Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej produkcji roślinnej

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja zostanie zaprojektowana, wpływa na sukces przedsięwzięcia i udane zbiory. Projekt ma duże znaczenie przy zarządzaniu uprawą i musi być tak pomyślany, aby na późniejszym etapie, właściciel mógł rozbudowywać jego strukturę.

Profesjonalna szklarnia do uprawy roślin 

Każdy pojedynczy gatunek roślin  ma swoje własne wymagania. Chociaż procesy wzrostu są takie same, metody uprawy mogą się różnić. Podczas gdy niektórzy producenci  muszą dostosowywać się do uprawy w standardowych szklarniach, profesjonalne tunele wykonywane na indywidualne zamówienie są projektowane tak, aby zaspokoić wszelkie potrzeby rolnicze. Poniżej wskażemy kryteria, które należy wziąć pod uwagę, gdy będziecie już gotowi do zainwestowania.

Lokalizacja tuneli rolniczych a wybór ich modelu

Konstrukcje z rur i profili wykonujemy zgodnie z wytycznymi klienta. Różne lokalizacje wymagają różnych rozwiązań technicznych. Na obszarach wietrznych wymagany będzie niezawodny system opierający się na stosowaniu kotw stabilizujących konstrukcję. W rejonach, w których występują nawracające opady śniegu, konstrukcja powinna uwzględniać zmniejszone odstępy między obręczami, by wytrzymać pod dużym ciężarem. Jeżeli natomiast zagrożeniem są burze, dobrym rozwiązaniem będzie krata przydatna jako dodatkowe wzmocnienie. W obszarach o stałych wysokich temperaturach niezbędna będzie wentylacja boczna, a czasem nawet wentylacja kalenicy. Dział obsługi klienta Krostrade opracuje dla Ciebie najlepsze możliwe rozwiązanie, poszukamy  optymalnego rozwiązania dostosowanego do warunków panujących w Twoim regionie. Czasami w suchych i gorących obszarach chłodzenie wyparne jest niezbędne dla dobrego rozwoju roślin w Twojej szklarni. Zapewni ono dodatkową wilgoć i chłodzenie pod osłonami. Projekt może zostać sprawdzony przez profesjonalnego inżyniera, jeśli tylko klient zażyczy sobie takiej usługi.

Jaką osłonę wybrać?

Wybór plandeki / membrany zależy od gatunku uprawianych roślin oraz sezonowego lub wieloletniego charakteru uprawy. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w zależności od typów roślin, pory roku i metod pielęgnacji. Materiały różnią się między sobą wytrzymałością i wynikającą z jakości ceną. Oprócz trwałości istotnym elementem będą właściwości termoizolacyjne membrany. Wielu producentów wybiera poliwęglan, który jest trwalszy niż folia z tworzywa sztucznego. Wybierając tego typu rozwiązanie, należy przewidzieć znaczne koszty związane z tym zakupem, a także zabiegi związane z konserwacją materiału. Inną ważną kwestią jest wybór materiału po względem stopnia przepuszczalności światła, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju poszczególnych gatunków roślin.

Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie; folia poliwęglanowa wygląda pięknie; ma jednak kilka wad:

  • Jest o wiele droższa od pozostałych (około 250 razy wyższy koszt).
  • Promieniowanie słoneczne przepuszcza na poziomie do 85%, podczas gdy zwykła PVC – do 95%.
  •  Szklarnia pokryta  poliwęglanem jest trwałą, odporną na trudne warunki nieruchomą konstrukcją.
  •  W Hiszpanii, Francji, Włoszech i Izraelu nie używa się szklarni z poliwęglanu do upraw profesjonalnych.

Budżet na przedsięwzięcie

Decydującym czynnikiem pozostaje kwota, jaką producenci są skłonni wydać na profesjonalny tunel do uprawy roślin. Niektórych kosztów nie da się uniknąć, a wybór najtańszej opcji może prowadzić do słabej jakości konstrukcji. Przy podjęciu decyzji  należy sprawdzić, czy konstrukcja jest modułowa, ponieważ dla kupującego oznacza to możliwość rozbudowy konstrukcji w dowolnym momencie o dodatkowe segmenty. Dobrze przemyślany wybór szklarni, z pewnością poskutkuje szybkim zwrotem inwestycji i z czasem zaczniesz generować zyski.

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej produkcji roślinnej

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Najnowsze artykuły

Tunele KrosAgro

Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 2,5 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 2,50

1 305,62 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 10 m

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 10 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 10m

3 464,96 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 7,5m

2 745,36 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Przeczytaj również

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

  Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają ...
Czytaj więcej
Wilgotność w uprawie pod osłonami - Bez kategorii
Bez kategorii

Wilgotność w uprawie pod osłonami

Wilgotność w uprawie pod osłonami to jeden z istotnych parametrów uprawy. Utrzymanie odpowiednich warunków wewnątrz ...
Czytaj więcej
Przemysłowy namiot magazynowy - Namioty garażowe i magazynowe
Namioty garażowe i magazynowe

Przemysłowy namiot magazynowy

Przemysłowy namiot to funkcjonalny i ekonomiczny sposób na ochronę posiadanych maszyn, narzędzi i akcesoriów. Bez ...
Czytaj więcej