicznej bazylii i można to uprościć w czterech łatwych krokach. Bazylia to zioło, które nie tylko satysfakcjonuje nasze kubki smakowe, ale można też skorzystać z jej zdrowotnych właściwości. Dlatego nie jest zaskakujące, że zainteresowanie tym ziołem jest zawsze spójne, co czyni go doskonałym opłacalnym wyborem dla ziół do uprawy.

Szklarnia to dogodna lokalizacja zapewniająca produktywność roślin bazylii. Można jednak wyróżnić się na tle konkurencji i uprawiać hydroponiczną bazylię. Ta innowacja w uprawie roślin jest na dłuższą metę prawdziwie zrównoważona, więc można ją wykorzystać do uprawy roślin bazylii.

Jak uprawiać hydroponiczną bazylię Łatwo i szybko

Hydroponika oferuje wiele zalet, w tym wyższe plony i pokonywanie ograniczeń w miejscach, takich jak zaopatrzenie w wodę i przestrzeń lądowa. Co więcej, możliwe jest osiągnięcie całorocznej produktywności, która jest łatwiejsza w zarządzaniu, gdy łączysz użycie szklarni dla roślin bazylii. Jednak ci, którzy nie są jeszcze ekspertami w tej dziedzinie, mogą poczuć się przytłoczeni jego wejściami i wyjściami.

Uprawiając hydroponiczną bazylię, możesz zaoszczędzić sobie nadmiaru informacji i zamiast tego skupić się na czterech obszarach. Najpierw znajdź najlepszą roślinę bazylii odpowiednią do systemów hydroponicznych i poznaj wymagania dotyczące udanej uprawy. Po trzecie, poznaj właściwy sposób zbierania bazylii, a na koniec zastosuj do swojego systemu różne wskazówki od doświadczonych hodowców hydroponicznych bazylii.

Jaka jest najlepsza bazylia do hydroponiki?

Z definicji hydroponika to proces uprawiania ogrodu bez gleby. Zamiast tego możesz wybierać spośród wody i pożywek w systemie otwartym lub zamkniętym. Dlatego nie można po prostu ślepo wybrać rośliny bazylii do hydroponiki. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​wszystkie odmiany bazylii powinny działać w hydroponice.

Jednak American Society for Horticultural Science doszło do wniosku, że wybór odmian wpływa bardziej na plony niż to, jaki konkretny system hydroponiczny wybierzesz. Odkryli, że słodka, święta i cytrynowa bazylia produkuje najwięcej, a następnie odmiany krzewowe, cynamonowe, tajskie i o dużych liściach.

Poznaj swoje wymagania

Aby skutecznie uprawiać hydroponikę, musisz wcześniej pamiętać o idealnych warunkach. Na przykład chcesz, aby temperatura wynosiła od 65 do 95 ° F, wilgotność od 40 do 60%, a zakres pH od 5,6 do 6,6. Najlepiej byłoby również mieć przewodność elektryczną w pożywce na poziomie od 1,6 do 2,2.

Czy bazylia skorzysta z dodatkowego oświetlenia? Możesz zauważyć lepszy wzrost, gdy dodasz światło, a wielu ogrodników zauważyło, że bazylia ma miłość do światła. Zanim przytłaczają Cię te wymagania, pociesz się, wiedząc, że bazylia jest nadal jednym z najłatwiejszych ziół w uprawie hydroponicznej.

W końcu możesz łatwo dostosować i utrzymać te wymagania za pomocą szklarni. Przestrzeganie tych wymagań jest ważne, aby pomóc Ci rosnąć i osiągnąć wysokie plony. I bardziej niż liczby, rozważ podstawowe praktyki zarządzania, takie jak usuwanie umierających liści, przycinanie i czystość, jako wymagania również dla twojej bazylii.

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że konsekwentne usuwanie złamanych łodyg i trudny wzrost uniemożliwi zbieranie gorzkiej bazylii.

Jak zbierać hydroponiczną bazylię

Jeśli zbierasz bazylię po raz pierwszy, przytnij nad drugą parą bocznych pąków. Zapobiegnie to późniejszym problemom z wilgocią, przepływem powietrza i światłem. Ponadto nie zapominaj, że przycinanie odgrywa znaczącą rolę w lepszych zbiorach, a jeśli będziesz z nim konsekwentnie, zauważysz wyższy plon.

Możesz nawet przyciąć bazylię, aby zmienić sposób, w jaki rośnie z góry na boczną. Aby to zrobić, przytnij łodygę powyżej bocznych pąków. W ten sposób te boczne pąki będą rosły zamiast rośliny wyrastającej z głównej łodygi.

Zyskasz na tym podwójnie: lepszy kształt rośliny bazylii i wyższa produkcja.

Wskazówki dotyczące uprawy bazylii w systemie hydroponicznym

Rozpoczynanie

Masz do wyboru początek bazylii z nasion lub sadzonek. Szklarnia jest dobrym miejscem do sadzenia roślin, ponieważ można utrzymać idealne warunki do kiełkowania lub wspierać wzrost koszenia. A w dyskusji na temat sadzenia nie zapomnij o rozmieszczeniu roślin w odległości 6 cali od siebie.

Sadzenie

W ten sposób rośliny będą miały wystarczająco dużo miejsca na przepływ powietrza i zapobiegną rozwojowi grzybów. Ale skoro hydroponika rośnie przy braku gleby, co sprawia, że ​​jest to odpowiednie podłoże do uprawy bazylii? Możesz sterylizować mech torfowy lub perlit, ale bloki Rockwool są najczęściej używane do tego zioła.

Karmienie

Podstawowe składniki odżywcze hydroponicznej bazylii obejmują wapń, magnez, potas, azot zapewniający wysoki plon liści oraz magnez zapewniający smak i aromat. Stosunek składników odżywczych do karmienia bazylii nie jest stały i ostatecznie zmieni się wraz z dojrzewaniem rośliny. Niemniej jednak pamiętaj, że bazylia jest jedną z tych roślin, które lubimy ze względu na ich wzrost wegetatywny, więc karmienie roślin nie będzie skomplikowane.

Wniosek

Hydroponika to naprawdę jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań ogrodniczych, więc nie jest zaskakujące, że wiele osób rozważa jej użycie do uprawy ziół, takich jak bazylia. Ale czy trudno jest nauczyć się uprawiać hydroponiczną bazylię? Bazylia jest ogólnie łatwa w uprawie, a użycie systemu hydroponicznego jest równie proste.

Należy pamiętać o czterech krokach: znajomość najlepszej bazylii do hydroponiki, wymagania, jakich będzie ona potrzebować, właściwe zbiory oraz wskazówki dotyczące rozpoczynania, sadzenia i karmienia. Badając sposób uprawy hydroponicznej bazylii, wystarczy skupić się na tych obszarach.

Jak uprawiać bazylię w hydroponice. 4 proste kroki

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Hodowla zwierząt

Czy warto hodować ślimaków w tunelu foliowym?

Hodować ślimaków w tunelu foliowym zyskuje w Polsce popularność, a zapotrzebowanie na skorupiaki z sezonu na sezon rośnie. W tym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać i przechowywać nasiona niecierpka

Czy zastanawiasz się, jak przechować nasiona niecierpków? Przyciągające wzrok, jaskrawo kolorowe kwiaty na tle pięknych, ciemnozielonych, błyszczących  liści sprawiają, że…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo szklarniowe w mieście

Miejskie ogrodnictwo szklarniowe i tunelowe samo w sobie nie jest niczym nowym. W przeszłości małe ogródki były integralną częścią miast,…

Więcej
Tunele foliowe

Najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową

Odpowiedz na pytanie, jaki jest najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową, nie będzie wcale taka prosta. Dyskusje…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać goji pod osłonami?

Tunel foliowy sprawdza się w uprawie każdego typu roślin, nawet tych orientalnych. Stworzenie odpowiednich warunków do ich rozwoju możliwe jest…

Więcej
Poradniki ogrodnicze

Uprawa fasoli szparagowej pod osłonami

Czy jest ktoś, kto potrafi wyobrazić sobie polski ogródek, bez fasolki szparagowej? Na to pytanie nie można odpowiedzieć twierdząco, wszak…

Więcej