Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy w tunelu?

Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy w tunelu?

Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy dyni szklarniowej zimą? Poniższe akapity mogą być techniczne, ale dzięki zwięzłym i wyczerpującym szczegółom na temat tych systemów możesz mieć rośliny do squasha, których szukasz.

Systemy hydroponiczne są popularne w ogrodnictwie, ponieważ są to sposoby na pominięcie gleby, zastąpienie innego materiału wspierającego korzenie rośliny i pozwolenie na uprawę roślin w wodzie bogatej w składniki odżywcze. Będziesz potrzebować słodkiej wody, wsparcia korzeni, tlenu, światła i składników odżywczych.

Jak wyhodować squasha w szklarni

To jest Twój przewodnik krok po kroku dotyczący uprawy dyni w szklarni. Tutaj możesz rozpocząć siew nasion swojej dyni pod koniec marca miesiąca do maja. Będziesz musiał zacząć nasiona od mniejszych doniczek, zwykle na 4 cale, z nasionami w każdej z doniczek. Umieść nasiona na głębokości około cala, całkowicie przykrywając je ziemią, gdy dokładnie podlewasz rośliny.

Przestrzeń jest czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas uprawy dyni. Zapewni ci sześć łodyg wyrastających z dużych, centralnych korzeni, z szerokimi liśćmi wypełniającymi przestrzenie tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Uprawy dyni mogą się rozwijać w słonecznych miejscach, osłoniętych w ciepłej glebie, a posiadanie Twojej szklarni jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Możesz dostosować tę formułę: sadzić sadzonki na podwyższonych rabatach, gdzie mają własne przestrzenie do wzrostu, i mogą zapewnić Twoim roślinom możliwość wzrostu, ponieważ liście dyni mogą być jednocześnie inwazyjne.

Oprócz przestrzeni kluczową rolę odgrywa również gleba. Jakość robi dużą różnicę, więc upewnij się, że nasiona mają odpowiednią jakość gleby, najlepiej zmieszaną z bogatym kompostem i pH około 6,8 przed siewem i przenoszeniem sadzonek.

Co powinienem umieścić w szklarni zimą?

Zimą istnieje wiele potencjalnych roślin i upraw, które możesz wyhodować. Działalność rolnicza będzie również bardzo ekscytująca, ponieważ zbierasz wodę deszczową do nawadniania, budujesz glebę wzbogaconą próchnicą, a zimą wysiewa się rośliny okrywowe, w tym bób.

A jeśli jesteś osobą, która nie chce sadzić bezpośrednio na podłodze szklarni, możesz zamiast tego uprawiać warzywa w workach lub doniczkach z mieszanką. Po pierwsze, cebula może rosnąć pod szklarnią lub starą winoroślą w szklarni.

Najpopularniejsze wybory wśród upraw ozimych to:

Marchewki

Marchew to doskonała zdrowa żywność, smaczna, pożywna i chrupiąca. Uprawy są doskonałym źródłem beta-karotenu, potasu, przeciwutleniaczy, witaminy K1 i innych. Mają także mnóstwo korzyści zdrowotnych i są przyjazne dla utraty wagi. W związku z obniżeniem poziomu cholesterolu i poprawą zdrowia oczu, marchewka jest częścią każdej kuchni.

Buraki

Tymczasem buraki to buraki, które są nie tylko popularnymi warzywami, ale także znanymi składnikami kuchni na całym świecie. Są naładowane niezbędnymi minerałami i witaminami, a także związkami roślinnymi, a wiele z nich ma nawet właściwości lecznicze.

Sallions

Z drugiej strony szalotka to młoda cebula, powszechnie określana jako dymka i zielona cebula. Są one wykonane z białej podstawy, która nie rozwinęła się w pełni w długie łodygi zielonego koloru lub żarówki. Przypominająca szczypiorek cebula ma zielono-białe części wykorzystywane w przepisach i spożywane po ugotowaniu lub na surowo.

Arugula

Ostry charakter rukoli to coś, czego nie można przegapić. Charakterystyczny zielony smak pochodzi z regionu Morza Śródziemnego i był znany jako rukola sałatkowa, włoska rzeżucha i rukola. Wzbogacone są m.in.w wapń, potas, kwas foliowy, witaminę C, witaminę K i witaminę A.

