Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak wyhodować fuksje w szklarni, musisz wiedzieć więcej o tym oszałamiającym kwiacie. Latem są jednymi z filarów ogrodu. Sezon jeszcze się nie skończył, aw tym czasie jest o wiele więcej do zrobienia.

Rośliny te wytwarzają piękne dzwonkowate kwiaty od czerwca do jesieni. Są kolorowymi ekspozycjami na Twoich obrzeżach i łóżkach, dekoracjami do wiszących koszy i innych artykułów gospodarstwa domowego. Odporne kategorie można również wykorzystać do tworzenia nieformalnych kwitnących żywopłotów.

Wskazówki dotyczące uprawy fuksji

Aby wejść do gry w uprawianie fuksji, należy wykonać kilka czynności. Dowiesz się więcej na ten temat w kolejnych akapitach.

Kultywowanie Fuchsias

Fuksje to rośliny kwitnące, które doskonale rosną zarówno w słońcu, jak iw cieniu, a podczas zimnych wiatrów należy je osłonić. Wiadomo, że doceniają tonację w najgorętszych porach dnia w lecie. Do dobrego kwitnienia fuksji potrzebna jest żyzna, wilgotna i przepuszczalna gleba.

Kiedy są uprawiane w pojemnikach, należy rozważyć użycie odpowiednich kompostów o wielu zastosowaniach.

Sadzenie fuchsias

Nie tylko możesz je dobrze uprawiać w ogrodzie, ale możesz także sadzić je w szklarni. Miesiące maj i czerwiec są idealne lub po ustąpieniu mrozów. Fuksja może być uprawiana wczesnym latem lub wiosną.

  • Na początek wykop otwór do sadzenia o odpowiedniej wielkości, na tyle duży, aby pomieścić kulę korzeniową rośliny. Następnie dodaj warstwę materii organicznej, na przykład kompostu, do podstawy otworu podczas ich rozwidlania.
  • Umieść kulę korzeniową w dołku, dostosowując głębokość, aby została posadzona na podobnej głębokości, jak na początku, i zwróć uwagę, że wierzchołki korzeni muszą znajdować się na tym samym poziomie, co powierzchnia gleba. Odporne fuksje należy sadzić nieco głębiej, maksymalnie pięć centymetrów od łodyg poniżej poziomu gleby.
  • Wmieszaj więcej materii organicznej z ziemią wykopaną i wypełnioną dołkiem do sadzenia. Podlewaj je do studni, stosując granulowaną karmę ogólną z glebą wokół roślin, dodając ściółkę z dobrze zgniłego kompostu o głębokości 7,5 cm lub nawet zrębki kory w obszarach korzeni.

Opieka nad Fuchsias

Gdy te zostaną ustalone, możesz przystąpić do opieki nad fuksjami. Będą wymagały podlewania tylko raz w tygodniu, szczególnie podczas długotrwałych okresów suszy. Podlewaj je regularnie w pojemnikach, zwłaszcza w sezonie letnim.

Unikaj pozostawiania roślin w wodzie. Odporne fuksje muszą być karmione każdej wiosny i ponownie latem ich granulowanym pokarmem. Karma bogata w potaż wprowadzana regularnie latem będzie sprzyjać większej liczbie kwitnienia w dłuższym okresie, aż do pierwszych przymrozków w sezonie jesiennym.

Aby rośliny kwitły obficie, czasami trzeba je zabić, aby usunąć wyblakłe kwiaty i rozwijające się nasiona lub owoce znajdujące się za nimi.

Czy Fuksje lubią słońce czy cień?

Sposób uprawy fuksji w szklarni wymaga również wiedzy, czy są w słońcu, czy w cieniu. Dzięki obfitości, szczególnie wśród delikatnych, dwukolorowych kwiatów wiszących, które dobrze rosną jesienią, wytrzymałe fuksje wprowadzają tropikalny akcent do pojemników i obrzeży w cieplejszych, osłoniętych doniczkach, w półcieniu lub w słońcu.

Charakteryzują się krzaczastością lub zwartością, mogą być nawet uprawiane i uprawiane jako nieformalne żywopłoty.

Czy Fuchsias dobrze rosną w doniczkach?

Tak, fuksje dobrze rosną w doniczkach. Aby wyhodować je w doniczkach, musisz być w stanie wykonać następujące procedury.

Pot The Fuchsias

Najpierw napełnij dużą doniczkę mieszanką ziemi kompostowej na produkty doniczkowe. Fuksje będą się dobrze rozwijać w wilgotnej glebie, bardziej niż podmokłej. Doniczki te muszą mieć otwory odpływowe, aby uniknąć gnicia korzeni. Zasadź roślinę fuksji na zwierzę na jednakowych głębokościach.

Umieść Fuchsias w cieniu

Znajdź miejsce, w którym roślina może przyjmować poranne lub wieczorne słońce, ale przede wszystkim musi mieć cień pomiędzy. Fuksje, takie jak cień i chłodniejszy klimat, są fantastyczne do uprawy fuksji, a ich największym wrogiem będzie stały suchy upał.

Nie zapomnij karmić fuksji

Opierając się na metodzie, dzięki której możesz utrzymać zdrowsze rośliny, możesz użyć nawozu i znaleźć ich pożywienie, aby zachować składniki odżywcze w glebie roślin. Jeśli wiesz, że używasz nawozów fuksja, rozcieńczyć łyżeczkę nawozu w galonie wody, a jeśli używasz pokarmu w postaci placków, instrukcje muszą znajdować się z tyłu opakowania.

Zwykle możesz wymieszać pokarm z glebą podczas sadzenia go w doniczce lub możesz umieścić go u podstawy rośliny. Kontynuuj pielęgnację fuksji wiosną i latem oraz w zależności od klimatu, aż do jesieni.

Konsekwentne podlewanie roślin

Aby sprawdzić, czy gleba potrzebuje wilgoci, połóż dłoń na wierzchu gleby. Jeśli tak, podlej roślinę i stale to obserwuj i monitoruj, ponieważ nie są fanami suchej gleby. Zalecana częstotliwość podlewania to dwa razy dziennie, szczególnie latem w szklarni.

Konserwacja w kolorze fuksji

Dalej chodzi o utrzymanie roślin. Aby to zachować, musisz przycinać. Gdy kwiaty staną się wiotkie, możesz uszczypnąć ich stare pąki i strąki nasion, aby zachęcić do nowych kwiatów. Zrób to na łodygach, aby rośliny były zwarte i produktywne. Przycinaj skrawki nożami lub ostrymi nożyczkami.

Aby odeprzeć błędy, możesz spryskać wodą, ale pamiętaj, aby założyć rękawiczki. Usuń martwe pąki roślin, aby uniknąć infekcji grzybiczej liści.

Zimą przenieś roślinę do środka

Jeśli spojrzysz na prognozę pogody, aby zobaczyć mróz, możesz grać tak bezpiecznie i zacząć przenosić roślinę do środka. Można to ustawić w dobrze oświetlonym miejscu, najlepiej w pobliżu okien z dopływem świeżego powietrza. Kontynuuj podlewanie rośliny i obserwację gleby w celu utrzymania prawidłowego kwitnienia fuksji. Możesz również mieć możliwość cięcia fuksji na trzech centymetrach gleby, przechowując ją w zimnej piwnicy lub w szopie w okresie zimowym. Jeśli oszczędzasz fuksję doniczkową, pamiętaj, aby sprawdzić w tym tygodniu podczas podlewania gleby.

Jak długo trwa uprawa fuksji?

Osiemnaście miesięcy – czyli ponad rok. Stworzenie standardowej fuksji przynosi wspaniałe rośliny i kwiaty. Uprawa fuksji z tymi standardami może wydawać się wyzwaniem, ale tak nie jest. Prawidłowe przeszkolenie rośliny może zająć mniej więcej tyle miesięcy. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy okaz z wyraźnymi głównymi łodygami zwieńczonymi gęstymi główkami liści, musisz opanować „przycinanie przez szczypanie”.

Czy Fuschia może być uprawiana w pomieszczeniu?

Rzeczywiście, sposób uprawy fuksji w szklarni wymaga szczegółów i zamiłowania do uprawy w szklarni. Fuksja może być uprawiana w pomieszczeniach, a idealną lokalizacją będzie Twoja szklarnia. Jest to miejsce, w którym możesz uprawiać komercyjne rolnictwo, zbudowane z myślą o trwałości i oferowaniu odpowiednich zysków.

Zakup tej szklarni oferuje narzędzie do prawidłowego jej utrzymania, a ponadto jest bardzo wyrafinowany, aby rozwijać się na rynku. Po skonfigurowaniu odpowiednich sposobów zapewni idealne warunki dla twoich plantacji.

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak dużo światła potrzeba pomidorom w tunelu lub szklarni

Ogrodnicy muszą wiedzieć, ile światła zużywa się przy uprawie pomidorów w komercyjnej szklarni. Według szacunkowych obliczeń wynosi to około 60…

Więcej
Tunele foliowe

Hortiterapia w tunelu foliowym

Hortiterapia w tunelu foliowym to sposób na redukcję stresu i poprawę nastroju. Jest to rodzaj terapii ogrodniczej, zajmującej się korelacją…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać dziurawiec? Uprawa i pielęgnacja dziurawca

Gdy mowa o dziurawcu, od razu większości ludzi nasuwa się skojarzenie z jego walorami prozdrowotnymi, stosowanymi od dawien dawna w…

Więcej