Hala namiotowa na zboże

Hala namiotowa na zboże

Hala namiotowa na zboże przydadzą się w każdym gospodarstwie  w którym niezbędny jest magazyn. Modułowe konstrukcje stalowe ze względu na swoją uniwersalność mogą zostać wykorzystane do przechowywania płodów rolnych. Istotne przy prawidłowym składowaniu jest to aby zachować odpowiedni przepływ powietrza, normatywną wilgotność a także temperaturę. W ten sposób żniwa będą mniej podatne na pleśnienie. Inwestycja w tego rodzaju strukturę ma kluczowe znacznie dla całego gospodarstwa. Silosy są drogie, w związku z czym nie każdy rolnik może sobie na nie pozwolić. Alternatywą są modułowe hale namiotowe, które pozwalają na uzyskanie podobnych warunków. 

Hala namiotowa na zboże dla gospodarstw rolnych

Przechowywanie zboża to coś więcej niż umieszczenie go w jednym miejscu. Najbardziej istotnymi parametrami jest temperatura i wilgotność.  Na czynniki wpływa to w jakiej kondycji oraz przy jakich warunkach był zbierany plon. Optymalnym czasem na zbiory jest chwila w której wilgotność ziaren utrzymuje się na poziomie 14%. Wtedy będzie można przechowywać je w temperaturze otoczenia. Jeśli jednak stężenie będzie wyższe to konieczne stanie się dosuszanie.

Przygotowanie zboża do magazynowania

Jeszcze przed etapem umieszczenia zboża w hali rolniczej, trzeba je przygotować. Jednym z działań jest usunięcie zanieczyszczeń która znajdują się na ziarnach, stosuje się do tego specjalne urządzenie które pozbywają się zabrudzeń. Po tym zwykle poddaje się je suszeniu, aby zachować wilgotność na poziomie 14%. Po takich procesach zboża nadają się do przechowywania w hali magazynowej. Podłoże trzeba oddzielić od ziemi, wylewką, kostką lub trelinką aby wytwarzało jak najmniej wilgoci. Natomiast wewnątrz namiotu powinien utrzymywać się przepływ powietrza.

Komercyjna hala rolnicza

Decydując się na konkretny model warto zapoznać się z specyfikacją konstrukcji z rur i profili. Ta musi być wytrzymała na działanie warunków pogodowych, takich jak silny wiatr, opady deszczu a także śniegu. Stelaż takiego obiektu powinien być przeznaczony do całorocznej eksploatacji. W celu wzmocnienia hal montuje się w nich kratownice stalowe. Które dociążają i stabilizują obiekt. Innym dość ważny czynnikiem jest powłoka która go okrywa. Ta powinna być wytrzymała na niskie oraz wysokie temperatury, trudnopalna a także łatwa w montażu. Dostępne na sklepie powłoki łączone są z stelażem za pomocą pasków montażowych. Zwarcie do nich przylegając znacznie łatwiej znoszą czynniki atmosferyczne.

Modułowe konstrukcje stalowe

Każda z konstrukcji dostępna w sklepie online zaprojektowana jest w systemie modułowej rozbudowy. Dla inwestora oznacza to ze może w dowolnym dla siebie momencie modyfikować strukturę. Wydłużając ją i zabudowując szeregowo. W ten sposób istnieje szansa na rozwijanie hali wraz z tym jak rozwija się firma.

Hala namiotowa na zboże

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa czereśni w tunelu foliowym

Założenie intensywnego sadu czereśniowego wymaga zastosowania odpowiedniej technologii, aby produkcja stała się opłacalna. Umiejętne prowadzenie plantacji dość szybko doprowadzi do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sprawić, by anturium dobrze się rozwijało i obficie kwitło?

Anturium to egzotyczna roślina, pochodząca z terenów Ameryki Południowej i Środkowej, spotkać ją można w Kolumbii, Kostaryce, Meksyku, Brazylii, Argentynie,…

Więcej
Tunele foliowe

Konstrukcja na tunel foliowy

Tunel foliowy, a konkretnie jego stelaż, wykonany jest ze stali. Kiedy elementy metalowej szklarni zostaną ukształtowane, trafiają do ocynkowni, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Zimowe uprawy w tunelu foliowym

Zimowe zbiory warzyw przeprowadza się wtedy, gdy spiżarnia jest już pełna po brzegi. Kiedy brakuje miejsca na półkach, jedynym sposobem…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej