Hala namiotowa jako warsztat

Warsztat jako hala namiotowa
Hala namiotowa jako warsztat to pod wieloma względami idealne rozwiązanie dla inwestorów. Tego typu struktury to modułowe konstrukcje, które można dowolnie modyfikować. Można je w pełni zaadaptować do potrzeb każdego Klienta. Istotną zaletą obiektu jest prosty i szybki montażu. Nie wymaga on zatrudnienia wykwalifikowanej ekipy, co znacznie ogranicza koszta. Bogata oferta hal namiotowych pozwala na wybieranie wśród wielu opcji i wybór tej najbardziej dopasowanej do wymagań kontrahenta. Jeśli zajdzie taka potrzeba, halę można złożyć, przetransportować w inne miejsce i ponownie postawić. Takie rozwiązanie zachęca Klientów, których profil działalności sprawia, że często zmieniają miejsce realizacji usług. Czas ma ogromne znacznie w każdym biznesie. Obiekty murowane wymagają wypełniania całej masy dokumentów, wyboru biura projektowego, wykonawców, odbiorów, a na dodatek często zdarzają się opóźnienia podczas budowy. Hala namiotowa jako warsztat jest w pełni gotowa do składania już w momencie, kiedy zostanie dostarczona.

Miejsce na halę warsztatową

Jeszcze przed samym montażem hali, należy przygotować podłoże. Powierzchnia pod namiot powinna jak najlepiej izolować wilgoć od podłoża, aby zmniejszyć jej natężenie wewnątrz hali. Zapewne inwestor doposaży konstrukcję w instalację elektryczną, a także oświetlenie. W takim razie należy wziąć pod uwagę, w których miejscach będzie strefa napraw, gdzie będą przechowywane narzędzia, jak będą wjeżdżać i wyjeżdżać maszyny itp. Zaplanowanie tego wszystkiego zarówno w małych i dużych halach namiotowych jeszcze na samym początku ułatwia przebieg prac i usług prowadzonych pod osłoną.

Rodzaje konstrukcji warsztatowych

Jako warsztaty występują cztery rodzaje budynków, konstrukcje stalowe, drewniane, murowane, a także modułowe z rur i profili. Każdy typ ma swoje zalety i wady:

  • Hale stalowe to obiekty wytrzymałe i modyfikowalne, jednak ich wadą jest ogromna cena. Dodatkowym wydatkiem jest zatrudnienie wykwalifikowanej ekipy montażowej, co nie jest wcale tak małą kwotą.
  • Natomiast hale drewniane są chłonne, zbierają intensywne zapachy. Konstrukcje trzeba systematycznie konserwować, w innym wypadku szybko zaczną niszczeć. Są łatwopalne, co automatycznie uniemożliwia ich wybór do niektórych typów działalności.
  • Hale murowane są trwałe, trudno się temu sprzeciwiać. Jednakże jest to stacjonarny obiekt, który już na zawsze będzie związany z miejscem, w którym powstał. Modyfikacje są kosztowne, a z budową takiego obiektu wiąże się wiele formalności.
  • Ostatnim typem są hale modułowe z rur i profili, w tym między innymi hale namiotowe. Łatwe w modyfikacji, proste w montażu i ekspresowe w demontażu. Na tle wyżej wymienionych konstrukcji ich koszt nie jest aż tak duży. Za podobne pieniądze można dostać ogromny obiekt w pełni wyposażony, z dodatkowymi akcesoriami. Każdy jest w stanie postawić taki obiekt, nie jest wymagane doświadczenie inżynieryjne. Wystarczy postępować według instrukcji, która wszystko wyjaśnia. Wadą może być to, że raz na kilka lat należy wymienić plandekę, aby zachować wytrzymałość osłony. Nie jest to jednak koszt porównywalny w żaden sposób z przebudową dachu.

Hala namiotowa na zamówienie

W dowolnej chwili hale łukowe można przekształcić w magazyny albo garaże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć obie funkcje. A kiedy tylko obiekt przestanie być potrzebny, można go złożyć i przechowywać do chwili, aż będzie potrzebny. Elementy pokryte warstwą cynku, nanoszonego metodą ogniową, zabezpieczają stal przed korozją. To wydłuża ich żywotność o wiele lat. Segmentowy sposób łączenia stelażu sprawia, że struktura jest wytrzymała. Jest w stanie oprzeć się nawet trudnym warunkom pogodowym, bezpiecznie chroniąc pojazdy, maszyny i sprzęt pod osłoną.

Warsztat jako hala namiotowa

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak zimować kolokazję- uszy słonia. Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz dowiedzieć się tylko o trzech krokach, aby z powodzeniem przezimować uszy słonia. Jedną ze wskazówek, będących sekretem udanego zimowania…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać kaladium? Uprawa i pielęgnacja kaladium

Kaladium to niezwykle efektowna, egzotyczna roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych, naturalnie występując na obszarze Argentyny…

Więcej
Tunele foliowe

Ocynk ogniowy – zabezpiecz się przed korozją

Cynkowanie to sprawdzona i popularna metoda uszlachetniania i ochrony poddającej się korozji stali. Badania dowiodły, że element ocynkowany wykazuje nawet…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać orchidee rosnące w mchu torfowca?

Od dłuższego czasu moda, na uprawianie storczyków nie mija. W kwiaciarniach i marketach pojawiają się coraz to inne olśniewająco piękne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Lantanę? Najlepsze sposoby

Nauczenie się, jak rozmnażać lantanę i skutecznie ją uprawiać w ogrodzie lub szklarni hobbystycznej, nie jest tak trudne, jak się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać goji pod osłonami?

Tunel foliowy sprawdza się w uprawie każdego typu roślin, nawet tych orientalnych. Stworzenie odpowiednich warunków do ich rozwoju możliwe jest…

Więcej