Etapy uprawy szparagów. Dowiedz się krok po kroku | KrosAgro

Etapy uprawy szparagów. Dowiedz się krok po kroku | KrosAgro

Etapy uprawy szparagów składają się z sadzenia, pielęgnacji i pielęgnacji oraz zbioru. Uprawa szparagów jest prosta, ale podobnie jak wszystkie rośliny uprawne, to wieloletnie warzywo ma zestaw wymagań na każdym etapie. Niezastosowanie się do tego wpłynie na plony i jakość plonów, ale nie należy zniechęcać się uprawą szparagów.

Możesz uprawiać szparagi w szklarni, jeśli masz ograniczenia w idealnych warunkach i wymaganiach. Odwiedź Krostrade.com i dowiedz się więcej o tym, jak szklarnie zmaksymalizują pełny potencjał twojego obszaru do uprawy roślin, takich jak szparagi. Ponieważ szparagi mogą mieć czas produkcji dłuższy niż dziesięciolecia, korzystanie ze szklarni pomoże Ci bezbłędnie radzić sobie z codziennymi warunkami.

Różne etapy uprawy szparagów

W przeciwieństwie do innych roślin uprawa szparagów wymaga tylko trzech kroków. Musisz nauczyć się prawidłowego sposobu sadzenia, pielęgnacji i pielęgnacji oraz zbioru roślin. Pod koniec tego artykułu powinieneś być gotowy do uprawiania szparagów.

1. Sadzenie

Możesz sadzić nasiona lub korony szparagów wczesną wiosną, gdy temperatura gleby wynosi około 50 ° F. Jeśli wybierzesz korony, po prostu zaczynasz od systemu korzeniowego jednorocznej rośliny szparagów. Jest to korzystne w przypadku pominięcia pracochłonnego pielenia, tak jak w przypadku nasion szparagów.

Czy szparagi są trudne w uprawie?

Uprawa szparagów nie jest trudna, o ile zapewnisz odpowiednie warunki, od jakości korony lub nasion po warunki glebowe i temperaturowe. Możesz samodzielnie uprawiać rośliny w szklarni, aby uniknąć niespójności z pogodą i dostawami.

Sadząc zarówno nasiona, jak i wrony, wybierz obszar, który nasłoneczniony. Możesz zdecydować się na łóżko w szklarni, na którym masz pewność, że będziesz wystawiać się na działanie promieni słonecznych przez co najmniej 8 godzin dziennie. W ten sposób włócznie będą gęste i zdrowe.

Gleba powinna być piaszczysta i mieć pH około 6,5 do 7,5. Idealnie nadaje się do sadzenia na podwyższonych zagonach, ale uprawa szparagów w doniczkach to zrównoważona opcja, jeśli masz mało zasobów. Należy jednak pamiętać, że pojemniki powinny być wystarczająco duże, aby zapobiec gniciu i przeludnieniu.

Sadzenie nasion szparagów

Możesz sadzić nasiona szparagów w pomieszczeniu, a następnie wyprowadzać je na zewnątrz na tydzień, gdy osiągną 12 cali wzrostu. Po ostatnich wiosennych przymrozkach najlepiej przeszczepić szparagi na tymczasowe rabaty ogrodowe. Przeszczepy dojrzeją jesienią i możesz wybrać wysokowydajne rośliny męskie, aby przenieść je do swojego stałego łóżka.

Sadzenie koron szparagów

W przypadku koron szparagów wymagają rowu o szerokości 18 cali i głębokości 8 cali. Przydziel przestrzeń 3 stóp między tymi rowami i 2-calowy grzbiet gleby na każdym wykopie. Tutaj umieścisz korony w odległości 18 cali od siebie i udrapujesz ich korzenie.

Jak długo trwa uprawa szparagów?

Uprawa szparagów zajmie ci trzy lata. Rozpoczęcie zbioru może być kuszące, ponieważ w ciągu pierwszych dwóch lat znajdziesz włócznie. Jednak szparagi to jedna z tych upraw, które wymagają długiego czasu, aby się ustabilizować.

Możesz ściąć martwe liście w ciągu pierwszego roku przed obciąganiem upraw kompostem. Pozwoli to szparagom rozwijać się i produkować obfite plony w kolejnych latach. Czekanie przed zbiorem szparagów stworzy silniejsze korzenie, które będą służyć Ci przez wiele lat.

2. Konserwacja i pielęgnacja

Kwestią, której można się spodziewać po uprawie szparagów, jest wzrost chwastów. Pierwsze dwa lata są zwykle przeznaczone na zwalczanie chwastów, dopóki rośliny nie wypełnią obszaru. Aby zredukować i zdusić chwasty, od samego początku kompostuj kompost wokół roślin.

Jeśli chodzi o karmienie i podlewanie, szparagi wymagają 2 cm wody w pierwszych dwóch latach. W szklarni można sobie z tym łatwo poradzić, stosując nawadnianie kroplowe. Następnie wiosną i jesienią można karmić rośliny płynnym nawozem.

Czy szparagi się rozmnażają?

Chociaż zebranie szparagów zajmie ci trzy lata, rośliny te szybko się rozmnażają. Z tego samego powodu pomiar rabatu i doniczek jest niezbędny przed sadzeniem. Szparagi są podatne na przeludnienie i aby rozwiązać ten problem, musisz wyciąć i przenieść niektóre rośliny.

Powinieneś także ścinać martwe liście 2 cale nad ziemią przez pierwsze dwa lata. Usunięcie starych liści ułatwi zwalczanie szkodników i chorób. Eksperci zalecają ścinanie szparagów jesienią lub do czasu, gdy liście staną się brązowe lub żółte.

Czy szparagi rozprzestrzeniają się samodzielnie?

Szparagi rozprzestrzeniają się samodzielnie, gdy po dwóch latach rośliny się rozwiną. Najlepiej byłoby, gdybyś pomyślał, że każda roślina będzie potrzebować 5 stóp przestrzeni, aby przygotować się do wypełnienia. Pozwolenie im paproci, dopóki nie umrą, to kolejna praktyka wzmacniająca rośliny szparagów do następnej produkcji włóczni.

3. Zbieranie

Jak wyglądają szparagi, gdy są gotowe?

Włócznie szparagów są gotowe do zbioru, gdy osiągną wysokość od 8 do 10 cali. Jednak młodsze włócznie są bardziej delikatne, co jest również powszechne w przypadku szparagów. Temperatura gleby wynosząca 50 ° F jest również dobrą wskazówką, że włócznie są gotowe do zbioru.

Odetnij włócznie na poziomie gruntu na 6 do 8 tygodni. Jednak pamiętaj o wigorze swoich upraw i zatrzymaj się natychmiast, jeśli to konieczne. Jeśli średnica włóczni zmniejszy się jak ołówek, czas przestać zbierać.

Jeśli okresy między zbiorami zostaną wydłużone, istnieje ryzyko otrzymania twardych szparagów. Jednocześnie resztki włóczni szparagów zachęcą chrząszcze do paproci. Po zakończeniu zbiorów zastosuj nawozy i usuń chwasty.

Czy szparagi odrastają po pokrojeniu?

Szparagi odrastają po ścięciu, ponieważ jest to roślina wieloletnia. Włócznie będą wracać co roku, aby produkcja szparagów mogła trwać nawet 30 lat. Dlatego należy zostawić 1 do 2 włóczni, które uzupełnią produkcję na następny sezon.

W tym momencie należy nawozić i ściółkować grządkę w ramach przygotowań do wzrostu wiosną. Jesienią można również skosić martwe paprocie. Na koniec uważaj, aby nie spulchniać łóżek, ponieważ może to uszkodzić korony.

Wniosek

Szparagi to roślina, która może zapewnić nawet 30 lat produkcji. Zdobywanie wiedzy na temat etapów uprawy szparagów od sadzenia, pielęgnacji i pielęgnacji po zbiory zapewni zrównoważoną produkcję roślinną. Musisz jednak zrozumieć, że cierpliwość i konsekwencja są niezbędne w uprawie szparagów.

Przed rozpoczęciem zbioru włóczni szparagów należy odczekać trzy lata. Istotne jest również zaplanowanie rozstawu i warunków obszaru, na którym będą uprawiane rośliny. Uprawa szparagów w szklarni pozwoli na zachowanie odpowiednich rozstawów i warunków.

Etapy uprawy szparagów. Dowiedz się krok po kroku | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Najlepszy sposób na uprawę fasoli w doniczkach w tunelu

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób uprawy fasoli w doniczkach w małej szklarni, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dach i ściany hali namiotowej

Dach i ściany hali namiotowej to kluczowe elementy modułowej konstrukcji stalowej. Odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz stabilność obiektu. Dowolność…

Więcej
Tunele foliowe

Poplon w tunelu foliowym

Poplon w tunelu foliowym to szansa na uzyskanie dużej ilości warzyw, na niewielkiej przestrzeni. Nie każdy posiada wielki ogród z…

Więcej

Ocynkowane hale namiotowe

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej