10 wskazówek: jak uchronić szklarnię przed małymi owadami

10 wskazówek: jak uchronić szklarnię przed małymi owadami

Jeśli jesteś dumnym właścicielem dowolnego typu szklarni do celów komercyjnych lub osobistych, chcesz wiedzieć, jak chronić szklarnię przed małymi robakami. Miłośnicy zieleni, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z ogrodnictwem szklarniowym, są zaniepokojeni różnymi rodzajami owadów, które zdarzają się wchodzić i wychodzić z ich szklarni. Podczas gdy niektóre z nich w nieszkodliwy sposób szukają roślin do zapylenia, inne chcą je po prostu pożreć.

Aby mieć pewność, że Twoje delikatne rośliny są chronione przed destrukcyjnymi robakami, które mogą potencjalnie wyrzucić wszystkie prace ogrodnicze przez okno, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Wskazówki, jak chronić szklarnię przed szkodliwymi błędami

Na szczęście możesz zrobić pewne rzeczy, aby powstrzymać te destrukcyjne robaki ogrodowe. Możesz zacząć od następujących wskazówek:

Porada 1: Utrzymuj szklarnię w czystości

Nie ma znaczenia, czy masz mini szklarnię, szklarnię komercyjną czy szklarnię półprofesjonalną – musisz upewnić się, że pozostaje czysta. Jeśli nie wiesz, chwasty rosnące wewnątrz zamkniętej przestrzeni, a także poza nią, mogą przyciągać chorobotwórcze robaki, takie jak przędziorków, wciornastków, mszyc i mączlików.

Wskazówka nr 2: Zidentyfikuj swojego wroga

Chociaż prawidłowe zidentyfikowanie destrukcyjnych błędów, z którymi masz do czynienia, może być trudne, nie możesz tego uniknąć. Może to wymagać profesjonalnej pomocy, ponieważ różne typy szkodników wymagają różnych rodzajów interwencji. Innymi słowy, nie ma jednego uniwersalnego środka na inwazje szkodników.

Wskazówka nr 3: Zasadź odpowiedni rodzaj traw i bylin poza granicami szklarni

Możesz zapobiec przedostawaniu się wciornastków do szklarni, sadząc drobne kostrzewy i inne rodzaje traw, które mają wąskie źdźbła wokół zewnętrznej krawędzi szklarni. Świetnym pomysłem jest również posadzenie ozdobnych bylin lub chwastów liściastych w pobliżu szklarni, ponieważ stanowią one rezerwuar niszczycielskich wciornastków.

Porada 4: ustaw termostat na 90˚, zanim zamkniesz pustą szklarnię na sezon

Czy wiesz, że wciornastki mogą przetrwać w pustej lub zamarzniętej szklarni przez dłuższy czas? Podczas tych mroźnych zimowych miesięcy te robale pozostają w idealnym stanie, ponieważ przyczepiają się do chwastów i wszelkiego rodzaju śmieci, czekając na wzrost temperatury. Aby zapobiec pozostawaniu ich w pustej szklarni, spróbuj ustawić termostat na około 90 ° F na około 50 do 10 dni, zanim zdecydujesz się go zamknąć na sezon.

Wskazówka nr 5: umieść nagietki ofiarne w pustej szklarni

Po dziesięciu dniach gotowania w pustej szklarni możesz zdecydować się umieścić w niej kilka nagietków ofiarnych, aby przyciągnąć spragnione i głodne wciornastki. Daj owadom kilka dni na migrację na kwiaty, zanim wyrwiesz zakwity zaatakowane przez wciornastki.

Porada 6: pozbądź się stojących kałuż wody

Muchy przybrzeżne mogą zaczynać się w niewielkich ilościach, ale gdy znajdą się w szklarni hobbystycznej, mogą szybko się rozmnażać. Należy zauważyć, że te owady potrzebują glonów, aby przetrwać. Jeśli nie chcesz poświęcić liści swoich delikatnych roślin tym owadom, pamiętaj, aby pozbyć się stojącej wody na podłogach szklarni, aby zapobiec rozwojowi glonów.

Wskazówka nr 7: usuń sentymentalne rośliny, które przyciągają owady

Czy wiesz, że niektóre rośliny są siedliskiem wciornastków, przędziorków, mszyc lub łusek? Niektóre z tych roślin to hibiskus, mandevilla lub cytryna „Ponderosa”. Pamiętaj, że nie powinno ich być nigdzie w szklarni produkcyjnej.

Wskazówka nr 8: wprowadź błędy, które są dobre dla Twoich roślin

Najlepiej zaplanować regularne wprowadzanie niektórych pożytecznych owadów, w tym przędziorków przędziorkowatych, modliszki, niszczycieli wełnowców, chrząszczy, muchówek, trzmieli, pożytecznych nicieni, drapieżników mszyc, koronnicowatych, drapieżników komarów, wciornastków i innych. Możesz to zrobić podczas koordynowania harmonogramu sadzenia sezonowego, a także produkcji roślinnej. Przygotowując się do wprowadzenia dobrych błędów, upewnij się, że używasz bio-racjonalnych pestycydów zamiast tych, które powodują długotrwałe efekty rezydualne.

Wskazówka nr 9: Prawidłowo podlewaj rośliny

Często wykonywane lekkie podlewanie nie spowoduje rozkwitu roślin, ponieważ powoduje nadmierny poziom wilgoci, a także rozwój płytkich korzeni. Bez odpowiedniego podlewania rośliny mogą stać się podatne na wysysanie much, much przybrzeżnych i komarów.

Wskazówka nr 10: unikaj nadmiernego nawożenia substancjami odżywczymi

Wciornastki i mszyce mają tendencję do nasilania się wraz z nadmiernym nawożeniem substancjami odżywczymi, ponieważ te owady będą miały więcej do żerowania, gdy rośliny wykażą wzrost i dużo dodatkowego azotu.

Czy powinieneś kupić mini szklarnię?

Tak! Podczas gdy zwykłe, pełnowymiarowe szklarnie są świetne, hodowanie delikatnych roślin w mini szklarni jest jeszcze lepsze. Ponieważ te miniaturowe szklarnie nie zajmują dużo miejsca, są idealne dla miłośników zieleni, którzy mają ograniczoną przestrzeń życiową i tych, którzy nie mają przydomowego miejsca na ogród.

Ponieważ tego typu szklarnie są niezwykle mobilne, można je łatwo przenosić z jednego miejsca do drugiego, aby rośliny miały więcej światła słonecznego lub cienia. Co więcej, mini szklarnie są również świetne dla początkujących entuzjastów ogrodnictwa szklarniowego. Oprócz tego, że są bardzo łatwe w zarządzaniu, mini szklarnie są również doskonałe do sadzenia nasion.

Przemyślenia, jak uchronić szklarnię przed małymi owadami

Każdy entuzjasta ogrodnictwa musi zrozumieć, jak ważne jest nauczenie się, jak trzymać małe robaki z dala od szklarni. Zastosowanie się do powyższych wskazówek powinno pomóc w utrzymaniu roślin w zdrowiu i bez błędów.

10 wskazówek: jak uchronić szklarnię przed małymi owadami

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm to przestronne konstrukcje o jednej lub kilku nawach. Coraz częściej modułowe namioty wypierają konwencjonalne budownictwo,…

Więcej
Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Nasiona do tunelu ogrodniczego

Dobry gatunek nasion do tunelu foliowego ma wielki wpływ na jakość plonów. Na początku każdego sezonu zarówno hobbystyczni ogrodnicy z działek lub…

Więcej