Czym pokryć wybieg kurcząt żeby się nie brudziły?

Czym pokryć wybieg kurcząt żeby sie nie brudziły

Możesz wybierać z szerokiej gamy opcji podłóg na wybiegu dla kur. Jeśli ustawisz przenośny wybieg dla kur na trawniku, możesz łatwo przenieść go do ogrodu, aby trawa mogła się zregenerować. Jeśli trawnik dla kurczaków jest ustawiony w ustalonym miejscu, to po deszczu miejsce to może stać się bardzo brudne, a kury również się brudzą. Przed wyborem osłony musisz zbadać środowisko, w którym te kurczaki mogą się rozwijać. Po drugie, należy wziąć pod uwagę rodzaj i liczbę kurczaków, które będą przebywać w kurniku.

Możliwość zachowania higieny

Zrębki drewniane:

zrębki drewniane należy wytwarzać z bielszej części drewna i nie używać kory. Ponieważ wióry drewniane z kory powodują błotnistość podłogi, prawdopodobnie niszczą higienę tego miejsca. Użycie białych wiórów drewnianych na podłodze wybiegu dla kur jest jednym z najlepszych sposobów utrzymania higieny w tym miejscu. Wygląda na bardzo schludną, lekką, bezpyłową i ma dobry drenaż, a co najważniejsze, kurczaki uwielbiają kręcić się w nim.

Zrębki drzewne są również znane jako żetony do gry. Żetony nie brudzą się łatwo, ponieważ nie dają się łatwo zgnieść w błocie; w ten sposób zapobiega to błotnistym nogom kurczaków. Można nawet bardzo łatwo wyczyścić wióry drewniane.

Raz lub dwa razy w roku należy uzupełnić podłogę wiórami drewnianymi, ponieważ są to elementy naturalne i stopniowo niszczą się z czasem.

Piasek:

można użyć grubego piasku na podłogę wybiegu dla kurczaków. Piaski te są tańsze, a odchody kurze można z łatwością wyczyścić za pomocą „kociej łopatki”. Z powodu deszczu piasek można zmyć, a następnie trzeba to wszystko przygotować samodzielnie.

Żwir z groszku:

małe, zaokrąglone kamienie nazywane są żwirem grochowym. Możesz łatwo umyć odchody kurczaka, po prostu spryskując je wodą. Lepiej jest umieścić żwir grochowy tuż nad piaskiem bez membrany przeciw chwastom, ponieważ może to znacząco wpłynąć na drenaż. Niektórzy hodowcy narzekają, że kury nie lubią chodzić po żwirze z grochu, ponieważ czują się nieswojo.

Słoma i wióry:

zarówno wióry drewniane, jak i słoma mogą być najlepiej użyte do wyściółki, ale niektórzy hodowcy kurczaków używają ich do utorowania drogi pod podłogę wybiegu dla kurczaków. Ale na dłuższą metę sprawia, że ​​podłoga jest mokra i nieporządna. W związku z tym nie można go odpowiednio wyczyścić, ponieważ staje się niehigieniczny.

Trawa i roślinność:

jeśli podłoże dla kurczaków jest ruchome, możesz wziąć pod uwagę trawę lub inną roślinność typu trawiastego jako podłoża. Ten rodzaj podłogi jest znany jako arki kurczaka. Kurczak może szukać w trawie robaków i innych owadów i może się wyżywić. Kury karmione robakami i owadami składają jaja uważane za posiadające wysoką wartość odżywczą.

Jaja są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E.Jednak jest też wada tej trawiastej podłogi. Kury często wyrywają trawę z podłogi, drapiąc i brudząc pomieszczenie. W tym czasie należy przesunąć podłogę na drugą stronę i szybko naprawić porysowaną część sadząc szybko plonujące nasiona, takie jak gryka, len. Kiedy trawa zacznie rosnąć, możesz ponownie przenieść podłogę z powrotem do jej pierwotnej przestrzeni.

Posadzka betonowa: posadzka betonowa jest trwała i można ją łatwo myć

Niezależnie od używanego materiału, należy upewnić się, że podłoga jest odpowiednio wypoziomowana, ponieważ falowanie na powierzchni powoduje dyskomfort dla kurczaka. Nigdy też nie staje się błotnisty. Ale w sezonie zimowym okazuje się bardzo zimno, co może szkodzić zdrowiu twojego kurczaka. W tym czasie można użyć maty lub stogu siana nad podłogą, aby zapewnić kurczakom wygodę.

Zalety własnej kurnika

Mając na uwadze obecną sytuację na świecie, jaką jest światowy atak nowego koronawirusa, to właściwy moment na inwestowanie w porządny biznes. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na produkty drobiowe rozsądnie będzie zdecydować, czy założysz kurnik. Pandemia powoduje globalną blokadę na całym świecie; stąd łańcuch dostaw został poważnie zerwany. Jeśli możesz założyć własną kurnik, nie tylko sprostasz lokalnemu zapotrzebowaniu, ale także zarobisz sporo pieniędzy. Opieka nad stadem daje nie tylko możliwość posiadania świeżo zniesionych jaj, ale także podkreśla urok hodowli kurczaków.

Jeśli możesz hodować kurczaki metodami ekologicznymi, unikając wstrzykiwania hormonów i antybiotyków, nie będzie nic tak dobrego; około 300 jajek na kurczaka. Pozostałe korzyści są następujące.

Zdrowsze kurczaki na podwórku: Kurczaki hodowane w kojcu przydomowym są dużo zdrowsze i pełniejsze wartościowego pożywienia, ponieważ są wolne od zastrzyków hormonalnych i diet antybiotykowych. Popyt na te kury jest dość wysoki i są one również kosztowne, podczas gdy kurczaki produkowane fabrycznie są leczone antybiotykami i hormonami w celu przyspieszenia wzrostu.

Jajka mają lepszą wartość odżywczą: jeśli hodujesz jajka w kurniku, będą one miały większą wartość odżywczą w tym sensie, że będzie więcej witaminy A, E i procentowej zawartości beta karotenu.

Będą również wysokie w porównaniu do jaj z hodowli fabrycznej.

Smaczniejsze jaja: Jaja wyhodowane w kurniku przydomowym są znacznie smaczniejsze niż te z fabryki. Pewna grupa ludzi ma zapotrzebowanie tylko na tego typu jajka. Są gotowi wydać więcej, aby kupić te jajka, ponieważ mają twardsze białka, a żółtka mają jasnopomarańczowy kolor.

Tworzenie kompostu z odchodów drobiowych: te odchody kurczaka zawierają dużo azotu, można ich użyć do nawożenia gleby; nawet możesz użyć używanej powłoki.

W kurniku stan ogrodu poprawia się: te kury drapią ziemię w poszukiwaniu pysznych pokarmów, takich jak skorki, larwy itp., które niszczą warzywa i owoce w ogrodzie.

Znaczenie kurnika jest następujące

Wiele osób uważa, że ​​trzymanie kurczaków w klatce jest okrutnym pomysłem. Jednak w ten sposób zapewniasz im bezpieczeństwo, chroniąc je przed drapieżnikami, a także zwiększa produktywność i rentowność.

Znaczenie kurnika w kurniku jest następujące:

Bezpieczeństwo: Twoja klatka musi być mocna i wytrzymała; odstrasza drapieżniki, takie jak lisy, koty, węże, jastrzębie, szczury, itp. Pomaga również ograniczyć wędrowanie kurczaków po niebezpiecznych obszarach.

Schronienie: chociaż kurczaki dostosowują się do różnych warunków klimatycznych i pogodowych, potrzebują odpowiedniego schronienia w ekstremalnych warunkach klimatycznych, takich jak burze, silne wiatry, przenikliwe zimno, ekstremalne upały itp. Kurnik zapewnia bezpieczeństwo kurczakom, zapewniając schronienia .

Przestrzeń do niosek: Jeśli prowadzisz poważną działalność związaną z produkcją jaj, potrzebujesz odpowiedniej klatki dla kurczaków do składania jaj. Zdobądź pudełka do nieśności o odpowiednim rozmiarze, które zapewnią Twojemu kurczakowi komfort w znoszeniu przyzwoitych jaj.

Miejsce do odpoczynku: kury muszą mieć dostęp do wspólnego obszaru, w którym mogą spędzać noce w nocy; coop jest najlepszym miejscem do tego celu. Odpowiednia kojca pomaga kurczakom w grzędowaniu i pozwala utrzymać hierarchię społeczną, która będzie kontrolować zachowania terytorialne.

Miejsce do karmienia: kury są zwykle dobrze zdyscyplinowane, jeśli są odpowiednio wytresowane, jeśli wyszkolisz je, że kojca jest miejscem, do którego muszą wracać, gdy są głodne, wrócą do kojca, gdy będą potrzebować być karmionym. Pomoże ci to zachować odpowiednią kartę przy kurczakach.

Zamknięcie: musisz zamknąć kurczaka, aby trzymać go z dala od miejsc, w których nie są rozrywkowe.

Cechy świetnej kurnika

Istnieją różne projekty, rozmiary i style kurników, możesz zbudować własną strukturę lub kupić gotową. Wybierając projekt, pamiętaj o następujących kwestiach:

Rozmiar: wielkość kurnika zależy całkowicie od liczby kurczaków, które chcesz hodować, im większy rozmiar, tym większy komfort dla kurczaków.

Ochrona przed drapieżnikami: podwyższona strefa będzie nieco podatna na ataki małych drapieżników. Pęknięcia, dziury należy odpowiednio uszczelnić; okna powinny być dobrze zamknięte, aby drapieżniki nie mogły używać kurczaków jako posiłku.

Wentylacja: zrzucane pióra, odchody, rozkładająca się ściółka powodują opary, które mogą powodować problemy z oddychaniem dla Twojego stada. Dlatego kurnik musi być dobrany z odpowiednią wentylacją, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

Czystość: klatki muszą być regularnie czyszczone w celu utrzymania ich higieny. Możesz regularnie usuwać pasożyty z gruzu. Wybierz odpowiednią deskę do odchylania, którą można łatwo wyjąć i wyczyścić.

Odpowiednie ogrodzenie na zewnątrz: kury często wyprowadzają się z kojca do otoczenia w celu polowania na robaki; to też utrzymuje je w zdrowiu. Więc musisz zrobić odpowiednie ogrodzenie, aby je chronić.

Pielęgnacja kurczaka

Czystość: system oddechowy kurczaków jest zupełnie inny niż u ssaków. Nie mają diafragmy; wykorzystują mostek i klatkę piersiową do wewnętrznego i zewnętrznego ruchu powietrza.

Ich płuca są w dużym stopniu uzależnione od worków powietrznych, które rozprowadzają tlen do reszty ciała. Kości są również połączone z workami powietrznymi, które również pomagają w zasysaniu powietrza.

Toksyczne opary wytwarzane z odchodów kurczaków i innych odchodów mogą powodować problemy z oddychaniem dla stad. Dlatego należy się nim zająć. Używaj naturalnych środków czyszczących, takich jak owoce cytrusowe, które w naturalny sposób oczyszczają kurnik, a także dezodoryzują go, nie martwiąc kurczaków.

Kiedy czyścisz stare wióry, spryskaj je odpowiednim cytrusowym środkiem czyszczącym. Spróbuj wyczyścić wilgotny obszar za pomocą dmuchawy lub czegoś podobnego.

Źródła wody i miska do karmienia muszą być odpowiednio wysterylizowane, aby zapobiec infekcji.

Stosowanie maści na rany: rany kurczaka należy odpowiednio pielęgnować, aby były zdrowe. Aby leczyć otwarte rany kurczaków, należy przygotować odpowiednią pastę z olejem kokosowym oraz lawendą i kurkumą. Wspomniane maści są miękkie i dobrze pachną. Może być również używany jako apteczka na oparzenia. Ten rodzaj maści staje się bardzo przydatny, jeśli twój kurczak zostanie zaatakowany przez drapieżnika, takiego jak węże, lisy itp.

Korzyści z karmienia oregano: Do pielęgnacji kurczaków bardzo przydatna jest rozcieńczona postać oleju z oregano. Renomowane farmy przeniosły swoją paszę na oregano zamiast na antybiotyki.

Ogólne wskazówki

Kiedy używasz olejków eterycznych do pielęgnacji kurczaków, musisz upewnić się, że używasz ich w postaci rozcieńczonej.

Olejek z oregano lub mięty pieprzowej jest z natury gorący, należy go używać ostrożnie.

Rodzaje ziół dbają o zdrowie kurczaka

Jest kilka ziół, które utrzymują kurczaka w zdrowiu, spróbuj ułożyć je na swoim otwartym podwórku, aby kiedy kurczak wyszedł z kojca, mógł czerpać korzyści z tych ziół.

Zioła, które utrzymują kurczaka w zdrowiu, to:

  • bazylia
  • Oregano
  • Tymianek
  • Mięta
  • Sage

Upewnij się, że masz ze sobą kurniki, które są przeznaczone do podtrzymywania życia kurczaków, a pomiędzy nimi możesz wypróbować różne niezbędne produkty, aby zapewnić kurczakom przyjemne życie.

Czym pokryć wybieg kurcząt żeby sie nie brudziły

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać zgniliźnie korzeni? | przyczyny i zapobieganie

Zgnilizna korzeni to jedna z najczęstszych chorób, która może dotknąć prawie każdą roślinę. Za przyczynę procesów gnicia odpowiedzialne są patogeny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać jagody kamczackiej w tunelu foliowym?

Jagoda kamczacka z roku na rok staje się coraz większym rywalem borówki amerykańskiej. Smak leśnych jagód, działanie prozdrowotne, a zwłaszcza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pierwsze uprawy w tunelu foliowym

W marcu wielu ogrodników wypatruje pierwszych oznaków wiosny. Kiedy tylko śnieg się roztopi, a ziemia lekko przeschnie, wiele osób rusza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ogórki w szklarni?

Ogórki są prawdziwym symbolem lata w ogródku, doskonałym i niezwykle płodnym warzywem do uprawy i zbiorów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa warzyw pod folią

Uprawa warzyw pod folią w obliczu kryzysu jakim jest pandemia, jest jak najbardziej zasadnym rozwiązaniem. Dostęp do własnej żywności, kiedy…

Więcej