Jak uprawiać truskawki w hydroponice? | Przewodnik KrosAgro

Jak uprawiać troskawki w hydroponice | Przewodnik KrosAgro

Zastanawiasz się, jak uprawiać hydroponiczne truskawki? To świetny sposób na wydajną i czystą uprawę truskawek w domu. Ale dla większości ogrodników usłyszenie terminu hydroponika może trochę onieśmielać, ale jest naprawdę bardzo proste. Ogrodnictwo hydroponiczne odnosi się do procesu uprawy roślin bez gleby. Do uprawy roślin będziesz używać głównie wody zamiast gleby.

W tym artykule porozmawiamy o tym, jak uprawiać hydroponiczne truskawki i jak może pomóc mini szklarnia.

Rozpoczynanie od nasion lub cięcia

W ogrodnictwie hydroponicznym rozpoczynanie od nasion nie jest najlepszą drogą, ponieważ rozpoczęcie zajmie więcej czasu. Będziesz także potrzebował dodatkowego sprzętu, aby wyhodować ogród hydroponiczny z nasion.

Idealnym sposobem jest wyhodowanie z sadzonek truskawek. Możesz szybciej zbierać truskawki i nie musisz spędzać tyle czasu na uprawie z nasion. Sadzonki truskawek są droższe niż nasiona, ale korzyści płynące z szybszych zbiorów przewyższają koszty związane z sadzonkami.

Poziom wody i pH

Większość ludzi uważa, że ​​do uprawy hydroponicznego ogrodu wystarczy woda z kranu z węża ogrodowego. Jednak zwykła woda z kranu zawiera zanieczyszczenia i chemikalia, w tym między innymi amoniak, chlor i chloraminę. Te chemikalia mogą być szkodliwe dla truskawek.

Doświadczeni ogrodnicy zalecają stosowanie filtra do wody, aby zapewnić swoim roślinom czystą i czystą wodę. Dodatkowo będziesz musiał regularnie sprawdzać poziom pH swoich truskawek. Idealny zakres pH powinien wynosić około 5,8 do 6,2. Jeśli wyjdziesz poza ten zakres, twoje rośliny nie będą w stanie wchłonąć niezbędnych składników odżywczych, przez co będą podatne na różne choroby.

Jak stworzyć idealne środowisko do uprawy hydroponicznych truskawek

W większości przypadków ogrodnictwo hydroponiczne odbywa się w pomieszczeniach lub w szklarni. Oznacza to, że odpowiadasz za stworzenie idealnego środowiska do uprawy swoich truskawek poprzez kontrolowanie światła, wilgotności i temperatury.

Temperatura: Truskawki najlepiej rosną w cieplejszych temperaturach. Odpowiednia temperatura wzrostu powinna wynosić około 65 do 75 stopni F.

Oświetlenie: truskawki potrzebują od 10 do 12 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie, ale może to nie być idealne rozwiązanie, jeśli uprawiasz rośliny w domu. Na szczęście istnieją różne sposoby rozwiązania tego problemu. Możesz użyć oświetlenia do uprawy, takiego jak LED lub fluorescencyjne. Oświetlenie nie musi być intensywne, ale wystarczające, aby zaspokoić ich codzienne potrzeby.

Wilgotność: Wilgotność jest również ważnym czynnikiem w ogrodnictwie hydroponicznym. Jeśli w szklarni będzie nadmierna wilgoć, Twoje truskawki staną się podatne na pleśń i pleśń. Ważne jest, aby upewnić się, że Twoja szklarnia jest dobrze wentylowana. Możesz stworzyć wystarczający przepływ powietrza, otwierając szklarnię lub używając osuszacza.

Powody, dla których potrzebujesz mini szklarni

Jeśli planujesz dowiedzieć się więcej o ogrodnictwie hydroponicznym, musisz zainwestować w odpowiednią mini szklarnię. Poza tym oto inne powody, dla których potrzebujesz zestawu szklarniowego:

Chroń swoje truskawki przed szkodnikami

Jeśli uprawiasz truskawki w pomieszczeniach, będą mniej podatne na szkodliwe owady, które naturalnie pojawiają się w ogrodach glebowych. Ponadto uprawa hydroponiczna dodatkowo zmniejsza ryzyko przyciągania chorób i szkodników.

Jednak w przypadku owadów przedostających się do ogrodu ważne jest, aby działać szybko, aby uniknąć dalszych szkód. Przędziorki, komary i wciornastki to tylko niektóre ze szkodników kochających truskawki. Możesz rozwiązać ten problem, spryskując rośliny olejem neem. Ale problem nadal występuje, możesz użyć organicznego sprayu na bazie pyretryny.

Zapobiegaj niektórym chorobom

W ogrodnictwie hydroponicznym nie musisz się martwić o problemy z gniciem korzeni, ponieważ nie ma gleby, w której mogłaby się rozwijać zgnilizna grzybów. Ale inne choroby mogą nadal pojawiać się i szkodzić twoim roślinom. Na przykład na truskawkach może tworzyć się zgnilizna owoców Mucor i zgnilizna Rhizopus. Mączniak prawdziwy to kolejna choroba, która może wpływać na owoce, podczas gdy botrytis cinerea może wpływać na owoce i kwiaty.

Idealne dla osób o ograniczonej przestrzeni

Ogrodnicy, którzy uwielbiają sadzić i uprawiać rośliny, ale mają ograniczoną przestrzeń, mogą skorzystać z mini szklarni. Przy standardowym rozmiarze 6 stóp możesz umieścić je na balkonach, tarasach i patio. Istnieją również inne warianty, jeśli standardowy rozmiar jest dla Ciebie za duży.

Szklarnie mają różne kształty i rozmiary

Nie jesteś gotowy, aby zainwestować w szklarnię dla hobby? Mini szklarnia to bardziej opłacalna opcja! Dobra szklarnia nie zawsze musi być duża i przestronna – chyba że używasz jej do celów komercyjnych. Ale dla hobbystów mała szklarnia jest więcej niż wystarczająca, aby pomieścić różne rodzaje upraw, w tym truskawki hydroponiczne.

Chroń swoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Trzymanie roślin w mini szklarni chroni je przed lodem, śniegiem i mrozem. Nie musisz się martwić ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami i nadmiernym upałem po miesiącach ciężkiej pracy. Twoje truskawki pozostaną bezpieczne w mini szklarni, dopóki nie będą gotowe do zbioru.

Ostatnie przemyślenia na temat uprawy hydroponicznych truskawek

Jeśli zajmujesz się ogrodnictwem od dłuższego czasu, warto nauczyć się uprawiać truskawki w uprawie hydroponicznej. Są mniej podatne na choroby i owady; jest czystszy, wydajniejszy i bez kłopotów uzyskasz takie same wyniki. Jeśli jednak chcesz przenieść swoje doświadczenie ogrodnicze na wyższy poziom, spróbuj uprawiać truskawki hydroponiczne w mini szklarni!

Jak uprawiać troskawki w hydroponice | Przewodnik KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej
Tunele foliowe

Deszczówka w uprawach pod osłonami

Deszczówka w uprawach pod osłonami to jeden z najcenniejszych surowców w tunelu foliowym. Woda pozyskiwana w ten sposób pozwala na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zimować kolokazję- uszy słonia. Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz dowiedzieć się tylko o trzech krokach, aby z powodzeniem przezimować uszy słonia. Jedną ze wskazówek, będących sekretem udanego zimowania…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sprawić, by anturium dobrze się rozwijało i obficie kwitło?

Anturium to egzotyczna roślina, pochodząca z terenów Ameryki Południowej i Środkowej, spotkać ją można w Kolumbii, Kostaryce, Meksyku, Brazylii, Argentynie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć oleander? | Uprawa i pielęgnacja oleandrów

Oleandry to wspaniałe rośliny pochodzące z południa Europy, ich ozdobą są średniej wielkości pachnące kwiaty oraz wąskie, skórzaste liście charakterystyczne…

Więcej
Tunele foliowe

Wietrzenia w tunelu foliowym

Odpowiednia stężenie wilgotności jest korzystne dla plonu, jednak samo zjawisko ma też swoje negatywne działanie. Jako że tunel to otoczona…

Więcej