Mache

Sztuka uprawy szklarniowej polega na znajomości roślin, które są idealne dla danej konstrukcji. Inaczej zwana „roszponką” lub „roszponką”, mache najlepiej rośnie w łagodnych lub zimnych warunkach pogodowych, na przykład zimą. Aby dobrze je sadzić, unikaj siewu, jeśli temperatura gleby przekracza 20 stopni Celsjusza. Gdy temperatura przekracza 21 stopni Celsjusza, nasiona zwykle przechodzą w stan uśpienia.

Parsley

W szklarni pietruszka może dojrzeć maksymalnie 12 tygodni po posadzeniu. Liście mogą zostać oderwane od ich gałęzi, dzięki czemu wyrosłe łodygi podtrzymują zioło, a podczas gdy korona rozwija się do zainicjowania dalszego wzrostu, możesz zacząć rzucać je z zewnątrz, pracując do wewnątrz.

Jarmuż

Jest więcej roślin, które możesz uprawiać w szklarni zimą. Te rośliny jarmużu dobrze sobie radzą z 18-calową przestrzenią między roślinami. Możesz zacząć szarpać dwa rzędy roślin, wykonując uprawę międzyplonową lub wypełniając przestrzenie między roślinami cebulą, boćwiną lub szpinakiem. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie, jarmuż jest idealnym warzywem do pojemników w nasłonecznionym miejscu.

Co mogę uprawiać w nieogrzewanej szklarni?

Co to jest nieogrzewana szklarnia?

Nieogrzewana szklarnia może być wykorzystywana do uprawy zieleni w okresie zimowym, zaczynając od cieplejszych sezonów jednorocznych, a następnie rozmnażając byliny krajobrazowe i chroniąc plantacje mrozoodporne zimowym chłodem.

Oprócz sałaty i szpinaku, w tych nieogrzewanych szklarniach można wyhodować warzywa, takie jak brokuły i kapusta.

Co możesz uprawiać w takich szklarniach?

Uprawy, które mogą przetrwać ujemne temperatury i mrozy, obejmują buraki, marchew, rzodkiewkę i rzepę. Możesz także uprawiać czosnek i cebulę w sezonie bez żadnych wpadek. Jednak poza zwykłymi warzywami korzeniowymi istnieje kilka innych możliwości.

Jaki jest najbardziej wydajny system hydroponiczny?

Mówi się, że hydroponika aeroponiczna jest uważana za najbardziej wydajną spośród pozostałych. Uprawa warzyw wiąże się z innowacjami z tych systemów, a także podczas uprawy kwiatów i owoców. Dzięki tym systemom zastosowanie pestycydów i chemikaliów, a także utrata wody, ma zostać zmniejszone o ponad 90 procent.

W tych systemach hydroponicznych stosuje się zamgławianie, aby doprowadzić składniki odżywcze do korzeni. W przeciwieństwie do innych systemów korzenie nie są zalewane wodą i pozostawia się je do wyschnięcia między karmieniami.

Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy dyni szklarniowej zimą? Zamknięte systemy pozwalają wodzie wrócić do zbiornika, co eliminuje parowanie wody odżywczej. System powtarza się w regularnych rytmach.

Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy w tunelu?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego agrotkanina w tunelu foliowym?

Istotne dla farmerów jest zoptymalizowanie i dopasowanie technologii oraz metod do upraw pod osłonami. Przemyślane rozwiązania sprawią, że obiekt będzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić storczyk Biała Czapla? Uprawa i pielęgnacja storczyka gruntowego

Habenaria radiata, to niezwykły storczyk, wyróżniający się oryginalnymi kwiatami przypominającymi formą fruwające białe czaple. Ta egzotyczna roślina pochodzi z Japonii,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać kocimiętkę w dwóch szybkich krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przycinać kocimiętkę, dowiedz się, jak możesz uprościć ten proces, wykonując dwie proste czynności. Mimo że bylina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać groszek pod osłonami?

Groszek jest jedną z najpopularniejszych roślin strączkowych. Niepowtarzalny słodki smak i duża wartość zdrowotna warzywa, które jest niezastąpionym składnikiem sałatek,…

Więcej
Tunele foliowe

Jak dużo światła potrzeba pomidorom w tunelu lub szklarni

Ogrodnicy muszą wiedzieć, ile światła zużywa się przy uprawie pomidorów w komercyjnej szklarni. Według szacunkowych obliczeń wynosi to około 60…

Więcej