Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej produkcji roślinnej

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja zostanie zaprojektowana, wpływa na sukces przedsięwzięcia i udane zbiory. Projekt ma duże znaczenie przy zarządzaniu uprawą i musi być tak pomyślany, aby na późniejszym etapie, właściciel mógł rozbudowywać jego strukturę.

Profesjonalna szklarnia do uprawy roślin 

Każdy pojedynczy gatunek roślin  ma swoje własne wymagania. Chociaż procesy wzrostu są takie same, metody uprawy mogą się różnić. Podczas gdy niektórzy producenci  muszą dostosowywać się do uprawy w standardowych szklarniach, profesjonalne tunele wykonywane na indywidualne zamówienie są projektowane tak, aby zaspokoić wszelkie potrzeby rolnicze. Poniżej wskażemy kryteria, które należy wziąć pod uwagę, gdy będziecie już gotowi do zainwestowania.

Lokalizacja tuneli rolniczych a wybór ich modelu

Konstrukcje z rur i profili wykonujemy zgodnie z wytycznymi klienta. Różne lokalizacje wymagają różnych rozwiązań technicznych. Na obszarach wietrznych wymagany będzie niezawodny system opierający się na stosowaniu kotw stabilizujących konstrukcję. W rejonach, w których występują nawracające opady śniegu, konstrukcja powinna uwzględniać zmniejszone odstępy między obręczami, by wytrzymać pod dużym ciężarem. Jeżeli natomiast zagrożeniem są burze, dobrym rozwiązaniem będzie krata przydatna jako dodatkowe wzmocnienie. W obszarach o stałych wysokich temperaturach niezbędna będzie wentylacja boczna, a czasem nawet wentylacja kalenicy. Dział obsługi klienta Krostrade opracuje dla Ciebie najlepsze możliwe rozwiązanie, poszukamy  optymalnego rozwiązania dostosowanego do warunków panujących w Twoim regionie. Czasami w suchych i gorących obszarach chłodzenie wyparne jest niezbędne dla dobrego rozwoju roślin w Twojej szklarni. Zapewni ono dodatkową wilgoć i chłodzenie pod osłonami. Projekt może zostać sprawdzony przez profesjonalnego inżyniera, jeśli tylko klient zażyczy sobie takiej usługi.

Jaką osłonę wybrać?

Wybór plandeki / membrany zależy od gatunku uprawianych roślin oraz sezonowego lub wieloletniego charakteru uprawy. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w zależności od typów roślin, pory roku i metod pielęgnacji. Materiały różnią się między sobą wytrzymałością i wynikającą z jakości ceną. Oprócz trwałości istotnym elementem będą właściwości termoizolacyjne membrany. Wielu producentów wybiera poliwęglan, który jest trwalszy niż folia z tworzywa sztucznego. Wybierając tego typu rozwiązanie, należy przewidzieć znaczne koszty związane z tym zakupem, a także zabiegi związane z konserwacją materiału. Inną ważną kwestią jest wybór materiału po względem stopnia przepuszczalności światła, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju poszczególnych gatunków roślin.

Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie; folia poliwęglanowa wygląda pięknie; ma jednak kilka wad:

  • Jest o wiele droższa od pozostałych (około 250 razy wyższy koszt).
  • Promieniowanie słoneczne przepuszcza na poziomie do 85%, podczas gdy zwykła PVC – do 95%.
  •  Szklarnia pokryta  poliwęglanem jest trwałą, odporną na trudne warunki nieruchomą konstrukcją.
  •  W Hiszpanii, Francji, Włoszech i Izraelu nie używa się szklarni z poliwęglanu do upraw profesjonalnych.

Budżet na przedsięwzięcie

Decydującym czynnikiem pozostaje kwota, jaką producenci są skłonni wydać na profesjonalny tunel do uprawy roślin. Niektórych kosztów nie da się uniknąć, a wybór najtańszej opcji może prowadzić do słabej jakości konstrukcji. Przy podjęciu decyzji  należy sprawdzić, czy konstrukcja jest modułowa, ponieważ dla kupującego oznacza to możliwość rozbudowy konstrukcji w dowolnym momencie o dodatkowe segmenty. Dobrze przemyślany wybór szklarni, z pewnością poskutkuje szybkim zwrotem inwestycji i z czasem zaczniesz generować zyski.

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej produkcji roślinnej

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak przycinać kocimiętkę w dwóch szybkich krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przycinać kocimiętkę, dowiedz się, jak możesz uprościć ten proces, wykonując dwie proste czynności. Mimo że bylina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać bukszpan z sadzonek. 9 prostych kroków

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa próbują dowiedzieć się, jak rozmnażać bukszpan z sadzonek i nie bez powodu! Jeśli jesteś jednym z nich,…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać petunie? Trzy wskazówki do zapamiętania!

Wiedza o tym, jak przycinać petunie, nie ogranicza się do przycinania, ale obejmuje również usuwanie martwych kwiatostanów i silne przycinanie….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej