Czy nieogrzewana szklarnia jest wolna od mrozu? | KrosAgro

Czy nieogrzewana szklarnia jest wolna od mrozu? | KrosAgro

To naturalne, że ogrodnicy zadają tak wiele pytań na temat ogrodnictwa szklarniowego, na przykład „Czy nieogrzewana szklarnia jest wolna od szronu?” Po krótkich badaniach szybko przekonają się, że nieogrzewana szklarnia może utrzymać temperaturę w jej wnętrzu nawet o około 5 hotC wyższą niż temperatura na zewnątrz. Zwykle wystarczy to, aby rośliny były chronione przed mrozem.

Jeśli nie wiesz zbyt wiele na temat ogrodnictwa szklarniowego, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź te często zadawane pytania na ten temat.

Jak utrzymać ciepło w szklarni w okresie zimowym?

Gdy temperatura spadnie w okresie zimowym, nadal możesz utrzymać ciepło w szklarni za pomocą termostatu, grzejników, takich jak KlimaHeat i folii bąbelkowych do izolacji. Możesz także spróbować użyć kompostu, magazynowania energii cieplnej, cyrkulacji powietrza, wentylacji pomieszczenia i trzymania roślin z dala od zimnej ziemi.

W sezonie zimowym zazwyczaj w ciągu dnia nasłonecznia się od 5 do 6 godzin. Jeśli jednak zastosujesz odpowiednią izolację, możesz utrzymać temperaturę w szklarni nawet o 30˚ cieplejszą niż powietrze na zewnątrz.

Jakie rośliny najlepiej rosną w zimnej szklarni?

Jeśli chcesz uprawiać rośliny w okresie jesienno-zimowym, spróbuj posadzić kapustę pekińską, kapustę, jarmuż, szpinak, kapustę chińską, rośliny okopowe, buraki, pory, rzepę, marchew, rzodkiewkę, pasternak, cebulę i rutabagę.

Czy moja szklarnia uchroni moje rośliny przed zamarzaniem?

Tak, szklarnia może chronić rośliny przed zamarzaniem, ponieważ zatrzymuje ciepło słoneczne w ciągu dnia. Jednak aby mieć pewność, że rośliny są chronione podczas najzimniejszych nocy, najlepiej zapewnić im dodatkową ochronę, taką jak folie bąbelkowe, grzejniki i termostat. Twoja szklarnia wraz z tymi przedmiotami powinna wystarczyć, aby Twoje delikatne rośliny nie zamarzły.

Czy ogrodnictwo szklarniowe jest lepsze niż ogrodnictwo zewnętrzne?

Tak, niezliczeni ogrodnicy na całym świecie mogą potwierdzić, że uprawa roślin w szklarni oferuje więcej korzyści niż tradycyjne ogrodnictwo na świeżym powietrzu. Chociaż możesz pomyśleć, że ustawienie szklarni może wymagać początkowych kosztów, z czasem będziesz w stanie odzyskać ten koszt, a potem trochę. Oto niektóre z najlepszych powodów, dla których ogrodnictwo szklarniowe to świetny pomysł.

Możesz być pewien, że Twoje rośliny są chronione

Rośliny uprawiane w ogrodach zewnętrznych są stale narażone na nieprzewidywalne warunki pogodowe. Jednak rośliny uprawiane w szklarni otrzymują potrzebną ochronę przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak grad, śnieg, ulewne deszcze, silne wiatry i zamiecie. Co więcej, szklarnia może również chronić Twoje rośliny przed owadami i zwierzętami, które mogą je zabić i zniweczyć wszystkie wysiłki ogrodnicze.

Nie musisz mieć szopy ogrodowej

Twoja szklarnia może również służyć jako miejsce do przechowywania wszystkich potrzeb ogrodniczych – nasion, narzędzi, narzędzi, akcesoriów i sprzętu. Oprócz tego, że łatwiej byłoby ci uporządkować te przedmioty w szklarni, będziesz również cieszyć się wygodą posiadania ich blisko miejsca, w którym chcesz z nich korzystać.

Możesz stworzyć najlepsze środowisko wzrostu dla swoich roślin

Jedną z najlepszych rzeczy związanych z konfiguracją szklarni jest fakt, że możesz przejąć pełną kontrolę nad środowiskiem wzrostu swoich roślin. Możesz użyć różnych narzędzi i sprzętu, aby utrzymać ciepło i wilgoć wewnątrz szklarni na stałym poziomie, niezależnie od pogody na zewnątrz lub zmieniających się pór roku.

Podczas gdy szklarnia pozwala na powstrzymanie niszczycielskich robaków, pozwala również na zatrzymanie pożytecznych owadów. Należą do nich: biedronki, mszyce, pszczoły miodne, osy, robaczki świętojańskie, chrząszcze ziemne, szubienice, drobne robale pirackie, żuki żołnierskie , kolczaste robaki żołnierskie i muchy tachinid.

Wydłużysz okres wegetacji swoich roślin

Ponieważ szklarnia jest środowiskiem kontrolowanym, umożliwia wydłużenie sezonu wegetacyjnego roślin. Oprócz tego, że możesz zajmować się ogrodnictwem przez cały rok, możesz także uprawiać owoce i warzywa sezonowe lub te, które nie pochodzą z Twojego regionu.

Zyskujesz pełną kontrolę nad swoimi produktami

Ogrodnictwo w szklarni jest doskonałe dla zdrowia, ponieważ możesz być pewien, że żywność, którą przynosisz do stołu, nie jest zanieczyszczona pestycydami. Dzięki szklarni, w której można uprawiać żywność, będziesz mieć stały dostęp do świeżych produktów bez toksycznych chemikaliów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Możesz zaoszczędzić pieniądze na zakupach spożywczych

Ponieważ ogrodnictwo w szklarni pozwala uprawiać żywność, z pewnością zaoszczędzisz sporo grosza na zakupach spożywczych. Co więcej, możesz sadzić swoje ulubione owoce, warzywa i zioła przez cały rok!

Ostatnie przemyślenia na temat odpowiedzi na pytanie „Czy nieogrzewana szklarnia jest wolna od mrozu?”

Musisz znać odpowiedź na pytanie, „czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz?” i inne pytania dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia roślin w środku sezonu zimowego. Będzie to miało ogromny wpływ na sukces Twojej przygody z ogrodnictwem w szklarni. Jeśli jesteś kimś, kto poważnie myśli o ogrodnictwie szklarniowym, nie trać czasu na ogrodzenie – zainwestuj w szklarnię już dziś, bo warto.

Czy nieogrzewana szklarnia jest wolna od mrozu? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe małe i duże na zamówienie

Hale namiotowe to często wybierany typ konstrukcji stalowej, w który inwestują przedsiębiorcy. Dzięki uniwersalnej strukturze oraz modułowym sposobie zabudowy mają…

Więcej
Tunele foliowe

Płodozmian pod osłonami

Płodozmian pod osłonami to sadzenie roślin w taki sposób, aby następujące po sobie gatunku tworzyły sprzyjające warunki glebowe. Dzięki temu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa winorośli pod osłonami

Uprawa winorośli w tunelu foliowym pozwala na otrzymania owoców słodszych oraz bardziej dorodnych, a osłona chroni uprawy przed przymrozkami i szkodliwymi czynnikami…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy organiczne w tunelu foliowym

Organiczne jedzenie stało się symbolem zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób szuka warzyw i owoców, które nie zawierają żadnych sztucznych…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej