Jak uprawiać warzywa w tunelu?

Jak uprawiać warzywa w tunelu?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się „jak wyhodować zieleninę liściastą w mojej szklarni?” z przyjemnością dowiesz się, że wystarczy cztery sekcje, aby rozpocząć i pomyślnie je zebrać. Cztery pytania składające się z tego, co, gdzie, kiedy i w jaki sposób zostaną objęte, i powinieneś być przygotowany na to, że wkrótce otrzymasz zapasy zdrowych warzyw. Więcej niż produktywne przedsięwzięcie, kto chciałby przegapić świeże uprawy, które mogą pokonać choroby?

Zielone warzywa liściaste są nie tylko pożywne, ponieważ chronią i wzmacniają nasz organizm przed chorobami. Niestety, nie zawsze można je zdobyć, więc samodzielne ich uprawianie jest bardziej zdecydowanym podejściem do zdrowego stylu życia. Możesz być również zaskoczony korzyściami, jakie dają zielone warzywa liściaste ze względu na ich wysoki popyt.

Jak uprawiać zieleninę liściastą w szklarni: oto, co musisz wiedzieć

Co uprawiać?

Sprawdź swoją strefę wzrostu

Uniwersytet Massachusetts Amherst wspomniał o obszernej liście zielonych warzyw liściastych, które można uprawiać. Kiedy mówi się o zielonych liściach, początkujący rolnik może być przytłaczający, aby określić, które uprawy są najlepsze dla jego szklarni. Aby uzupełnić listę opcji, zawsze możesz wybrać zielone warzywa liściaste, które będą się dobrze rozwijać w strefie upraw w Twoim stanie.

W ten sposób rzadziej napotkasz problemy podczas sadzenia, ponieważ warzywa w ogrodzie są wystarczająco odporne na warunki panujące w Twojej lokalizacji. Zawsze będzie to również produktywny ogród, ponieważ możesz stworzyć kalendarz upraw na podstawie tych upraw, które pasują do Twojej strefy odporności. Mimo to jesteś już na czele z wykorzystaniem szklarni, ponieważ umożliwia ona regulację temperatur i innych czynników w pomieszczeniach w celu uzyskania optymalnego wzrostu upraw.

Zielone warzywa liściaste do szklarni

Do wyboru masz swoje zwykłe warzywa, takie jak sałata, kapusta, jarmuż, szpinak i rukola. Osoby, które chcą włączyć je do swojej diety, mają wysokie wymagania ze względu na slogan „cudowne potrawy”.

Szpinak, boćwina, kapusta kapuściana, sałata i niektóre odmiany kapusty są odporne, a nawet jarmuż zyskuje dzięki „mroźnemu pocałunkowi”, który poprawia jej smak. Jednak fakt, że można je uważać za warzywa zimowe, nie oznacza, że ​​można mniej angażować się w ich uprawę w zimne dni. Regularnie sprawdzaj temperaturę w pomieszczeniu, aby zapobiec uszkodzeniom, skręcaniu lub nawet powolnemu wzrostowi.

Kiedy się rozwijać?

Po wymienieniu zielonych warzyw liściastych odpowiednich do Twojej szklarni, następnym krokiem jest planowanie przed rozpoczęciem ich uprawy. Ze względu na różne warunki i pory roku w regionie trudno określić konkretny miesiąc, w którym należy rozpocząć uprawę zielonych warzyw liściastych. Zamiast tego pamiętaj, że starasz się zasiać wystarczająco wcześnie, aby zbiory były wydajne po rozpoczęciu zimnej pory roku.

Korzystanie ze szklarni umożliwia wczesny siew przed rozpoczęciem krótkich dni, co również spowolni tempo wzrostu. Ponieważ masz większe doświadczenie w uprawie zieleni w szklarni, możesz opracować harmonogram sadzenia z przewidywanymi datami zbiorów. Na przykład możesz zaplanować uprawę szpinaku we wrześniu i październiku, aby zbierać go do lutego i nadal być produktywnym.

Gdzie się rozwijać?

W zależności od wymagań dotyczących szklarni i miejsca, możesz sadzić je w pojemnikach lub bezpośrednio w łóżku. Możesz rozpocząć zielenie w otwartych przestrzeniach nasiennych lub mieszkaniach szkółek, a następnie przenieść je, gdy osiągną wystarczającą dojrzałość. Ale bardziej niż sam pojemnik, to, co tworzy podłoże do uprawy, ma również kluczowe znaczenie dla sukcesu.

Możesz użyć gleby lub mediów bezglebowych, takich jak mech torfowy, perlit i wermikulit. Jeśli zdecydowałeś się użyć gleby, żyzna i dobrze przepuszczalna gleba powinna wspierać wzrost Twoich upraw. Ponadto nie zapomnij ich odkażać, aby zapobiec chorobom w szklarni.

Jak utrzymywać szklarnię pod kątem zieleni?

Każda zieleń liściasta ma swoje wymagania dotyczące nawozów i wody, więc poniższe informacje powinny stanowić ogólne wytyczne. Niektóre warzywa mogą wymagać mniej nawozu i wody, podczas gdy inne są ciężkimi karmnikami i poidłami. Pamiętaj tylko, aby zanotować potrzeby roślin i unikać nadmiernego i niedostatecznego nawożenia oraz podlewania.

Nadmierne nawożenie może prowadzić do inwazji mszyc, podczas gdy rośliny w nadmiernie podlewanym podłożu są podatne na rozwój chorób. A co z utrzymaniem temperatury i światła w szklarni? Ponownie, optymalne warunki wzrostu zielonych liściastych są różne, więc możesz sadzić te z podobieństwami jednocześnie, aby uniknąć wad.

W przeciwnym razie zainwestuj w systemy chłodzenia i ogrzewania, kontrolę wilgotności i wentylację, aby zapewnić ciągły wzrost roślin. Światło może być również potrzebne, ponieważ jego zanik może powodować niezadowalający smak i rozwój zieleni. Dowiedz się, kiedy używać rosnącego światła w zależności od etapu wzrostu roślin i umieść je w zalecanej odległości od upraw.

Wniosek

Możliwe jest posiadanie własnych zapasów zdrowych upraw i wykorzystanie ich jako źródła dochodu. Jednym z najlepszych warzyw do uprawy w szklarni są warzywa zielone, więc badanie sposobu uprawy zielonych warzyw liściastych w mojej szklarni jest prawdopodobnie warte zainwestowania czasu i wysiłku. W końcu musisz tylko wiedzieć, co uprawiać, kiedy uprawiać, gdzie uprawiać i jak utrzymywać szklarnię.

Twoim głównym wnioskiem jest to, że każda uprawa ma wymagania, ale korzystanie ze szklarni już teraz ułatwia dostosowanie w razie potrzeby. Właściwe planowanie i poświęcenie powinno sprawić, że Twoje zielone warzywa będą gotowe na Twoim talerzu lub na rynku.

Jak uprawiać warzywa w tunelu?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak ścinać i dbać o słoneczniki? 10 łatwych kroków

Zastanawiasz się, jak dbać o cięte słoneczniki? Jeśli planujesz stworzyć długotrwały bukiet słonecznika, dziś jest Twój szczęśliwy dzień. Słonecznik to…

Więcej
Tunele foliowe

Siew nasion w tunelu foliowym

Siew nasion w tunelu foliowym to podstawowy proces całej uprawy pod osłonami. Dla doświadczonych ogrodników temat nie będzie niczym odkrywczym,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ogórki w szklarni?

Ogórki są prawdziwym symbolem lata w ogródku, doskonałym i niezwykle płodnym warzywem do uprawy i zbiorów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy przesadzać kalie? Uprawa i pielęgnacja cantedeskii

Cantedeskia zwana częściej kalia doniczkową, kallą lub kalijką, to niezwykła roślina z rodziny obrazkowatych. Dotychczas znana głównie, jako wyjątkowo trwały…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej