Kiedy mogę rozpocząć uprawę nasion nagietka w szklarni?

Kiedy mogę rozpocząć uprawę nasion nagietka w szklarni?

Przed zapoznaniem się ze spostrzeżeniami na temat „kiedy mogę rozpocząć uprawę nasion nagietka w szklarni” konieczne jest zapoznanie się z podstawami. Posiadanie tych nasion, które wyrosną na rośliny w ogrodach lub szklarni, urozmaici Twoją obecną kolekcję.

Czym są nasiona nagietka amerykańskiego?

Charakteryzujące się wysokością do 36 cali, nagietek amerykański jest roślinami wysokimi, chociaż hodowla przyniosła niższą wysokość. Chociaż jednoroczne pochodzą z narodu meksykańskiego, występują również w Afryce i na kontynencie amerykańskim. Błyskotliwe jednoroczne są najodważniejsze i największe wśród takich nagietków.

Jednak nagietki amerykańskie mogą zależeć od hodowli, aby uzyskać taki wzrost. Mają jednak duże, w pełni podwójne kwiaty w odcieniach pomarańczy, złota i żółci.

Aby wyhodować amerykańską nagietkę, muszą dobrze rosnąć w pełnym słońcu z dobrze przepuszczalną, wilgotną glebą, ale mogą również tolerować bardziej suche warunki. Pamiętaj, aby jak najszybciej wszczepić je na zewnątrz, gdy minie niebezpieczeństwo mrozu. Przestrzenie sadzonek muszą znajdować się od 10 do 18 cali od siebie.

Jak szybko można rozpocząć sadzenie w szklarni?

Zbyt wczesne sadzenie tych nasion w pomieszczeniach może spowodować, że sadzonki staną się bardziej wytrzymałe i związane w doniczkach, gdy nadejdzie czas sadzenia na zewnątrz. Za późno, a zbiory mogą się opóźnić. Pamiętaj, aby sadzić nasiona, które kochają ciepło, z przeszczepami na zewnątrz i zimną glebą z temperaturami powietrza, które mogą szkodzić roślinom.

Na początek napełnij doniczki torfowe lub doniczki wilgotnymi starterami z nasion. Zasiej nasiona zgodnie ze wskazówkami na opakowaniach, jak wskazuje wiele przewodników instruktażowych. Liczba nasion musi wynosić od dwóch do trzech nasion na głębokości ½ cala. Upewnij się, że przykryłeś nasiona ziemią i spryskaj je wodą.

Kiedy zacząć Seeds w Massachusetts?

Stan Massachusetts w stanie Bay to kraj, w którym znajdują się tereny idealne do upraw ogrodniczych, ale jeśli używasz szklarni, w tym stanie jest kilka źródeł nasion. Na niektórych obszarach stanu ostateczna data mrozu przypada na około 15 maja.

Policz liczbę tygodni od każdego warzywa do przesadzenia w ogrodzie. Dzięki temu dowiesz się, kiedy powinieneś zacząć nasiona w pomieszczeniu. Nasiona roślin okopowych należy wysiewać bezpośrednio w ogrodzie.

Czas zależy od posiadanych nasion. Aby rozpocząć korzystanie z nasion nagietka amerykańskiego, wykonaj następujące kroki.

 • Lekko zwilż ziemię doniczkową. Umieść podłoże ogrodnicze w wiadrze z wodą, dodając wodę do nawilżenia. Pomieszaj to.
 • Luźno napełnij pojemniki, aby wyrównać je z glebą. Unikaj pakowania tego.
 • Zasadź większe nasiona, takie jak ogórek lub ogórek, w pojemniku, w którym wyhodujesz nasiona.
 • Następnie wciśnij trzy nasiona na głębokość 1/4 cala do mieszanki ogrodniczej, przykrywając ją.
 • Mniejsze nasiona, takie jak papryka i sałata, należy wysiewać w rzędach, przed przesadzeniem lub rozrzedzeniem, a także bezpośrednio wysiać.
 • Podlać lekko ciepłą wodą. Upewnij się, że zarządzasz utrzymaniem roślin.

Jak rozpocząć nasiona w małej szklarni?

Następnie ważne jest, aby dowiedzieć się, jak można rozpocząć sadzenie nasion w małej szklarni, w ramach dyskusji na temat „Kiedy mogę zacząć uprawiać nasiona nagietka amerykańskiego w szklarni w Massachusetts?”

Czym na początku jest mini szklarnia? Są mniejsze w porównaniu z pozostałymi szklarniami na rynku. Mini szklarnie mogą mieć różną wielkość od dwóch metrów kwadratowych do około ośmiu metrów kwadratowych i są bardzo przydatne, zwłaszcza w przypadku ograniczonej przestrzeni do uprawy, na przykład na podwórku.

Takie szklarnie pozwalają również przedłużyć sezon na wzrost poza zwykłe ramy czasowe. Generalnie chroni sadzonkę, gdy zmienia się temperatura otoczenia i spada poniżej zera. Szklarnia może również oszczędzać ciepło, umożliwiając nawodnienie gleby, a tym samym chroniąc ogrodnictwo przed szkodnikami i innymi zwierzętami.

Uspokaja również lub reguluje chwasty rosnące w ogrodzie. Korzyści z tych szklarni są liczne, zwracając ceny, za które płacisz.

 • Aby rozpocząć sadzenie nasion w małej szklarni, na przykład nasion nagietka amerykańskiego w Massachusetts, napełnij tacę lub doniczki do sadzenia w szklarni, w zależności od instrukcji zawartych w mieszance ogrodniczej. Następnie napełnij tackę centymetrową letnią wodą, wkładając tacę do środka.
 • Pozwól glebie wchłonąć wilgoć przez 30 minut lub do momentu, gdy powierzchnia gleby będzie wilgotna, zanim opróżnisz nadmiar wody z tac ociekowych.
 • Następnie zasiej nasiona roślin w przygotowanej mieszance na głębokości określonej w opakowaniu. Następnie posadź dwa nasiona w doniczce lub komórce do sadzenia, wysiewając nasiona w odległości około cala od siebie i umieszczając je cal od siebie w mieszkaniach i tacach. W razie potrzeby spryskaj powierzchnię gleby wodą, aby zwilżyć ją po posadzeniu.
 • Umieść osłonę szklarni bezpośrednio na tacy. Umieść szklarnię w miejscu, które otrzymuje pośrednie, jak również jasne światło słoneczne, gdzie temperatura wynosi od 65 do 75 stopni Fahrenheita. Okładka musi być w stanie zatrzymywać wilgoć z gleby, więc nie wymaga podlewania aż do wykiełkowania.
 • Następnie otwórz podporę szklarniową, gdy nasiona zaczną kiełkować, aby umożliwić rozproszenie kondensacji. Użyj małego patyczka lub ołówka, aby przytrzymać koniec zakrycia.
 • Podlewaj sadzonki, gdy powierzchnia gleby wyschnie. Wlej wodę do tacy ociekowej, aby gleba wchłonęła wilgoć od dołu, a liście sadzonek nie zamoczą się, co prowadzi do chorób grzybiczych. Całkowicie zdejmij pokrywę szklarni, zanim sadzonki urosną na tyle, aby dotykały plastiku.

Pora roku na sadzenie nagietków

Konieczna jest znajomość właściwego czasu, nawet w przypadku uprawy nasion nagietka amerykańskiego. Rolnik może być w stanie sadzić nasiona nagietka bezpośrednio na zewnątrz wiosną po ustąpieniu zagrożenia mrozem na danym obszarze lub gdy nasiona w pomieszczeniu zaczną rosnąć około ośmiu tygodni po ostatnich przymrozkach.

Nasiona mogą zwykle kiełkować w ciągu czterech do 14 dni w temperaturach gleby do 75 stopni Fahrenheita. Możesz również rozpocząć przesadzanie sadzonek, gdy minie niebezpieczeństwo mrozu. Nagietki mogą kwitnąć od 45 do 50 dni po wysianiu, ponieważ kwitną aż do mrozów.

Jeśli podobał Ci się nasz wpis na blogu, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o podstawach ogrodnictwa i szczegółach dotyczących zaawansowanej uprawy szklarniowej. Kiedy mogę zacząć uprawiać nasiona nagietka w szklarni, powinno być teraz bardziej możliwe udzielenie odpowiedzi.

Kiedy mogę rozpocząć uprawę nasion nagietka w szklarni?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hala namiotowa dla rolnictwa

Hala namiotowa dla rolnictwa to wszechstronna struktura do zastosowania na farmach. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz modułowemu stelażowi przynosi sporo korzyści…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wykorzystać starą ziemię doniczkową?

Jeśli ciekawi Cię, co zrobić ze zużytą ziemią doniczkową, jedyną  dobrą odpowiedzią na to pytanie jest recykling. Wbrew temu, co…

Więcej
Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wieszać materiały cieniujące w szklarni hobbystycznej?

W uprawie szklarniowej istnieją różne scenariusze i doskonałe rozwiązania problemów, które każdy ogrodnik powinien poznać. Dzisiaj zadamy pytanie, jak radzić…

Więcej