Jak zbudować małą szklarnię? | Porady dla początkujących

Jak zbudować małą szklarnię | Porady dla początkujących

Entuzjaści ogrodnictwa, którzy chcą wiedzieć, jak zbudować małą szklarnię, nie spędzają czasu na marzeniach na wiosnę. Prowadzą badania, opracowują dobry zestaw planów, zakasują rękawy i budują własne szklarnie z elastyczną lub zimną ramą.

Możesz cieszyć się ulubionymi roślinami przez cały rok, jeśli masz mały spacer w szklarni na swoim podwórku. W przeciwieństwie do tego, czego można się spodziewać, pójście drogą DIY, jeśli chodzi o budowę szklarni, nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Możesz wykonać to zadanie bez większych problemów.

Wskazówki dotyczące budowy małej szklarni dla osób niepełnosprawnych

Czy wiesz, że możesz złożyć swoją szklarnię w ciągu zaledwie kilku godzin? Nie ma znaczenia, czy wolisz szklarnię wykonaną ze szkła czy plastiku – możesz znaleźć wiele niedrogich zestawów szklarniowych do samodzielnego montażu, które pozwolą Ci złożyć miniaturową szklarnię i ustawić ją w mgnieniu oka.

Najpierw musisz wybrać idealną lokalizację dla swojej małej szklarni. Upewnij się, że ma łatwy dostęp do wody i prądu. Po wybraniu obszaru upewnij się, że podłoże jest równe, a woda może łatwo spływać.

Chociaż uzyskanie wystarczającej ilości światła słonecznego jest ważne dla twoich roślin, nie chcesz ich nadmiernie eksponować. Z tego powodu najlepiej jest ustawić szklarnię w częściowo zacienionym miejscu. Jeśli nie możesz znaleźć zacienionego obszaru, możesz użyć ściereczki zacieniającej, aby ograniczyć ilość światła słonecznego i ciepła, na które będą narażone rośliny.

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować własną szklarnię od podstaw, czy też chcesz kupić jeden z tych łatwych w montażu zestawów szklarniowych – możesz znaleźć różne style szklarni, które pasują do Twojego gustu. Decydując się na budowanie od zera, musisz poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniego rodzaju materiałów, które pomogą Ci zacząć. Niezwykle ważne jest, aby określić rozmiar szklarni, którą chcesz zbudować, abyś wiedział, ile materiału będzie wymagał projekt szklarni.

Gdy szklarnia jest już na miejscu, nie zapomnij zadbać o jej potrzeby wentylacyjne, systemy ogrzewania i chłodzenia, a także o termostat. Pomogą ci one w kontrolowaniu temperatury w zamkniętej przestrzeni.

Jaki kolor powinna mieć szklarnia?

Ponieważ białe powierzchnie lepiej odbijają, a nie pochłaniają światło, we wnętrzu szklarni powinno znajdować się jak najwięcej białej powierzchni. Upewnij się, że jedynymi ciemnymi kolorami, które można zobaczyć w szklarni, są pojemniki z roślinami.

Co mogę uprawiać w małej szklarni?

Jeśli jesteś nowicjuszem, jeśli chodzi o ogrodnictwo w małych szklarniach, wiedz, że rośliny zazwyczaj wymagają ciepła, aby dobrze się rozwijać. Początkujący mogą zacząć uprawiać w środku warzywa z ciepłego sezonu. Będą to ogórki, papryka, pomidory, bakłażany, dynia, wiśnie mielone, a także melony.

Możesz przenieść je na zewnątrz, gdy temperatura utrzymuje się stale powyżej 50 ° F przez noc.

Jakie są zalety ogrodnictwa szklarniowego?

Uprawa roślin w szklarni zapewnia wiele korzyści, w tym chronione środowisko uprawy, przestrzeń o wielu zastosowaniach, większe oszczędności na zakupach spożywczych i większą kontrolę nad produkcją. Przyjrzyj się bliżej tym korzyściom tutaj:

Zapewnia Twoim roślinom chronione środowisko wzrostu

Tradycyjne ogrody zewnętrzne są stale narażone na zagrożenie ze strony szkodliwych szkodników, a także stale zmieniające się warunki pogodowe. Z drugiej strony szklarnia zapewnia delikatnym roślinom ochronę, której potrzebują przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, w tym śniegiem, gradem, zamiecią śnieżną, silnymi wiatrami i ulewnymi deszczami. Ponieważ pozwala ci przejąć kontrolę nad środowiskiem wzrostu twoich roślin, możesz upewnić się, że niszczycielskie szkodniki i robactwo pozostaną na zewnątrz, podczas gdy trzymasz pożyteczne owady.

To przestrzeń, która ma wiele zastosowań

Posiadanie szklarni może wyeliminować potrzebę budki ogrodowej. Oprócz tego, że jest miejscem ogrodniczym, szklarnia może również służyć jako miejsce do przechowywania materiałów ogrodniczych, narzędzi, akcesoriów i sprzętu. Wygodniej byłoby zorganizować te przedmioty w miejscu, w którym stale z nich korzystasz.

Dużo zaoszczędzisz na zakupach spożywczych

Jedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu szklarni jest możliwość uprawy owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Oprócz możliwości sadzenia ulubionych rodzajów owoców i warzyw przez cały rok, ogrodnictwo szklarniowe zapewnia również większą kontrolę nad kosztami zakupów spożywczych.

Przekłada się to na większe oszczędności na rachunkach za żywność, ponieważ uprawianie żywności oznacza, że ​​nie będziesz musiał się martwić, gdy ceny świeżych produktów będą się wahać z powodu zmian pogody lub kosztów transportu.

Będziesz mieć większą kontrolę nad swoimi produktami

Ogrodnictwo w szklarni jest nie tylko świetne dla Twojego budżetu, ale także przyniesie korzyści Twojemu zdrowiu, ponieważ przejmiesz pełną kontrolę nad środowiskiem wzrostu swoich roślin. Na przykład możesz mieć pewność, że będziesz mieć dostęp do świeżych i pysznych produktów wolnych od toksycznych chemikaliów i pestycydów.

Dowiedz się, jak zbudować małą szklarnię do chodzenia!

Nauczenie się, jak zbudować małą szklarnię, to pierwszy krok do ekscytującej podróży ogrodnika szklarniowego. Ciesz się radością posiadania swojej botanicznej krainy czarów bezpośrednio na swoim podwórku.

Jak zbudować małą szklarnię | Porady dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja storczyków: jak uratować obumierające storczyki

Storczyki to kwiaty o wyjątkowej urodzie, które szturmem podbiły serca Polaków. Efektowne, łatwe w pielęgnacji i niedrogie, zdobią parapety wielu…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego warto mieć tunel foliowy?

W ogrodach niemal jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to bardziej nowoczesne konstrukcje pokryte folią. I corocznie pojawia ich się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Wilczomlecz (euphorbia milii) | Uprawa i pielęgnacja korony cierniowej

Wilczomlecz lśniący nazywany także koroną cierniową to pochodzący z wyżynnej części Madagaskaru sukulent, gdzie dorastając do wysokości 2 metrów, służy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fasoli szparagowej pod osłonami

Czy jest ktoś, kto potrafi wyobrazić sobie polski ogródek, bez fasolki szparagowej? Na to pytanie nie można odpowiedzieć twierdząco, wszak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórka w tunelach foliowych jest banalnie prosta, o ile zapamiętamy kilka ważnych informacji. Roślina sadzona w cieplarniach przydomowych, jest atrakcyjna dla…

Więcej

Namiot garażowy na rowery

Namiot garażowy na rowery to opcja dla każdego wielbiciela dwóch kółek. Coraz więcej osób przesiada się na tego rodzaju środki…

Więcej