Kiedy przesadzić chryzantemy Hardy Mums | KrosAgro

Kiedy przesadzić chryzantemy Hardy Mums | KrosAgro

Jeśli nie wiesz, kiedy przeszczepić odporne matki, możesz to zrobić, gdy roślina stanie się zdrewniała. Może się to zdarzyć co dwa lata, kiedy mamy są mniej wydajne i można je przeszczepić wczesną wiosną. Możesz również przesadzić rośliny, gdy osiągną wysokość 8 cali lub przesadzić je, gdy aktywnie rosną jesienią, lub nawet wykonać drugie przesadzanie wiosną, gdy zostaną zakorzenione.

Niezależnie od tego nie jest zaskakujące, że wielu ogrodników chce mieć te byliny. Są stosunkowo łatwe w uprawie, a rozmnażanie mam nie jest nawet skomplikowane dla nowicjusza. Jednak przesadzanie może być trudne, więc zawsze możesz zacząć swoje mamy w szklarni, aby wykonać energiczne przeszczepy.

Kiedy przeszczepiać Hardy mamusie i wskazówki zapewniające sukces

Istnieją trzy przypadki, w których możesz przeszczepić odporne matki. Konieczne jest położenie nacisku na słowo odporne, ponieważ matki przesadzające, które nie są wystarczająco energiczne, będą miały trudności z rozwojem lub nawet przetrwaniem. Przydatną wskazówką dla odpornych matek jest sadzenie roślin w szklarni, niezależnie od metody rozmnażania.

Możesz kontrolować szklarnię, aby zapewnić idealne środowisko do wzrostu mamom w okresie wrażliwości, co pomaga im odzyskać zdrowie i później wytrzymać warunki panujące na zewnątrz. Możesz wtedy delikatnie przyzwyczaić mamę do pogody na zewnątrz, a gdy stwardnieje, możesz przeszczepić w tych okresach.

Kiedy stają się zdrewniałe

Możesz przeszczepić odporne matki, gdy staną się zdrewniałe. Piękno tych bylin polega na tym, że można z nich korzystać po zakończeniu kwitnienia. Chryzantemy w końcu staną się zdrewniałe w środku po około dwóch lub trzech latach i staną się mniej wydajne.

To doskonała okazja, aby podzielić swoje mamy, co pomoże promować kwitnienie i kontrolować przeludnienie. Podzielić rośliny wczesną wiosną, gdy pojawi się nowy wzrost, a następnie usunąć wszystkie martwe części. Możesz wtedy przeszczepić podziały, ale nie te, które mają więcej zdrewniałych części.

Gdy po wysianiu osiągną 8 cali wysokości

Innym doskonałym momentem na przeszczepienie odpornych matek jest okres, gdy po wykiełkowaniu osiągają około 6 do 8 cali. Ponownie, chcesz, aby były wystarczająco silne, aby przesadzić, więc poza wysokością i prawdziwymi liśćmi sprawdź stan swoich roślin przed przesadzeniem. Wysiew nasion mamy jest stosunkowo ekscytujący i prosty, ponieważ nie wiesz, jaki kwiat dostaniesz.

Ale ponieważ mamy mają długi okres wegetacyjny, warto zacząć je w szklarni. Wysiewać sześć do ośmiu tygodni przed datą ostatniego mrozu, co można sprawdzić ze strefy odporności na danym obszarze. Następnie możesz przeszczepić matki, gdy mają około 8 cali wzrostu.

Wiosna lub jesień

Jeśli chcesz przesadzić mamy, możesz to zrobić jesienią, gdy nadal aktywnie rosną. Jeśli masz rośliny, którym grozi zakorzenienie, możesz również przesadzić chryzantemy po raz drugi wiosną. To drugie jest najlepsze, jeśli zauważysz, że Twoje mamy szybko rosną i tracą odpowiednią przestrzeń dla swoich korzeni.

Jak przeszczepiać odporne matki

Przygotowanie

Kiedy już nauczysz się, kiedy najlepiej wykonywać przeszczepy matek, następnym krokiem do pomyślnego przeszczepu jest sam przeszczep. Chryzantemy są ogólnie odporne, więc przestrzeganie zaleceń będzie jedynym czynnikiem wpływającym na ich przetrwanie po przesadzeniu. Zacznij od wybrania obszaru, który otrzymuje codziennie 6 godzin światła słonecznego i dodaje do gleby kompost, aby poprawić jej drenaż i żyzność.

Sadzenie

Pamiętaj, aby być delikatnym, zwłaszcza jeśli dzielisz mamy. Na przykład kępa chryzantemy może mieć od trzech do czterech roślin, które można podzielić rękami. Otwór do przesadzania powinien być dwa razy szerszy niż korzenie rośliny, aby umożliwić jej wzrost, a następnie rozłożyć korzenie przed umieszczeniem mamy w dołku.

Chcesz, aby korona znajdowała się na poziomie gleby po upakowaniu gleby wokół korzeni. Po przeszczepieniu mamy mogą dobrze rosnąć w odległości 24 cali od siebie z calem wody. A co z przesadzaniem?

Repotting

Odwróć garnek do góry dnem, aby delikatnie wyjąć z niego mamę. Umieść roślinę w nowej doniczce z mieszanką doniczkową. Chcesz mieć kulkę korzeniową cal poniżej krawędzi doniczki, a następnie umieścić ją w miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Po zakończeniu przesadzania może być konieczne wykonanie dodatkowych ćwiczeń. Na przykład, jeśli sadzisz latem, matki będą musiały szczypać, aby zachęcić do kwitnienia jesienią. Wręcz przeciwnie, te wyhodowane jesienią w końcu będą gotowe do kwitnienia bez szczypania.

Wniosek

Rozpoczęcie chryzantemy w szklarni zapewnia rośliny odporne na przesadzanie. Ale czy wiesz, kiedy przeszczepić odporne matki, aby osiągnąć sukces? Trzy przypadki to dobry czas na przesadzanie.

Po pierwsze, kiedy po dwóch latach dzielisz mamusie zdrewniałe; po drugie, kiedy twoje mamy osiągają 8 cali wzrostu po zasianiu, a na koniec jest to jesień lub wiosna do przesadzenia. Przesadzanie wiosną przyniesie duże korzyści tym, którzy chcą zapobiec korzeniom swoich mam. Jednak czas jest tylko pierwszym czynnikiem, który należy przezwyciężyć podczas przesadzania.

Upewnij się, że okolica jest dobrze przygotowana dla mam, a przed przesadzeniem je utwardziłeś. Niemniej jednak najlepiej jest rozpocząć je w pomieszczeniu, aby były wystarczająco energiczne i wytrzymały nieprzewidywalne warunki zewnętrzne.

Kiedy przesadzić chryzantemy Hardy Mums | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać jagody kamczackiej w tunelu foliowym?

Jagoda kamczacka z roku na rok staje się coraz większym rywalem borówki amerykańskiej. Smak leśnych jagód, działanie prozdrowotne, a zwłaszcza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa jadalnych kwiatów w tunelu ogrodowym

Jadalne kwiaty to dla wielu osób zupełna nowość, pomimo tego że od wieków spożywa się je na różny sposób. Istnieje…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób rozmnażać oleander? Dwie najlepsze metody.

Jeśli chcesz rozmnażać oleandry, musisz wybrać jedną z dwóch skutecznych metod. Nie należy czuć się onieśmielonym w rozpoczęciu samodzielnej uprawy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać pelargonie? 3 najlepsze metody

Pelargonia to rodzaj rośliny z rodziny bodziszkowatych, licząca sobie około 250 odmian. Różnią się formą, kształtem liści oraz wielkością kwiatów,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować dzwonki-kampanule

Chcesz wiedzieć, jak dbać o kampanule? Dzwonek równolistny, bo taka jest jego polska nazwa, to piękna roślina zdobiąca mieszkania i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować gomfrenę? Uprawa i pielęgnacja gomfreny kulistej

Gomfrena kulista (Gomphrena globosa) inaczej zwana wiecznikiem kulistym, to jednoroczna roślina, pochodząca z międzyzwrotnikowych, suchych terenów Ameryki Środkowej i Południowej,…

Więcej