Jak sprzedawać kwiaty cięte z małego ogrodu lub gospodarstwa

Jak sprzedawać kwiaty cięte z małego ogrodu lub gospodarstwa

Myślisz o przekształceniu swojej pasji do uprawy kwiatów w biznes? Ważne jest, aby nauczyć się podstaw sprzedawania kwiatów ciętych, aby zwiększyć swoje szanse powodzenia w nowym przedsięwzięciu. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż widok pięknie kwitnących kwiatów.

Istnieje wiele sposobów sprzedaży kwiatów. Możesz być dostawcą kwiaciarni, sprzedawać na targu lub nawet na jarmarku bożonarodzeniowym. W tym przewodniku pomożemy początkującym hodowcom nauczyć się sprzedawać świeżo zebrane kwiaty, aby mogli odnieść sukces w swoim nowym przedsięwzięciu.

Wskazówki dotyczące sprzedaży ciętych kwiatów

Kwiaty są zawsze na żądanie i można je wycenić dość stromo, zwłaszcza w Walentynki, Dzień Matki i inne specjalne okazje. Jeśli chcesz zarobić dobre pieniądze na swoich wysiłkach, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci sprzedać kwiaty cięte na rynku:

Wskazówka nr 1. Sprzedawaj określone kwiaty

Rozpoczynając swoje przedsięwzięcie, nie zapomnij też przeprowadzić badań. Przejdź się po mieście i zapytaj kwiaciarni, jakich kwiatów potrzebują więcej zapasów lub czy mają problem ze znalezieniem określonego rodzaju kwiatów. Pomyśl o specjalizacji w uprawie tego typu kwiatów i zostań ich najcenniejszymi dostawcami.

Wskazówka nr 2. Ustaw konkurencyjne i rozsądne ceny

Tworząc cennik swoich kwiatów, musisz wziąć pod uwagę materiały użyte do uprawy kwiatów, w tym nawozy, doniczki, ziemię, cebulki, wodę i inne. Najlepiej byłoby, gdybyś wymyślił cenę, która pozwoli Ci uzyskać zysk dwa razy większy niż wydatki.

Warto również zapoznać się z raportem cen hurtowych kwiatów ciętych USDA, aby porównać ceny z cenami innych sprzedawców. Możesz ustawić ceny zgodnie z ich sugestiami. To jeden ze sposobów na ustalenie konkurencyjnych cen.

Porada nr 3. Spróbuj szczęścia na targu

Jednym z najlepszych miejsc do sprzedaży kwiatów ciętych jest rynek rolników, ponieważ zazwyczaj skutkuje to wyższą marżą zysku niż sprzedaż bezpośrednia kwiaciarni lub hurtownikom kwiatów. Ustawienie sklepu lub stoiska na targowiskach rolniczych również zwiększa Twoje szanse na pozyskanie lojalnych klientów, takich jak organizatorzy wydarzeń.

Wskazówka nr 4. Spraw, aby stoisko na targu Twojego rolnika przyciągało wzrok

Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie uwagi przechodniów lub potencjalnych klientów jest sprawienie, aby Twoje stoisko było jak najbardziej przyciągające wzrok. Na początek możesz stworzyć znak, który będzie dumnie prezentował nazwę Twojego sklepu lub stoiska (najlepiej z logo). Następnie zastanów się, jak możesz dodać do estetyki swojej budki, na przykład umieszczając razem kwiaty w podobnych kolorach lub dodając wyrafinowany mural na tle.

Nie zapomnij również umieścić oznakowania, które będzie wyświetlało ceny Twoich kwiatów, aby uniknąć konieczności ciągłego odpowiadania na te same pytania klientów. Ponadto niektórzy ludzie chcą wybrać, jakie kwiaty otrzymają na podstawie ceny, a oznakowanie ceny ułatwi im wybór tego, czego chcą.

Wskazówka nr 5. Dbaj o świeżość kwiatów

Jednym ze sposobów na zapewnienie świeżości kwiatów podczas ich sprzedaży jest zbieranie ich jak najbliżej czasu targowego, zwłaszcza jeśli nie masz gdzie przechowywać kwiatów (np. W lodówce). Po zebraniu dobrze jest również umieścić kwiaty w wodzie, aby mogły trwać dłużej. Im świeższe i piękniejsze będą Twoje kwiaty, gdy je sprzedasz, tym więcej osób przyciągniesz do swojej firmy.

Powody, dla których potrzebujesz szklarni półprofesjonalnej

Jakość jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży kwiatów na rynku. Jeśli Twoje kwiaty wyglądają na słabe, zwiędłe lub nieatrakcyjne, są szanse, że konsumenci będą unikać Twojego sklepu tak bardzo, jak to możliwe. Planując otwarcie kwiaciarni lub sprzedaż kwiatów dostawcom i na targu, jedną z najbardziej nieocenionych rzeczy jest szklarnia półprofesjonalna.

Oto kilka powodów, dla których:

Możesz przedłużyć okres kwitnienia swoich roślin

Jedną z największych zalet posiadania szklarni semi-pro jest możliwość wydłużenia okresu wzrostu rośliny. Jest to ważne zwłaszcza dla hodowców, którzy zarabiają na życie ze sprzedaży kwiatów. Dzięki szklarni możesz manipulować warunkami środowiskowymi i dostosowywać je do potrzeb swoich roślin, aby mogły nadal wytwarzać obfite kwiaty, nawet jeśli nie jest to ich sezon wegetacyjny.

Chroń przed szkodnikami i chorobami

Szkodniki nie tylko niszczą kwiaty, ale mogą prowadzić do śmierci rośliny. Dzięki szklarni możesz mieć pewność zwalczania szkodników. Plastikowe folie i szkło chronią rośliny wewnątrz szklarni semi pro przed wszelkiego rodzaju inwazjami szkodników i chorobami roślin.

Ochrona przed niepogodą

Oprócz inwazji szkodników szklarnie zapewniają również ochronę przed silnymi wiatrami i ulewnymi deszczami. Dopóki Twoja szklarnia semi pro jest solidna i odpowiednio zamocowana na ziemi, możesz oczekiwać wystarczającej ochrony przed wszelkiego rodzaju trudnymi warunkami pogodowymi.

Ostateczne przemyślenia na temat pomyślnej sprzedaży kwiatów ciętych

Sadzenie kwiatów to świetny sposób na upiększenie ogrodu, farmy lub szklarni. Jednak może to być również świetne źródło dochodu, zwłaszcza jeśli masz pomysł, jak sprzedawać kwiaty cięte na rynku. Jeśli jeszcze nie zacząłeś, zachowaj powyższe wskazówki, które pomogą Ci rozpocząć.

Jak sprzedawać kwiaty cięte z małego ogrodu lub gospodarstwa

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym

Czy chcesz wiedzieć, jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym? Jarmuż to roślina, najlepiej rozwijająca się w chłodne dni,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać truskawki w rurach PCV?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać truskawki rurach, opiszemy to, upraszczając ten proces do kilku kroków. Wcześniejsze zaplanowanie uprawy, wsparcie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić aby papryka zdrowo rosła?

Co zrobić kiedy, nie wiesz dlaczego, Twoja papryka, nie rośnie tak, jak powinna? Jakie kroki należy wykonać, aby poprawić jej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób kupić rośliny przez internet?

Internet to miejsce, w którym w łatwy sposób można znaleźć wszystkie dobra potrzebne zarówno początkującemu jak i doświadczonemu ogrodnikowi. Szeroka…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa tulipanów w doniczkach

Tulipany, to najpopularniejsze rośliny cebulowe i prawdziwy symbol wiosny. Większość z nas widok tych pięknych kwiatów nastraja radością i optymizmem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa pomidorów i sadzenie pomidorów pod folią

Pomidory to jedna z najbardziej popularnych roślin uprawianych pod osłonami. Delikatne i soczyste owoce są podatne na wszelkie uszkodzenia, dlatego…

Więcej