Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej to znacznie tańsza konstrukcja niż murowany lub stalowy obiekt. Łatwiej w nim utrzymać czystość, wentylacja sprawdza się o każdej porze roku a do tego hale można izolować tak aby sprawdzała się podczas chłodnych miesięcy. Sam projekt a następnie wykonanie powinno być dostosowane do rodzaju chowu ptaków i posiadać wydajny system oświetlenia. Wszystkie powyższe założenia spełnia hala namiotowa, o tym jak ją zaadoptować do hodowli drobiu opowiemy w niniejszym tekście.

Kurnik w hali namiotowej pod osłoną z plandeki

Aby postawić kurnik i rozpocząć hodowlę, same pozwolenie na budowę i skompletowanie materiałów nie wystarczy. Nowoczesne kurniki to coś więcej niż budynek, ten musi spełniać szereg standardów budowlanych i wymogów BHP. Jeszcze przed rozpoczęcie realizacji inwestycji, warto zapoznać z miejscowymi planami zagospodarowania, decyzjami o warunkach zabudowy, poznać procedurę oceny oddziaływania na środowisko, itp. Choć jest tego całkiem sporo, to znalezienie poradnika lub skorzystanie z usług firmy doradczej zapewne ułatwi cały proces. Warto trzymać się terminów aby nie opóźnić żadnego procesu.

Projekt hali namiotowej

Istotną kwestią przy projektowaniu hali namiotowej jest uwzględnienie działania kurnika na okolice. Bez spełniania wymagań dotyczących ochrony środowiska, inwestycja może zostać powstrzymana. Należy przemyśleć urządzenia do oczyszczania wody oraz metodę odprowadzania roztopów poza teren fermy. Na długość oraz szerokość konstrukcji będzie miała ilość stanowisk, różne gatunki drobi mają inne potrzeby i należy przestrzegać odmiennych przepisów. Aby zminimalizować odór pojawiający się a konstrukcji, teren obsadza się wysoką roślinnością izolacyjną.

Konstrukcja hal namiotowych

W trakcie całej hodowli na strukturę będzie odziaływać warunki atmosferyczny jak i sam proces chowu. Stelaż jest wykonany ze stali ocynkowanej ogniowo z rur i profili, co zabezpiecza go przed korodowaniem. Korozja jest wynikiem wilgoci. Ta powstaje na skutek zmiany temperatur, parowania i skraplania się wody. Gdyby nie powłoka z cynku nanoszona metodą ogniową obiekt szybko zacząłby niszczeć. Dodatkowym atutem przemawiającym za halami namiotowymi jest to iż to konstrukcje modułowe. Zaprojektowane tak aby w dogodnym dla inwestora czasie, móc je rozbudować. Rozwijająca się firma z czasem będzie potrzebować dodatkowej przestrzeni. Stelaż jest stworzony tak aby można było do niego podłączać systemy niezbędne do hodowli. Całość wzmocniona jest kratownicami stalowymi, zamontowanymi do łuków. Zwiększa to jej wytrzymałość sprawiając że bez trudu wytrzyma nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych.

Koszt kurnika w hali namiotowej

Znaczną cześć kosztów to wydatki na budynek oraz wentylacje. Rozmiary hali namiotowej będą wpływać na wysokość inwestycji. Trudno jednoznacznie określić uniwersalną kwotę, co klient to inne potrzeby. Dlatego wiele z nich opiera się na indywidualnym projekcie. Po kontakcie z biurem obsługi klientem, osoby zainteresowany zakupem wypracowują wraz z pracownikami Krosagro wysokość oraz szerokość struktury. Do całości wydatków należy doliczyć instalacje elektryczną, system sterowania dozownikami żywności oraz wody, materiały do zakotwienia obiektu oraz posadzkę. Ta musi być odporna na odchody, prosta w dezynfekcji, utwardzona i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na osłonę należy pamiętać że ta ma za zadanie chronić drób przed zmianami temperatur.

 

Kurnik w hali namiotowej

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dach i ściany hali namiotowej

Dach i ściany hali namiotowej to kluczowe elementy modułowej konstrukcji stalowej. Odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz stabilność obiektu. Dowolność…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej