Jak zrobić prosty kurnik z otwartym przodem

Jak zrobić prosty kurnik z otwartym przodem

W tym artykule chcę omówić koncepcję projektu, podstawowe funkcje, kilka innych czynników do rozważenia oraz dwa typy kurników z otwartym frontem.

Kurczaki powinny czuć się dobrze w klatce

Powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby można było łatwo wejść do klatki i swobodnie chodzić po całym obszarze, albo tak, aby można było sięgnąć do dowolnej jego części z zewnątrz poprzez wyciąganie rąk.

Drapieżniki można powstrzymać raniąc kurczaki.

Powinien podnosić zdrowie kurczaków i zapobiegać chorobom.

Większość drobiu preferuje kurniki o długich, ciągłych rozmiarach, a model kurnika z otwartym frontem okazuje się najlepszy. Kurniki z otwartym frontem były popularne w pierwszych dniach ze względu na szeroki wachlarz korzyści. Jednak konstrukcja ma również swoje wady.

Ten model jest szczególnie przydatny w porach roku, takich jak lato i zimy. W ekstremalnych warunkach pogodowych, takich jak ulewny deszcz czy mroźna zima, najlepsze są kurniki z otwartym frontem, ponieważ zapewniają odpowiednią wentylację powietrza. Umożliwiają również dotarcie wystarczającej ilości promieni słonecznych do kurczaków, co jest zdrowsze w tym sensie, że ciemność powoduje, że kurczaki są nieaktywne.

Podstawowe funkcje kurników w otwartych kurnikach

Schronienie: chroni kurczaka przed wiatrem, słońcem, śniegiem i deszczem. Skonfiguruj swój kurnik na otwartym powietrzu w taki sposób, aby wietrzne i zimniejsze zakamarki pozostały zamknięte.

Wystarczające światło słoneczne: musisz zbudować swoją klatkę w taki sposób. Aby otwór był skierowany w bardziej słoneczną stronę. Maksymalne otwarcie z przodu zapewnia odpowiednią cyrkulację światła słonecznego i świeżego powietrza.

Wentylacja: otwarta przednia kurnik to najlepszy model, który zapewnia odpowiednią wentylację kurczakom. Ostre opary wytwarzane przez odchody kurczaków można w dużym stopniu usunąć poprzez odpowiedni przepływ powietrza, który ułatwia oddychanie kurczakom.

Ochrona: odpowiednio zamykaj przedni otwór w nocy, aby chronić swoje kurczaki przed wężami, lisami, kotami, cywetami itp.

Kurniki z otwartym frontem mogą być dwojakiego rodzaju

Przenośne: przenośne kurniki mają wiele zalet. Kurczaki w poszukiwaniu robaków często noszą i rozrywają podłogę kurnika, aby naprawić podłogę, można raz na jakiś czas przesunąć klatkę na drugą stronę podwórka i zasadzić szybko wydajną trawę, która z kolei naprawia ziemię w szybki okres czasu. Dzięki tej praktyce ziemia jest zdrowa i higieniczna.

Stałe kurniki: duże kurniki mają zwykle stały charakter. Jeśli kupiona przez Ciebie kurnik jest tego typu. Musisz być na tyle mądry, aby wybrać podłogę. W takim przypadku sprawdzi się posadzka betonowa pokryta sztucznymi miękkimi okładkami. Możesz łatwo wyczyścić odchody kurczaka, czyszcząc sztuczne miękkie osłony.

Przy wyborze kurników należy wziąć pod uwagę różne czynniki

Byłoby pomocne, gdyby wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak liczba kurczaków, rasa i rozmiar, ponieważ według badań średniej wielkości klatki wymagały co najmniej 1,5 stopy kwadratowej powierzchni.

Mając na uwadze czynniki, różne typy kurników z otwartym frontem są następujące.

Kurnik z otwartym frontem

Ten kurnik z otwartym frontem jest wyposażony w sznurek nocny. Otwarty front ma kurnik i wybieg, oba połączone w jedną całość. Dzięki temu zapewnia ciepło, a także bezpieczeństwo przed drapieżnikami. Konstrukcja wykonana jest z litego drewna. Stąd jest wystarczająco wytrzymały. Jego normalny rozmiar to 220 × 75 × 114 cm; jeśli planujesz kurniki na mniejszej przestrzeni, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Wybieg oddziela przesuwane drzwi. Zdejmowane grzędy i następne pudełko w kojcu zapewniają kurczakom wygodę & amp; przytulny do odpoczynku. Podłoga pokryta jest gumowym materiałem; dzięki temu można go łatwo prać i zapewnia ciepło również kurczakom.

Ekonomiczna kurnik z otwartym przodem

To kolejny model, który zapewnia jednocześnie wybieg i klatkę. Może pomieścić od trzech do czterech kurczaków. Posiada grzędę oraz budkę lęgową, dzięki czemu jest bardzo wygodna dla kurczaka. Wymiary tej klatki to zwykle 175 × 66 × 100 cm. Jest mniejszy niż kurniki wyklute w kokonie. A także mniej kosztowny. Konstrukcja składa się z połączenia tworzywa sztucznego i drewna; stąd jest lżejszy w porównaniu do wcześniejszego modelu.

Duży kurnik

To kolejna odmiana kurnika z otwartym frontem. Nie ma wbudowanego biegu. Może pomieścić od 7 do 8 kurczaków na raz, w zależności od wielkości kurczaków. Jego normalny rozmiar to 85 × 115 × 90 cm i składa się z drewna jodłowego przymocowanego za pomocą kleju i śruby. Paznokcie nie są używane podczas wykonywania. Mieści się w dwóch budkach lęgowych i trzech grzędach. Możesz zamknąć przedni otwór na noc, aby chronić kurczaki przed drapieżnikami, takimi jak węże, lisy, koty i wiele innych.

Zwierzaki imperialne i wybiegaj: To jest model, który ponownie wspiera klatkę i biegnie razem pod jednym dachem. Ten model może pomieścić jednocześnie od 6 do 7 ptaków. Całkowity obszar pokryty może wynosić do 250 × 76 × 103 cm. Zapewnia najlepszy wybieg dla Twoich kurczaków. Wewnątrz klatki możesz zamocować od 2 do 3 wyjmowanych grzęd i budek lęgowych. Dach kurnika można również otworzyć, aby wyczyścić całą powierzchnię. Wybieg jest dobrze chroniony przed drapieżnikami. Zwłaszcza lisami, ponieważ posiada siatkę zbudowaną ze stali ocynkowanej. Jest to jeden z najdroższych kurników z otwartym frontem i wykonany jest z impregnowanego drewna. Ttóre jest przyjazne dla zwierząt. Wyjątkową cechą tego modelu jest wysuwana. Ocynkowana metalowa taca.

Jak zrobić prosty kurnik z otwartym przodem

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Przenośny namiot magazynowy do ogrodu

Konstrukcje z rur i profili Krosagro to nie tylko komercyjne wielkogabarytowe struktury. To również małe, przenośne i wielofunkcyjne namioty magazynowe,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać kocimiętkę w dwóch szybkich krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przycinać kocimiętkę, dowiedz się, jak możesz uprościć ten proces, wykonując dwie proste czynności. Mimo że bylina…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami jest powodem dla którego wiele z domowych ogrodów zaopatruje się w tunel foliowy. Orzeźwiające oraz słodkie owoce…

Więcej
Hodowla zwierząt

Mała farma z tunelem foliowym i kurami

Uprawy pod osłonami to integralna część wielu przydomowych ogrodów. Nieraz na kawałku zieleni, w samym środku ogrodu, stoi skąpana w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest są optymalna temperatura do uprawy petunii w szklarni?

Czy wiesz, jaka jest optymalna temperatura do uprawy petunii w szklarni? Odpowiedź nie jest  jednoznaczna, ponieważ potrzeby kwiatów różnią się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa jarmużu w tunelu foliowym

Jarmuż to roślina kapustna, która wraca do łask, coraz częściej lądując na domowych talerzach. Uprawiana była już w starożytności, a z…

Więcej