Jak sadzić nasiona Jaskra w 2 prostych krokach | KrosAgro

Jak sadzić nasiona Jaskra w 2 prostych krokach | KrosAgro

Możesz nauczyć się sadzić nasiona Jaskier w zaledwie dwóch krokach. Chociaż możesz używać ich bulw do rozmnażania, warto wiedzieć, jak wysiewać nasiona Jaskier. Ci, którzy mieszkają na obszarze takim jak Arkansas, powinni uprawiać te rośliny bez żadnych problemów.

Możesz jednak zacząć nasiona ranunculus w szklarni. Pamiętaj, że sadzenie roślin z nasion jest trudniejsze niż w przypadku innych technik, ponieważ zmienne warunki mogą wpływać na ich kiełkowanie. Co więcej, nie zapominaj, że sam ranunculus jest trujący, więc zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z roślinami.

Obszerny przewodnik dotyczący sadzenia nasion Jaskier

Krok # 1. Siew i kiełkowanie

Możesz użyć szklarni, aby rozpocząć nasiona Jaskier, aby zagwarantować kiełkowanie. Ogrodnicy często wysiewają nasiona we wrześniu, ponieważ w tym czasie warunki są idealne do kiełkowania. Typowy pojemnik startowy z wilgotnym kompostem dobrze sprawdziłby się w przypadku nasion Jaskier, ale pamiętaj, że nie musisz przykrywać nasion ziemią.

Zaletą używania szklarni z początkowymi nasionami Jaskier jest to, że można zapewnić światło, które pobudza wzrost, ale nie naraża ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Możesz użyć lamp fluorescencyjnych nad sadzonkami i dostosować ich odległość od roślin w miarę ich wzrostu. Oprócz światła nie zapomnij o utrzymaniu wilgotności podłoża i utrzymaniu szklarni w temperaturze około 50 ° F.

Co więcej, chcesz zasiać dużą liczbę nasion Jaskier, ponieważ mają one niski współczynnik kiełkowania po miesiącu. Posyp cienką warstwę nasion na początkową mieszankę nasion i podlewaj pojemnik, aż spłynie. Ta metoda podlewania jest idealna, dopóki rośliny nie osiągną około 3 cali wysokości, a także można przykryć pojemnik, aby lepiej zachować wilgoć.

Krok # 2. Konserwacja

Utrzymanie szklarni gwarantuje również, że będziesz uprawiać energiczne rośliny Jaskier do późniejszego przesadzania na zewnątrz. Ponieważ te rośliny preferują niższe temperatury, chcesz, aby w szklarni było około 70 ° F i zimniej w nocy. Najlepiej jest też rozrzedzić rośliny, tak aby w każdej doniczce pozostała jedna roślina.

Możesz oczekiwać, że po trzech tygodniach rośliny osiągną idealną wysokość do przesadzenia. Sadzonki Jaskier można przeszczepić do większych pojemników, gdy wyrosną co najmniej sześć liści. Ogrodnicy często przesadzają rośliny wiosną na zewnątrz, ale zanim to zrobią, należy poczekać, aż minie niebezpieczeństwo mrozu.

Ogólnie rzecz biorąc, Jaskier najlepiej sprawdza się w półcieniu i nie radzi sobie dobrze z przeciągami. Nie jest niepokojące pozostawienie ich w bezpośrednim świetle słonecznym i można je sadzić na lekkiej i żyznej glebie. Jednak chcesz upewnić się, że gleba ma dobry drenaż, aby zapobiec gniciu, więc w razie potrzeby popraw glebę przed sadzeniem.

Hartowanie i przesadzanie

Przed przesadzeniem ranunculus ważne jest, aby najpierw je utwardzić i delikatnie dostosować ich ekspozycję na zewnątrz. Nadal chcesz je chronić, gdy temperatura jest bardzo niska. Następnie umieść 8 cali odstępu między każdą rośliną i regularnie je podlewaj.

Możesz również co tydzień karmić rośliny rozpuszczalnym w wodzie nawozem, aby jeszcze bardziej zachęcić do zakładania roślin. Po tych ogólnych praktykach możesz użyć organicznej ściółki, aby utrzymać korzenie w chłodzie i zapobiec gniciu. Powtórz mulczowanie późną jesienią na zimę, aby chronić rośliny przed mrozem.

Sadzenie bulw Ranunculus

Jak wspomniano wcześniej, bardziej powszechną metodą rozmnażania i zapuszczania roślin Jaskier jest użycie bulw. Podobnie jak w przypadku nasion, bulwy Jaskier można również uprawiać w szklarni lub ogrodzie, o ile nie ma ryzyka mrozu, a pogoda jest ciepła. Chcesz również przygotować bulwy, mocząc je w zimnej wodzie przed sadzeniem.

Co więcej, warto zauważyć, że chcesz zapewnić bulwom stałą lokalizację, ponieważ zazwyczaj nie radzą sobie dobrze z przesadzaniem. Jeśli masz trudne miejsce, wskazane jest, aby uprawiać w szklarni. Rozmieść bulwy na 6 cali i sadzić na głębokość 3 cali, a powinny rosnąć w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

Uprawa Ranunculus

Ogólnie rzecz biorąc, ranunculus jest łatwy w pielęgnacji. Być może największym wyzwaniem, z jakim możesz się spotkać, jest zgnilizna korzeni, ale można tego uniknąć, starannie podlewając i utrzymując stabilne środowisko wzrostu. Najlepiej byłoby utrzymywać nawodnienie roślin przy kontrolowanej wilgotności, a zgnilizna korzeni nie powinna stanowić problemu.

Co dwa tygodnie można również w okresie kwitnienia uzupełnić glebę nawozem potasowym. Pomoże Ci to uzyskać zdrowe kwiaty i utrzymać zdrowe rośliny Jaskier. Latem można również spryskać środkiem owadobójczym, ponieważ przędziorki, mszyce i wciornastki atakują rośliny Jaskier w takich warunkach.

Wniosek

Chociaż bardziej lubianą metodą rozmnażania ranunculus są bulwy, możesz również zainteresować się ich siewem. Umiejętność sadzenia nasion Jaskier może być użyteczną umiejętnością i nie ma się czym onieśmielać. Możesz skorzystać ze szklarni i zacząć w pomieszczeniu, dopóki nie będziesz mieć energicznych młodych roślin do przesadzenia.

Uprawa ranunculus z nasion jest stosunkowo prosta i można ją uprościć do dwóch etapów, które polegają na wysiewie i utrzymywaniu nasion w pomieszczeniu do czasu ich przeszczepienia. Nie ma specjalnych wymagań dotyczących ranunculus, ale skorzystają na wilgotnej mieszance i ekspozycji na światło.

Jak sadzić nasiona Jaskra w 2 prostych krokach | KrosAgro

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Najnowsze artykuły

Tunele KrosAgro

Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 7,5 m2

wys: 2m | szer: 2m | dł: 3,75m

863,95 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 7,5m

2 745,36 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 3,75 m

Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 3,75 m

wys: 2,40m | szer: 4m | dł: 3,75m

2 029,25 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Przeczytaj również

Jak założyć ogród kuchenny? - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Jak założyć ogród kuchenny?

Ogród kuchenny to trend ogrodniczy, który powoli przekształca się w modę. Na wielu przydomowych działkach, ...
Czytaj więcej
Tymianek i najlepsze dla niego rośliny towarzyszące - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Tymianek i najlepsze dla niego rośliny towarzyszące

Uprawa roślin towarzyszących to metoda sadzenia dwóch lub większej liczby roślin obok siebie. Towarzystwo takie ...
Czytaj więcej
Jak uprawiać malin w tunelu foliowym? - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać malin w tunelu foliowym?

Artykuł o tym jak uprawiać maliny w tunelu foliowym? Gwarantując sobie dostęp do zbioru dorodnych ...
Czytaj więcej