Kiedy przesadzać sadzonki w systemie hydroponicznym?

Kiedy przesadzać sadzonki w systemie hydroponicznym

Zanim zaczniesz, dowiedz się, kiedy przeszczepić sadzonki hydroponiczne, sprawdzając, czy rośliny mają około 3 cali wysokości i co najmniej zestaw prawdziwych liści. Te cechy są najlepszymi wskazówkami, aby wiedzieć, że sadzonki można przesadzać w systemie lub komorze hydroponicznej. Ale dlaczego czas ma kluczowe znaczenie dla przesadzania sadzonek w systemie hydroponicznym?

Najbardziej znaczącym ryzykiem, które może się zdarzyć przy niewłaściwym czasie, jest wstrząs związany z przeszczepem. Pamiętaj, że rośliny są podatne na ten stan, nawet gdy przesadzasz w szklarni do ogrodu. Dlatego możesz spodziewać się takiego samego ryzyka podczas przesadzania z gleby na podłoże bez gleby.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​sadzenie roślin w szklarni już pomaga w uprawie roślin energicznych do przesadzania. Jedynym aspektem, którego możesz się nauczyć, jest hydroponika i upewnienie się, że twoje rośliny nie zostaną przeszczepione z gleby na podłoże bez gleby.

Ostateczny przewodnik dotyczący przesadzania sadzonek w hydroponice

Kiedy przeszczepić sadzonki do systemu hydroponicznego

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, kiedy przeszczepić sadzonki do systemu hydroponicznego, jest sytuacja, gdy mają około 3 cali wysokości i mają dwa lub co najmniej jeden zestaw prawdziwych liści wyrastających na łodydze. W ten sposób nie ryzykujesz późniejszych problemów z przeszczepem. Pamiętaj jednak, że nadal musisz wziąć pod uwagę roślinę, którą uprawiasz, gdzie zacząłeś sadzić nasiona i jak długo chcesz zajmować się uprawą sadzonek.

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia nasion jest szklarnia w pomieszczeniu, aż osiągną stadium siewek. Rozpoczęcie nasion w szklarni jest stosunkowo niedrogie i możesz zapewnić ich prawidłowe kiełkowanie, ponieważ możesz kontrolować warunki zgodnie z ich wymaganiami. Ponieważ przesadzasz do systemu hydroponicznego, nasiona wyhodowane w pomieszczeniu będą wystarczająco mocne, aby poradzić sobie ze zmianami, o ile wszystko zaplanujesz i zaplanujesz.

Cechy fizyczne

Chociaż cechy, których należy szukać, aby przeszczepić sadzonki do hydroponiki, obejmują obecność liści, musisz upewnić się, że są to prawdziwe zestawy. Często pierwsze liście, które zobaczysz, nie są prawdziwymi liśćmi. Dlatego kolejnym dobrym znakiem do sprawdzenia przed przesadzeniem jest sytuacja, gdy roślina ma około 3 lub 6 cali wysokości.

Kolejnym błędem, którego należy unikać, jest przesadzanie sadzonek w pobliżu etapu kwitnienia lub gdy właśnie wykiełkowały. To stawia je na mniejszych szansach na przeżycie, a ich wzrost również spowolni z powodu długiego wskaźnika regeneracji przeszczepów.

Rozmiar początkowego kontenera

Czy wiesz, że kolejnym czynnikiem wpływającym na czas przesadzania jest rozmiar pojemnika, od którego zaczęli? Ogrodnicy czasami używają początkowego pojemnika, który jest mały, taki jak karton na jajka, co prowadzi do zatłoczonych sadzonek. W takim przypadku będziesz musiał wcześniej przeszczepić system hydroponiczny.

Warto jednak podkreślić, że sadzonki przed przesadzeniem powinny dobrze rozwinąć korzenie. W przeciwnym razie ryzykujesz zahamowanie wzrostu swoich roślin. Zachowaj poprzednie dwa rozważania i nie zapomnij monitorować sadzonek, aby upewnić się, że są gotowe i nie wysychają.

Jak przeszczepić sadzonki do systemu hydroponicznego

Po sprawdzeniu cech fizycznych sadzonek i zastanowieniu się, czy są one zbyt duże w pojemniku początkowym, możesz przeszczepić je w systemie hydroponicznym. Jest na to wiele sposobów, ale można to uprościć do przygotowania i przeniesienia.

Przygotowanie

Zacznij od przygotowania wiadra czystej wody o temperaturze pokojowej. Delikatnie wysuń sadzonkę pojemnika, upewniając się, że skończysz z masą korzeni i gleby. Ostrożnie poluzuj glebę i korzenie, zanurz korzenie w wodzie i uważaj, aby łodyga nie dotknęła wody.

Powoli wsuń dłoń w wodę, aby wypłukać glebę z korzeni. Ponownie wyczyść masę korzeni, aby usunąć większe grudki brudu. Jednak jest w porządku, że część gleby pozostanie, jeśli dalsze usuwanie może uszkodzić włókna korzeni.

Przenoszę

Następnym krokiem jest przeniesienie sadzonek do systemu hydroponicznego. Chcesz rozprowadzić korzenie w hydroponicznej doniczce z siatki z jedną trzecią bezglebowego podłoża. Dodaj więcej pożywki wokół korzeni i łodygi, aż sadzonka będzie na miejscu.

Zwróć uwagę, że istnieją różne systemy upraw bezglebowych do hydroponicznego wzrostu roślin. Dlatego mogą być konieczne dodatkowe przygotowania i kroki. Ogólnie rzecz biorąc, przed przeniesieniem chcesz usunąć jak najwięcej brudu, nie uszkadzając korzeni.

Korzenie powinny również dobrze się rozrosnąć, a roślina powinna stać stabilnie w nowym pojemniku. Nie zapomnij dodać wody do zbiornika i składników odżywczych w wodzie.

Wniosek

Dawno minęły czasy, kiedy rosnące rośliny wymagają gleby. Jeśli interesuje Cię uprawa hydroponiczna, powinieneś wiedzieć, kiedy prawidłowo przesadzać sadzonki hydroponiki, aby uniknąć wad. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wyczucie czasu jest łatwe i musisz tylko szukać cech fizycznych.

Twoje sadzonki powinny mieć około 3 do 6 cali wysokości i jeden do dwóch zestawów prawdziwych liści. Unikaj przesadzania ich, gdy właśnie wykiełkowały lub zbliżyły się do etapu kwitnienia, aby zapewnić im przetrwanie i rozmnażanie. Następnie należy pilnie przygotować sadzonki i pomóc im ustabilizować się w nowym pojemniku hydroponicznym.

Kiedy przesadzać sadzonki w systemie hydroponicznym

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Szklarnia foliowa do upraw

Ogrodnictwo pod osłonami daje szansę na szybsze zbiory, przy odpowiednich zabiegach pierwsze można mieć już na wiosnę. Wystarczy posadzić rośliny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Chwasty w tunelu foliowym

Chwasty to prawdziwe utrapienie dla ogrodników. Potrafią zagłuszyć główny plon, przysłaniając mu dostęp do światła oraz pobierając składniki odżywcze z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób kupić rośliny przez internet?

Internet to miejsce, w którym w łatwy sposób można znaleźć wszystkie dobra potrzebne zarówno początkującemu jak i doświadczonemu ogrodnikowi. Szeroka…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się mączlików?

Więc, jak pozbyć się mączlików? Jeśli jesteś jedną z niezliczonych osób, które są początkujące w ogrodnictwie, to powinno to być…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać rosyjską szałwię? Perowskia łobodolistna-uprawa i pielęgnacja

Periowska łobodolistna to inna nazwa rosyjskiej szałwii, pięknej, podobnej do lawendy rośliny obsypanej małymi, niebieskimi lub fioletowymi kwiatkami. Osiąga około…

Więcej