Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy będzie idealnym schronieniem dla sprzętu, narzędzi oraz maszyn. Wiele z nich zostanie na nowo użytych w nowym roku na wiosnę. Aby zachowały swój dobry stan, a także funkcjonalność należy je umieścić pod osłoną. Plandeka ochroni dobra przed śniegiem, deszczem, wiatrem i słońcem. Każdy z wymienionych czynników, oddziaływając na materiał sprawia że ten starzejąc się jest bardziej podatny na usterki. Można jednak niewielkim kosztem okryć rzeczy, umieszczając je w przenośnym namiocie.
Spis treści
Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy – całoroczne konstrukcje
Stelaż modułowych konstrukcji jest wykonany z rur i profili stalowych, które połączone ze sobą tworzą konstrukcje na którą nakłada się plandekę. Elementy stalowe na etapie produkcji zostały pokryte warstwą cynku. Taka powłoka antykorozyjna chroni przed korodowaniem, które jest wynikiem stałego wystawienia struktury na wilgoć. W ten sposób ta zachowuje swoją wytrzymałość przez lata. Cykliczne konserwowana gwarantuje bezpieczną a także wielosezonową ochronę.
Całoroczny namiot magazynowy
Struktura ma prostą aczkolwiek wytrzymają budowę. Już po pierwszym spojrzeniu na rysunek wszystko staję się jasne. Namiot garażowy można złożyć w pojedynkę, jednak znacznie sprawniej cały proces przebiega jeśli będziemy mieli kogoś do pomocy. Mniejsze konstrukcje będą gotowe w kilka godzin. Po nałożeniu plandeki, którą mocuje się do rur za pomocą wgrzanych w powłokę pasków, struktura jest gotowa do eksploatacji.
Przegotowania konstrukcji do zimy
W trakcie roku obiekt będzie wystawiony na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego należy wraz z końcem sezonu przygotować namiot do zimy. Plandeka powinna mocno przywierać do struktury, tak aby żadna płachta nie falowała na wietrze lub obcierała się o stelaż. Co jakiś czas trzeba dopinać paski jeśli te się poluzowały. Dobrze zakotwiona konstrukcja jest mniej podatna na uszkodzenia. Jest wiele sposób na to aby ustabilizować ją do podłoża. Niektórzy klienci łączą ją do kostki brukowej albo wylewki za pomocą obejm, mocują do bloków lub przybijają do ziemi.
Osłona z plandeki
Plandeka jest całoroczną barierą, którą pokrywa się szeregiem impregnatów które mają chronić ją przed promieniami UV, zmniejszyć podatność na ogień i ułatwić późniejsze czyszczenie. W razie rozdarć można jeszcze ratować się taśmą naprawczą, którą należy nałożyć na szramę w osłonie. Na zimę dobrze jest mieć plandekę bez uszkodzeń. Podczas opadów śniegu będzie na niej zbierał się śnieg, a czasami nawet zalegał.