Hala namiotowa jako salon samochodowy

Salon samochodowy w hali namitowej

Hala namiotowe jako salon samochodowy to kolejne zastosowanie dla modułowych konstrukcji. W czasach, kiedy przypada więcej niż jeden samochód na rodzinę, sprzedaż używanych aut rośnie, co też zachęca do otwierania nowych miejsc, które oferują tego typu pojazdy. Wiąże się z tym szereg inwestycji, w tym zakup osłony, która będzie chronić pojazdy przed warunkami atmosferycznymi, a także promieniami słonecznymi. Stały budynek to bardzo duży koszt, który trudno ponieść na samym początki biznesu. Rozwiązaniem problemu jest garażowanie aut w halach. Bogata oferta hal namiotowych ułatwia znalezienie struktury dopasowanej do potrzeb oraz jej adaptacji do rodzaju usług.

Hala namiotowa jako salon samochodowy

Otwierając salon samochodowy, a będąc dopiero początkującym sprzedawcą, należy starannie wybierać towar. Wiele osób opiera decyzję o wyposażeniu na podstawie przeczuć, a nie danych. Rynek aut podlega trendom i modom, które zawsze należy mieć na uwadze. To normalne, że jedne auta sprzedają się łatwiej, a w przypadku innych modeli znalezienie klienta to wyzwanie. Każdy niesprzedany pojazd to zajęte miejsce w garażu. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, co w danym czasie cieszy się popularnością, jest monitorowanie internetu. Tam, wśród tysięcy aukcji, łatwo odkryć, co jest na topie.

Osłona na samochody

Potencjalnych czynników, które prowadzą do osłabienia konstrukcji samochodu, usterek, a także nieestetycznych wad, jest całkiem sporo. Wśród możliwych czynników, które mają największe znaczenie dla stanu aut, ważne są warunki atmosferyczny. Zwykły cień, dach, utwardzone podłoże, a także przepływ powietrza ograniczają w dużym stopniu możliwość wystąpienia uszkodzeń.

Działanie wilgoci na auto

Stal samochodowa, jak każda inna, podatna jest na korodowanie. Choć nie da się temu przeciwstawić, można zminimalizować szansę na pojawienie się plam korozyjnych. Wilgoć jest wynikiem opadów atmosferycznych, a także stałego parowania ziemi. Jeszcze na etapie inwestycji, a przed zakupem małej lub dużej hali namiotowej, warto przygotować teren pod konstrukcję. Obszar niewielkim kosztem można wysypać kruszywem lub nieco drożej – wyłożyć kostką, płytami ażurowymi, zalać betonem itd. Diametralnie zmniejszy to emisję wilgoci z gleby, dzięki czemu podwozie nie będzie w takim stopniu narażone na niszczenie.

Uszkodzenia samochodu od promieni słonecznych

Innym dość istotnym szkodliwym czynnikiem są promienie słoneczne, które z czasem powodują blaknięcie kolorów na tapicerce, a także lakierze. Aby tego uniknąć wystarczy odrobina cienia. Ten odgrywa również bardzo istotną rolę w całym procesie sprzedaży. Często klienci przed zakupem chcą usiąść w aucie i poczuć się jak kierowca. Nie będzie to przyjemne doświadczenie, kiedy pojazd będzie nagrzany. Im lepsze odczucia, tym większa szansa na to, że znajdziemy nabywcę czterech kółek.

Śnieg na karoserii

Odśnieżanie jednego auta jest mało przyjemnym zadaniem, a co dopiero 30 albo 80. Im większa warstwa śniegu, tym większy nacisk na karoserię, która może się wyginać pod ciężarem zlodowacenia. Należy zwrócić też uwagę na to, że choć zima nie jest najlepszą porą na sprzedaż aut, to jednak trudno będzie je oferować, jeśli każde będzie przysypane warstwą śniegu. Hala namiotowa jako salon samochodowy dzięki gotyckiej konstrukcji i solidnej plandece chroni garażowane maszyny przed opadami. Półowalny kształt sprawia, że po powłoce spływa lub ześlizguje się deszcz, grad, a także śnieg. Nie zdarza się, aby na osłonie zalegała czapy śnieżne lub zbierała woda, ze względu na to, iż nie mają punktu oparcia.

Serwis i salon samochodowy w hali namiotowej

Wielu z sprzedawców aut inwestuje w samochody, które wymagają niewielkich napraw.  Jednak aby nie zlecać tego na zewnątrz, otwierają prowadzony przez swoich mechaników zakład. Posiadając warsztat w hali namiotowej, mogą natychmiast określić wartość auta, dostrzec, czy jest warte inwestycji, a także zarabiać na naprawach.

Modułowa hala garażowa

Jeśli biznes zacznie przynosić zyski, struktura w pewnym momencie okaże się zbyt mała. Aby pomieścić powiększającą się z roku na rok liczbę samochodów, konieczne będzie rozbudowanie hali namiotowej. Konstrukcje zaprojektowane są w systemie modułowej rozbudowy. Ułatwia to znacznie wszelkie modyfikacje struktury, którą można rozwijać. Prosty i ekspresowy montaż zachęca do inwestowania w tego typu obiekty. Cały proces przebiega płynnie, nie ma więc potrzeby zatrudniać wykwalifikowanej ekipy montażowej. Łatwe w adaptacji hale namiotowe da się idealnie dostosować do wymagań przeciwpożarowych i BHP.

Salon samochodowy w hali namitowej

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Temperatura gleby do upraw pod osłonami

Temperatura gleby do upraw pod osłonami staje się korzystna do siewu znacznie szybciej niż w uprawach plenerowych. Aby zacząć odpowiednio…

Więcej
Tunele foliowe

Jak ochronić rośliny przed ptakami?

Choć miło zobaczyć dzikie ptaki i zwierzęta w ogrodzie, to jednak często bywają utrapieniem dla ogrodników. Zaciekawione, a zarazem głodne,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć ciemiernik z nasion? Uprawa i pielęgnacja ciemierników

Ciemiernik to mrozoodporna roślina z rodziny astrowatych, która ma pewną cechę, wyróżniającą ją na tle innych kwiatów. Tą niezwykłą właściwością…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa czereśni w tunelu foliowym

Założenie intensywnego sadu czereśniowego wymaga zastosowania odpowiedniej technologii, aby produkcja stała się opłacalna. Umiejętne prowadzenie plantacji dość szybko doprowadzi do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest są optymalna temperatura do uprawy petunii w szklarni?

Czy wiesz, jaka jest optymalna temperatura do uprawy petunii w szklarni? Odpowiedź nie jest  jednoznaczna, ponieważ potrzeby kwiatów różnią się…

Więcej