Szklarnia walk-in lub mini szklarnia: co lepsze dla sadzonek

Szklarnia walk-in lub mini szklarnia: co lepsze dla sadzonek

Jeśli planujesz kupić szklarnię, prawdopodobnie zastanawiasz się: „Szklarnia do chodzenia czy mini szklarnia, która jest lepsza do zakładania roślin?” Najlepsza opcja ostatecznie zależy od tego, czego potrzebujesz.

Jeśli masz duże podwórko lub jeśli koszt nie stanowi dla Ciebie problemu, możesz rozważyć zakup szklarni do chodzenia. Z drugiej strony mini szklarnie są świetne dla tych, którzy dopiero zaczynali ogrodnictwo szklarniowe lub dla tych, którzy nie mają wystarczająco dużo miejsca na szklarnię, do której można wejść.

Jaki jest dobry rozmiar szklarni?

Istnieją trzy główne rozmiary szklarni: mała, średnia i duża.

Mini szklarnia

Chociaż nie ma stałego rozmiaru dla małej szklarni, najpopularniejszy rozmiar to 6 x 8 stóp. Zapewnia to dużo miejsca do poruszania się i umieszczania większej liczby roślin w razie potrzeby. Jeśli 6×8 jest dla Ciebie za duży, możesz wybrać szklarnię wyskakującą lub szklarnię stołową.

Mini szklarnia lub szklarnia wewnętrzna to lepsza opcja, jeśli masz bardzo ograniczoną przestrzeń lub nie masz wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz. Jest ładny, zabawny i ekonomiczny. To także świetny sposób na określenie, czy szklarnia Ci odpowiada, zanim zainwestujesz w większą, trwalszą.

Średnia szklarnia

Standardowy rozmiar średnich szklarni to 8×12 stóp. Ta opcja zapewnia więcej miejsca do pracy, dzięki czemu możesz uprawiać więcej owoców, warzyw i innych roślin. Średnia szklarnia to fantastyczny wybór dla tych, którzy chcą wydać więcej, aby więcej uprawiać.

Duża szklarnia

Jeśli poważnie myślisz o ogrodnictwie szklarniowym i masz dużo miejsca, duża szklarnia to świetny wybór. Różnica między dużą i średnią szklarnią polega na tym, że duże szklarnie są szersze, co pozwala na maksymalne wykorzystanie całej przestrzeni. Generalnie duże szklarnie mają 10 stóp szerokości i 16 do 24 stóp wysokości.

Jak wybrać odpowiednią szklarnię dla siebie?

Niezależnie od wybranej wielkości zakup szklarni to inwestycja. Aby wybrać najlepszy dla siebie, oto inne czynniki, które musisz wziąć pod uwagę:

Kształt

Lean to, tradycyjny i ośmiokątny to trzy najpopularniejsze kształty szklarni. Aby uzyskać bardziej nowoczesne style, możesz wybrać szklarnię w kształcie kopuły.

Ramka

Drewniane ramy to najbardziej opłacalny, ale trwały materiał. Jeśli wolisz metalowe ramy, możesz wypróbować aluminium lub stal. Aluminium jest lekkie, ale także wytrzymałe. Ponadto jest odporny na rdzę. Z drugiej strony stal jest cięższa, ale mocniejsza, co jest lepszym rozwiązaniem dla dużych szklarni.

Przeszklenie

Przeszklenie to pokrywa szklarni, która chroni Twoje rośliny. Masz kilka opcji, w tym szkło ogrodnicze, szkło hartowane, plastik poliwęglanowy itp.

Jeśli estetyka jest najważniejsza, szkło jest dla Ciebie świetną opcją. Są trwałe i można je łatwo wymienić, jeśli się zepsują. Jednak oszklenie szklane jest drogie.

Aby uzyskać bardziej ekonomiczne rozwiązanie, poliwęglan jest tańszy i zapewnia lepszą izolację w porównaniu ze szkłem. Jednak plastik może wyskoczyć z ramy przy silnym wietrze. Lepiej, aby Twoja szklarnia została zainstalowana przez profesjonalistę.

Cena

Zanim zaczniesz szukać szklarni, weź pod uwagę swój budżet. Planuj uważnie, wiedz, czego potrzebujesz i wymień wszystkie niezbędne materiały, aby nie wyjść poza to, na co Cię stać.

Czy mini szklarnie są lepszym rozwiązaniem?

Jak już ustaliliśmy, najlepsza szklarnia dla Ciebie zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Jednak mini szklarnie są szczególnie dobre dla nowych ogrodników lub hobbystów, którzy chcą zająć się ogrodnictwem szklarniowym.

Jeśli nadal jesteś na płocie, oto kilka powodów, dla których powinieneś kupić mini szklarnię:

Najlepsze dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Nie wszyscy mamy wystarczająco dużo miejsca, aby wyhodować pełny ogród. Jeśli chcesz uprawiać własne owoce i warzywa, ale masz ograniczoną przestrzeń, mini szklarnia jest idealnym rozwiązaniem. Możesz umieścić swoją mini szklarnię na patio, tarasie, a nawet na stołach.

Przedłuż sezon sadzenia

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Gdy pogoda się ociepli, możesz przenieść rośliny ze szklarni do ogrodu. Wydłużając sezon sadzenia, zbierzesz rośliny wcześniej niż zwykle.

Chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Rośliny na twoim podwórku są stale narażone na złą pogodę. Trzymając je w szklarni, Twoje rośliny będą bezpieczne przed ulewnym deszczem, silnym wiatrem, śniegiem i nadmiernym upałem.

Odstrasz owady i stworzenia

Niektóre owady, takie jak mszyce i chrząszcze, uwielbiają zjadać liście Twoich roślin. Inne zwierzęta, takie jak króliki i jelenie, również uwielbiają jeść twoje plony. Trzymając je w zamkniętej przestrzeni, chronisz swoje rośliny przed uciążliwymi owadami i innymi stworzeniami.

Stwórz idealny klimat

Dzięki mini szklarni możesz stworzyć idealny klimat w pomieszczeniu dla swoich roślin. Oznacza to, że będziesz mógł sadzić rośliny w ciepłe dni zimą i odwrotnie.

Ostatnie przemyślenia na temat szklarni Walk-in vs. Mini Greenhouse – co jest lepsze dla roślin początkowych

Szklarnia do chodzenia czy mini szklarnia, która jest lepsza dla roślin początkowych? Mini szklarnia to lepsza opcja dla nowych ogrodników. Będziesz cieszyć się tymi samymi korzyściami bez wydawania tysięcy dolarów. Duże szklarnie wymagają znacznych inwestycji. Konserwacja będzie również czasochłonna, a do szklarni będzie potrzebna ogromna przestrzeń zewnętrzna.

Szklarnia walk-in lub mini szklarnia: co lepsze dla sadzonek

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hala namiotowa dla rolnictwa

Hala namiotowa dla rolnictwa to wszechstronna struktura do zastosowania na farmach. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz modułowemu stelażowi przynosi sporo korzyści…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Tunele foliowe

Jak korzystać z tunelu foliowego? – poradnik dla początkujących

Szklarnia jest konstrukcją  wykonaną głównie z transparentnego materiału, takiego jak szkło. Wewnątrz uprawia się rośliny wymagające regulowanych warunków klimatycznych. Konstrukcje…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić szklarnię? Przewodnik dla początkujących.

Mini szklarnia jest ważnym dodatkiem dla ogrodników, którzy preferują uprawę roślin w ograniczonej przestrzeni. Uprawa w szklarni pomaga przedłużyć sezon…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać szarłatu (amarantusa) w tunelu foliowym?

Amarant to atrakcyjnie kwitnące zboże, które służy jako przyciągający oko element designu ogrodu. Opadające kaskadami kwiaty szarłatu bardziej przypominają roślinę…

Więcej
Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej