Kiedy zacząć uprawiać lilie długokwiatowe w tunelu KrosAgro?

Kiedy zacząć uprawiać lilie długokwiatowe w tunelu KrosAgro

Jeśli nie masz pewności, kiedy zacząć uprawiać wielkanocne lilie w szklarni, możesz to zrobić bardzo wczesną wiosną lub jesienią. Lilie wielkanocne lub lilie trąbkowe są jednymi z najbardziej poszukiwanych roślin wieloletnich ze względu na ich wspaniałe kwiaty. Od samej nazwy kwitnie na Wielkanoc, a nawet od czerwca do lipca.

Dobrze rozwija się w strefach od 4 do 8, a korzystanie ze szklarni zapewni utrzymanie optymalnego środowiska dla lilii. Podobnie jak inne byliny, możesz nawet sadzić je w szklarni, aby Twoje rośliny były wystarczająco mocne przed przeniesieniem ich do ogrodu.

Kiedy zacząć uprawiać wielkanocne lilie w szklarni i jak to zrobić poprawnie

Możesz rozpocząć uprawę wielkanocnych lilii w szklarni bardzo wcześnie wiosną lub jesienią. W zależności od tego, co uważasz za odpowiednie dla siebie, możesz sadzić z cebul lub istniejących roślin doniczkowych. Zacznijmy od cebulek, ponieważ większość szklarni używa ich do tworzenia lilii wielkanocnych.

Zaczynając od żarówek

Chcesz użyć tej samej głębokości, na której cebula znajdowała się wcześniej w doniczce podczas sadzenia jej w szklarni. Ściółkuj wokół korzeni i odetnij liście oraz łodygę, które ostatecznie staną się brązowe. Po tym zauważysz nowy wzrost u podstawy, ale pozostaw roślinę do wzrostu w ciągu pierwszego roku.

Możesz spodziewać się, że twoja lilia wielkanocna zmieni kolor na żółty jesienią, gdy będziesz musiał ją ściąć na poziomie gleby. Ubrać wierzchnią warstwę nawozu i ściółki na zimę przed usunięciem wiosną. Następnie zapłodnij swoje wielkanocne lilie, aby pobudzić wzrost.

Nie zniechęcaj się, jeśli twoje rośliny potrzebują czasu na kwitnienie. Jak wspomniano wcześniej, lilie wielkanocne kwitną od czerwca do lipca. Możesz spodziewać się kwiatów do Wielkanocy, ale bądź cierpliwy wobec swoich roślin i pozwól im osiedlić się, aby zawiązać zdrowe pąki kwiatowe.

Zaczynając od roślin doniczkowych

Powszechną praktyką wśród ogrodników szklarniowych jest również używanie w szklarni roślin doniczkowych, aby utrzymać ich kwitnienie. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, najpopularniejszą odmianą jest Nellie White. Jak więc wykorzystać szklarnię do doniczkowych lilii wielkanocnych?

Przedłuż żywotność kwiatów, usuwając z nich żółte pylniki. Utrzymuj temperaturę w szklarni około 65 ° F w dzień i chłodniej w nocy i wybierz miejsce, które jest poza zasięgiem bezpośredniego światła słonecznego, ale nadal jest wystarczająco jasne. Usuń martwe kwiaty i uważaj, aby ich nie przelać.

Możesz również wykonać tę praktykę, jeśli chcesz później przenieść rośliny na zewnątrz. Uważaj, aby nie przenosić roślin, jeśli nadal jest mróz, aby zapobiec uszkodzeniom. Następnie wybierz obszar z pełnym słońcem i dobrze przepuszczalną chłodną glebą.

Przesadzanie wielkanocnych lilii

Typowym powodem, dla którego ogrodnicy uprawiają wielkanocne lilie w szklarni, jest późniejsze przesadzanie na zewnątrz. Jeśli zaczniesz sadzić rośliny w pomieszczeniu, otrzymasz silniejsze lilie wielkanocne, które wytrzymają bardziej nieprzewidywalne warunki zewnętrzne. Jak więc pomyślnie przeszczepić lilie wielkanocne?

Z biegiem czasu musisz przyciąć łodygę kwiatu blisko podstawy, gdy zauważysz, że wszystkie kwiaty wyblakły. To dobry znak, że nadszedł czas, aby przeszczepić lilie na zewnątrz. Wybierz obszar, który jest w pełni nasłoneczniony i upewnij się, że rośliny będą rosły w miarę wzrostu lilii wielkanocnych.

Możesz wybrać dowolną glebę, o ile nie jest to ciężka glina do przesadzania, ale pamiętaj, aby przed sadzeniem poprawić jej drenaż i jakość składników odżywczych. Więcej niż wysokość, wielkanocne lilie muszą mieć również wystarczająco dużo miejsca na swoje korzenie, więc wykop szeroki i głęboki dołek. Odpowiednie odstępy do przeszczepów to co najmniej 12 cali między sobą.

Inną powszechną praktyką w przypadku lilii wielkanocnych jest używanie cebuli po zakończeniu kwitnienia roślin. Cebule są przydatne do sadzenia na zewnątrz, gdy gleba jest uprawna. Usuń stare kwiaty i zaczekaj do jesieni, aby odciąć łodygę.

Czy lilie wielkanocne kwitną co roku?

Możesz spodziewać się, że rośliny, które zmusiłeś do kwitnienia w szklarni w marcu, zakwitną również ponownie w sezonie letnim. Następnie lilie wielkanocne powrócą w czerwcu do lipca. Fakt, że lilie wielkanocne będą nadal przydatne nawet po Wielkanocy, sprawia, że ​​są one ulubionym miejscem ogrodników.

Lilie wielkanocne mają kwitnąć tylko raz w roku, ale można je ponownie rozkwitać, aby zachować idealne warunki. Zapewni to korzystanie ze szklarni i przy należytej staranności możesz cieszyć się ponownym kwitnieniem lilii wielkanocnych. Pamiętaj, że będą musieli zgromadzić wystarczającą ilość energii w cebulce kwiatowej, aby móc ponownie zakwitnąć.

Dlatego spodziewaj się, że rośliny, które przeniesiesz na zewnątrz, zakwitną ponownie dopiero w przyszłym roku.

Wniosek

Wielkanocne lilie są piękne nie tylko w okresie Wielkanocy, więc dlaczego nie wskoczyć w ten trend i samemu uprawiać tych wspaniałych kwiatów. Przy pomocy ogrodnictwa wewnętrznego musisz wiedzieć, kiedy zacząć uprawiać lilie wielkanocne w szklarni, aby stworzyć energiczne rośliny. Najlepszą porą na to jest wczesna wiosna lub jesień.

Kolejną wielką zaletą lilii wielkanocnych w szklarni jest to, że nawet jeśli zakwitną tylko raz, można je ponownie zakwitnąć. Przy odpowiednich warunkach i rozplanowaniu Twoje kwiaty będą kuszące nie tylko na Wielkanoc.

Kiedy zacząć uprawiać lilie długokwiatowe w tunelu KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej
Tunele foliowe

Czy warto kupić tunel z poliwęglanu?

Tunel z poliwęglanu to konstrukcja, która niegdyś była wyłącznie ciekawostką dla hobbystycznych ogrodników. Takie pokrycie było stosowane w specjalistycznych szklarniach,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym?

Uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym to z roku na rok rozwijający się trend żywieniowy. Coraz więcej osób chce być świadoma,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym?

Tunel foliowy to konstrukcja pozwalająca na uprawę roślin, które normalnie byłyby niedostępne. Choć zawsze istnieje możliwość prowadzenia egzotycznej plantacji plenerowo,…

Więcej
Tunele foliowe

Pierwszy tunel foliowy: jak rozpocząć?

Zima nie ustępuje, choć można dostrzec coraz więcej symboli wiosny. Przy okazji rozpoczynającego się sezonu uprawowego, wiele osób decyduje się…

Więcej