Jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin?

Jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin?

Czy zastanawiasz się, jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin? Rodzaje wody stosowane dla różnych rodzajów roślin mają znaczący wpływ na ich wzrost.

Woda jest niezbędna dla wszystkich żywych organizmów, nawet rośliny na pustyni jej potrzebują.

Częste podlewanie roślin również pomaga im w zdrowszym i szybszym rozwoju. Różne gatunki roślin potrzebują różnej ilości wody do transportu składników odżywczych. Wszystkie rośliny potrzebują światła, wody, składników mineralnych i tlenu, aby przetrwać. Składniki odżywcze pochodzą z gleby, a wchłanianie ich pomaga roślinom w procesie fotosyntezy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Wpływ różnych rodzajów wody na wzrost roślin.

Jak więc różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin?

#1. Woda z kranu

Woda z kranu jest odpowiednia dla większości roślin, ale niektóre są zbyt wrażliwe ze względu na właściwości chemiczne wody. Proces parowania polega na parowaniu chloru i wody. Ten proces parowania może spowodować, że niektóre z chemikaliów, będą bardziej skoncentrowane, pomagając roślinom rosnąć zdrowiej. Możesz podlewać rośliny wodą z kranu, ale zaleca się, aby zrobić kilka badań przed podaniem jej swoim pięknym roślinom.

#2. Destylowana

Możesz również użyć wody destylowanej dla swoich roślin. Woda Destylowana jest po prostu pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie i chemikalia, które są usuwane poprzez przegotowanie. Jest ona wolna od zanieczyszczeń i nieczystości. Tak, możesz jej używać do podlewania, ale pamiętaj, że także zdrowe składniki takie jak minerały, które zapewniają roślinom zdrowie, zostały usunięte w wyniku tego procesu.

#3. Deszcz

Jest to jak dotąd najlepszy rodzaj wody dla roślin. Deszcz jest bogaty w minerały, które sprawią, że rośliny będą rosły większe i zdrowsze. Żaden inny rodzaj wody nie zapewni im takiego wzrostu. Poza tym można również zaoszczędzić na wodzie jeśli jest akurat deszczowo. Woda deszczowa pozwala zaoszczędzić na rachunkach, ale należy mieć wiele pojemników by ją łapać. Oczywiście, jest to miękka woda wolna od chloru i fluoru. Charakteryzuje się wysoką zawartością gazów, takich jak azot, tlen oraz dwutlenek węgla.

#4. Zmiękczona woda

Jeśli woda jest bogata w minerały, to jest to woda zmiękczona; zazwyczaj jest zmiękczona węglanem sodu, co sprawia, że nie nadaje się dla roślin.

Dlaczego?

Może zdecydowanie utrudniać ich wzrost. Zmiękczona woda może być odpowiedzialna za niszczenie pobliskiej trawy w czasie, zwłaszcza gdy podlewasz rośliny na zewnątrz.

Poziom pH wody do podlewania

Woda z równomierną zawartością składników alkalicznych i kwaśnych jest uważana za zdrową lub o poziomie pH 7,0.

Jeśli woda ma więcej właściwości alkalicznych, jej poziom pH jest powyżej neutralnego punktu siedmiu, ale jeśli woda jest zbyt kwaśna, wtedy poziom pH jest poniżej siedmiu. Wszystkie te czynniki wpływają na wzrost roślin, a zwłaszcza na ich pH. Wiąże się to z kwaśnymi i zasadowymi właściwościami gleby. Jeśli woda jest zbyt kwaśna, zawartość magnezu, wapnia i potasu w glebie ulega zmniejszeniu. Magnez wspomaga tworzenie chlorofilu, wapń jest niezbędny do wzrostu komórek roślinnych, a potas pomaga w syntezie białek.

Jeśli woda jest zbyt alkaliczna, wapń zacznie się gromadzić, co może spowodować niewystarczający przepływ składników odżywczych do korzeni.

Czy konieczne jest podlewanie roślin wodą o idealnie zrównoważonym poziomie ph?

Nie, niekoniecznie. Gleba i woda mają oba poziomy ph.

W ogrodnictwie trzeba osiągnąć równowagę ph siedmiu dla lepszego i zdrowszego wyniku, ale większość warzyw i ziół nie wymagają tej idealnej ilości. Potrzebują tylko 5,5 do 6,5 poziom ph do wzrostu i rozwoju. Rośliny preferują bardziej kwaśne warunki do uprawy. Ten poziomu ph ostatecznie wpływa na wzrost roślin.

Jaka jest funkcja wody?

Ogólnie rzecz biorąc, woda jest niezbędna. Nawet sucholubne rośliny na pustyni potrzebują wody, aby przetrwać. Woda pomaga w transporcie składników odżywczych z gleby do korzeni, a także w dostarczaniu potrzebnych składników do wsparcia procesów na poziomie komórkowym.

Bez wody, rośliny w końcu obumrą.

Poza tym należy pamiętać, że przy zbyt dużej ilości wody, korzenie roślin mogą zostać utopione do tego stopnia, że nie będą w stanie wytworzyć wystarczającej ilości tlenu z gleby.

Podlewanie roślin to nie tylko dawanie im wody, ale także pozwalanie im oddychać.

Podsumowanie

  1. W ogrodnictwie, woda jest bardzo ważna. Znając rodzaje wody pomoże Ci wybrać to, co jest najlepsze dla Twoich roślin.
  2. Różne rodzaje wody mogą mieć wpływ na nasze ciała, i to jest zupełnie tak samo jak inne rośliny.
  3. A na wiele roślin znaczący wpływ ma rodzaj używanej wody.
  4. Nadmierne podlewanie nie jest wskazane, ale zależy to od stanu rośliny i gleby.
  5. Każda roślina jest inna i potrzebuje innego traktowania, dlatego musimy wiedzieć, jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin i jaki jest dla nich najlepszy nawóz.

Dziękuję za przeczytanie! Mamy nadzieję, że dowiesz się o tym artykule i pomoże Ci poprawić swoje umiejętności ogrodnicze i doświadczenie.

Szczęśliwego sadzenia!

 

Jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak często należy podlewać paprykę w doniczce?

Jak często należy podlewać paprykę w doniczkach? Jeśli to pytanie wciąż pojawia się w twojej głowie, to powinieneś wiedzieć, że…

Więcej