Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem to jedno z działań, które należy przemyśleć przed rozstawieniem struktury. Warto na samym wstępie zaznaczyć, że nie chodzi o delikatne powiewy, a intensywne górskie podmuchy, wiosenne burze, a także huragany. Coraz bliżej wiosna, a także miesiące, podczas których pojawiają się trudne warunki pogodowe. Wielokrotnie tunel foliowy będzie wystawiony na ich działanie. Aby konstrukcja nie została uszkodzona, warto odpowiednio przygotować cieplarnię.

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem, sztormem i huraganem

Tunel foliowy ze stali ocynkowanej ogniowo z wkopaną w ziemię folią z reguły nie potrzebuje dodatkowych stabilizatorów. W przestrzeniach miejskich towarzystwo ogrodzeń, drzew, murków, budynków itp. zmniejsza nacisk wiatru. Taki sposób mocowania do podłoża w zupełności wystarczy. Zdarzają się jednak miejsce gdzie, warunki pogodowe są o wiele trudniejsze. Wtedy należy zwrócić uwagę na:

Folia na tunelu ogrodniczym

Osłona z folii powinna być maksymalnie napięta, tak aby nacisk wiatru rozciągał się po całej konstrukcji równomiernie. Z czasem zacznie być coraz bardziej luźna, dlatego konieczne jest systematyczne naciąganie osłony. W przypadku pojawienia się otarć i dziur, można je naprawić taśmą naprawczą. W razie większych uszkodzeń konieczna będzie wymiana całej płachty. Nie warto inwestować w niskiej jakości osłony, które dość szybko tracą swoje właściwości, a ich wymiana następuje po sezonie.

Drzwi do cieplarni

Wejście do szklarni foliowej przy odpowiedniej konserwacji zachowa funkcjonalność przez lata. Podczas konserwacji warto pamiętać o systematycznym oliwieniu zawiasów, aby były w pełni sprawne. Warto przy okazji sprawdzać, czy zatrzask blokujący drzwi nie poluzował się.

Lokalizacja namiotu ogrodowego

Stawiając tunel foliowy na otwartej przestrzeni, nie ma obaw o to, że coś go uszkodzi, jednak zwykle jest inaczej. Bliskie towarzystwo drzew czy krzewów w przypadku urwania się większego kawałka konaru, może doprowadzić do rozdarcia osłony. Dlatego też warto zlokalizować konstrukcję w nieco większym oddaleniu od zdrewniałych roślin. Jeśli to jednak nie jest możliwe, to warto likwidować słabsze gałęzie, a także te, które bezpośrednio rozpościerają się nad foliakiem.

Zakotwienie szklarni foliowej

Standardowym rozwiązaniem mającym przytwierdzić strukturę do podłoża jest wkopanie naddatku folii. Osłona dostarczona do klienta zawiera nadmiar na obu ścianach struktury, którą po nałożeniu wkopuje się w glebę. Opcjonalnie skorzystać można także z kotew do hobbystycznych tuneli foliowych. Wkopuje się je w ziemię, wkręca w glebę, przysypuje, a następnie przytwierdza za pomocą obejmy do stelażu.

Konstrukcje do upraw pod osłonami

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem to rozsądne podejście do sprawy, lepiej unikać sytuacji, które mogą uszkodzić strukturę, a także im zapobiegać. Ogrodnik, który zaplanował wcześniej ochronę przeciw burzom i silnym wiatrom, może bez obaw zostawić konstrukcję bez nadzoru i spać spokojnie.

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stosować Talstar? | Mieszanie środków ochrony roślin

Talstar to jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych i przędziorkobójczych. Służy do zwalczania wciornastków, mszyc, mączlików, gąsienic bielinka kapustnika oraz wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać bakłażany w tunelu foliowym?

Bakłażan jest  rośliną ciepłolubną, z rodziny psiankowatych jak większość roślin z tego typu (papryka, pomidor) najlepiej rośnie pod osłonami. Owoce oberżyny o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić aby papryka zdrowo rosła?

Co zrobić kiedy, nie wiesz dlaczego, Twoja papryka, nie rośnie tak, jak powinna? Jakie kroki należy wykonać, aby poprawić jej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa jadalnych kwiatów w tunelu ogrodowym

Jadalne kwiaty to dla wielu osób zupełna nowość, pomimo tego że od wieków spożywa się je na różny sposób. Istnieje…

Więcej
Bez kategorii

Solidne namioty garażowe

Solidne namioty garażowe to jeden ze sztandarowych produktów Krosagro. Od samego początku istnienia marki staramy się, aby każda konstrukcja sygnowana…

Więcej