Kiedy wystawiać sadzonki na działanie światła? | KrosAgro

Kiedy wystawiać sadzonki na działanie światła | KrosAgro

Wiedza o tym, kiedy wystawić sadzonki na światło, jest niezbędna dla entuzjastów ogrodnictwa, którzy chcą uprawiać nasiona w pomieszczeniach. Jeśli nie chcesz być jak niezliczona liczba innych, którzy w końcu czują się sfrustrowani, gdy dorastają podczas procesu sadzenia, musisz wiedzieć, kiedy włączyć światło we właściwym czasie. Podczas gdy opieka nad sadzonką może być trochę trudna, zobaczenie, jak dobrze się rozwijają, może być również niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem.

Jednym z największych wyzwań związanych z uprawą roślin z nasion w pomieszczeniach jest brak naturalnego światła, które przedostaje się przez sadzonki. Światło jest ważne dla sadzonek, ponieważ aktywuje fotosyntezę – proces, w którym rośliny przekształcają energię słoneczną w energię chemiczną, która pomaga roślinom wytwarzać pożywienie. Ponieważ sadzonki nadal budują swój system korzeniowy, potrzebują całego światła, jakie mogą uzyskać, na potrzebne im składniki odżywcze.

Kiedy dać swoim sadzonkom światło

Chociaż rośliny wolałyby rosnąć w bezpośrednim świetle słonecznym, zawsze będzie czas, w którym będziesz musiał dodać dodatkowe światło, aby wspomóc ich wzrost. Światło do uprawy może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, aby zapewnić sadzonkom odpowiednie wymagania świetlne – zwłaszcza gdy nie mają wystarczającej ilości światła słonecznego wpadającego przez parapet. Na szczęście nie jest trudno znaleźć najlepszy czas na umieszczenie sadzonek pod lampami do uprawy.

Ekspozycję na światło należy wykonać jak najwcześniej. Według zielonych kciuków najlepszym momentem na rozjaśnienie sadzonek jest rozpoczęcie kiełkowania nasion. Gdy rozbiją glebę, chcesz zapewnić im wszystkie potrzebne światła, ponieważ jest to główna rzecz, która zachęci ich do przygotowywania pożywienia i rozkwitu.

Pomaga w przygotowaniu świateł do wzrostu nawet przed zasadzeniem nasion. W ten sposób, zanim nasiona zaczną kiełkować, wszystko, co musisz zrobić, to włączyć światła do uprawy.

Jak skonfigurować oświetlenie do uprawy

Chociaż lampy do uprawy są doskonałą alternatywą dla światła naturalnego, przyniosą wspaniałe rezultaty tylko wtedy, gdy właściciele zastosują odpowiednie oświetlenie i ustawienia. Oto kilka wskazówek, jak ustawić efektywne światło do uprawy, które zapewni Twoim roślinom wymagane światło:

Wskazówka nr 1. Użyj światła o pełnym spektrum

Barwa światła odgrywa również rolę w rozwoju roślin. Na przykład fioletowo-niebieskie światło pomaga w fotosyntezie rośliny, produkcji chlorofilu i wzroście, podczas gdy światło czerwone sprzyja pączkowaniu i kwitnieniu. Wybierając światło dla swoich roślin, upewnij się, że używasz pełnego spektrum światła, takiego jak diody LED, aby upewnić się, że Twoje rośliny będą wystawione na oba kolory i możesz czerpać korzyści.

Wskazówka nr 2. Zawieś swoje lampy do uprawy

Kiedy łączysz światła do uprawy, musisz upewnić się, że dostarczy wystarczającej ilości światła do wszystkich sadzonek. Najlepszym sposobem na to jest zawieszenie nad głową świateł do uprawy. W ten sposób będzie naśladować słońce i zapewni równe światło wszystkim sadzonkom.

Porada nr 3. Użyj timera

Jednym z najlepszych sposobów zapewnienia dobrego wzrostu roślin jest zapewnienie im stałej ilości światła. Jednak czasami łatwo zapomnieć o włączeniu lub wyłączeniu światła, zwłaszcza jeśli masz inne obowiązki w domu. Aby uniknąć konieczności planowania dnia w zakresie włączania i wyłączania świateł do uprawy, rozważ użycie timera, który zrobi to automatycznie za Ciebie.

Korzyści z uprawy sadzonek w szklarniach Hobby

Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że jednym z najlepszych sposobów zapewnienia silnego i zdrowego wzrostu sadzonek jest umieszczenie ich w szklarni hobbystycznej. Posiadanie jednego oferuje wiele korzyści dla twoich sadzonek. Tutaj są niektóre z nich:

Korzyść nr 1: ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Wśród wielu powodów, dla których sadzonki i rośliny nie rozwijają się na zewnątrz, są trudne warunki pogodowe. Niektóre z nich nie tolerują ekstremalnych spadków lub wzrostu temperatur, w wyniku czego niektóre z nich giną. Jednak w szklarni hobbystycznej umieścisz rośliny w zamkniętej przestrzeni, która ochroni je przed wiatrem, mrozem lub ekstremalnym upałem.

Korzyść nr 2: zwalczanie szkodników i drapieżników

Sadzenie sadzonek w szklarni hobbystycznej daje szansę ochrony przed szkodnikami, kretami, gryzoniami i wiewiórkami. Ponieważ obszar jest otoczony plastikowymi foliami lub ekranami, może on trzymać drapieżniki na zewnątrz, chroniąc w ten sposób sadzonki i rośliny przed zjadaniem przez dzikie zwierzęta.

Korzyść nr 3: Możesz kontrolować światło i temperaturę

Sadzonki należy umieszczać w określonych temperaturach, aby dobrze się rozwijały. Posiadając szklarnię hobbystyczną, możesz łatwo ustawić oświetlenie do uprawy i kontrolować temperaturę, zapewniając sadzonkom optymalne środowisko, w którym mogą rosnąć.

Ostatnie słowo: wiedzieć, kiedy wystawić sadzonki na światło

Światło odgrywa istotną rolę w rozwoju Twoich sadzonek, dlatego ważne jest, aby mieć pewność, że dostaną go wystarczająco dużo. Teraz, gdy masz już pomysł, kiedy umieścić sadzonki pod światłem, następną rzeczą do zrobienia jest wdrożenie go i ustawienie świateł do uprawy. Jeśli zrobisz to dobrze, będziesz mógł uprawiać silne rośliny i cieszyć się wysokiej jakości zbiorami.

Kiedy wystawiać sadzonki na działanie światła | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Tunel foliowy odporność na wiatr

Tunel foliowy podczas uprawy pod osłonami będzie wystawiony na działanie czynników pogodowych, między innymi wiatru. To, czy wytrzyma podmuchy oraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać goździki: przewodnik w 4 krokach

Czy zastanawiałeś się, jak prawidłowo przycinać goździki ? Ten artykuł nie tylko pokaże Ci krok po kroku jak przycinać goździki,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się rdzy na trawie: krótki przewodnik

Zarażenia trawnika chorobą grzybiczą wywołaną przez rdzowce jest nierzadkim problemem w wielu ogrodach. Dlatego musisz wiedzieć, jak pozbyć się rdzy…

Więcej
Hodowla zwierząt

Przenośne namioty dla zwierząt

Przenośne namioty dla zwierząt to konstrukcje o stelażu ze stali. Osłoną na strukturze jest plandeka. Tego rodzaju namioty używane są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać kocimiętkę w dwóch szybkich krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przycinać kocimiętkę, dowiedz się, jak możesz uprościć ten proces, wykonując dwie proste czynności. Mimo że bylina…

Więcej
Bez kategorii

Wilgotność w uprawie pod osłonami

Wilgotność w uprawie pod osłonami to jeden z istotnych parametrów uprawy. Utrzymanie odpowiednich warunków wewnątrz bariery sprawia, że plon dojrzewa…

Więcej