Jak przesadzać serduszka okazała? Podstawowe informacje

Jak przesadzać serduszka okazała? Podstawowe informacje

Przeniesienie roślin w nowe miejsce może nie wydawać się poważnym problemem, ale nieprzestrzeganie sposobu przeszczepu serduszka okazała może być śmiertelne dla ich korzeni.

Te byliny znane są z kwiatów w kształcie serca, które nigdy nie przestały przyciągać uwagi ludzi wiosną. Jednak gdy kwiaty, które miały być zabarwione na różowo lub biało, wyglądają na żółtawe i słabe, może być konieczne przesadzenie.

Jednak lokalizacja nie zawsze jest przyczyną więdnięcia waszych serduszek okazała. Ale jeśli sumiennie się nimi opiekujesz, a one nadal nie urosły prawidłowo, lokalizacja może być naprawdę problemem. Nawet jeśli nie jesteś pewien, dlaczego więdną twoje krwawiące serca, przeszczepienie ich może odwrócić lub spowolnić więdnięcie.

Właściwy sposób przeszczepiania serduszek okazała

Lokalizacja jest rzeczywiście największym zmartwieniem, ale pamiętaj, że serduszka okazała mają wrażliwe korzenie, więc nie lubią, gdy im przeszkadza. Jeśli będziesz obchodzić się z nimi niedbale, mogą odmówić wzrostu, zamiast kwitnąć na nowym obszarze.

Kiedy jest najlepszy czas na przesadzanie serduszka okazała?

Nie ma reguły, kiedy możesz poruszać serduszka okazała. Kiedy tylko poczujesz taką potrzebę, np. Gdy nie rozwijają się w swoim pierwotnym miejscu, można je przeszczepić. Zachęcamy również do wycinania niektórych łodyg lub dzielenia ich w trakcie.

Jednak przenoszenie ich wczesną wiosną może zminimalizować stres u ich korzeni, zwiększając w ten sposób ich szanse na przeżycie. Pamiętaj, aby przeszczepić je, zanim nadejdzie nowy wzrost, ponieważ odpowiedni czas może korzystnie wpłynąć na ich rozwój.

Jeśli zauważyłeś potrzebę przeszczepu po tym, jak ledwo zakwitły wiosną, nadal masz szansę jesienią. Tym razem przenieś je, gdy są w spoczynku lub po utracie liści latem.

Gdzie przeszczepić serduszka okazała?

Jeśli właściwy czas może pomóc w zdrowym rozwoju serduszka okazała, to z drugiej strony lokalizacja jest tym, co umożliwia wzrost. Upewnij się, że przenosisz je w miejsce, które może zapewnić idealne warunki, których potrzebują.

Jak wspomniano wcześniej, nie lubią zbytnio się przemieszczać, więc jeśli nowe miejsce również nie jest zgodne z ich wzrostem, być może trzeba będzie je ponownie przeszczepić. Jeśli nadal będziesz naruszać ich korzenie, najprawdopodobniej w końcu uschną.

Wybrany obszar musi być mocno nasłoneczniony, ale nie tak bardzo w godzinach popołudniowych, kiedy upał może być zbyt intensywny dla ich komfortu. Dlatego wybierz częściowo zacienione miejsce, które może chronić je przed ostrym słońcem.

Chociaż nie ma określonego rodzaju gleby, która byłaby dla nich idealna, wolą ją luźną i bogatą w materię organiczną. Serduszka okazała, jak ziemia, pozostają wilgotne, ale niezbyt rozmoczone, więc musi być w stanie dobrze odsączyć, aby utrzymać umiarkowaną wilgotność.

Jak przeszczepić serduszka okazała?

Przenoszenie ich może być trudne, ale będzie warte ryzyka. Aby uzyskać lepsze wyniki, przygotuj miejsce sadzenia wcześniej. Otwór musi być dwukrotnie większy niż jego korzenie i musi zostać wykopany przed usunięciem serduszka okazała z pierwotnego miejsca.

Podczas wykopywania rośliny należy zachować co najmniej sześć do dwunastu cali promienia od jej podstawy, aby zachować jak największą część masy korzenia, ponieważ łatwo ulegają uszkodzeniu, gdy zostaną naruszone. Nie trzymaj ich zbyt długo z dala od ziemi, więc posadź je jak najszybciej.

Dlaczego warto sadzić serduszka okazała w szklarni?

Czy rozważałeś zasadzenie serduszka okazała w szklarni? Wielu ogrodników interesuje ogrodnictwo w szklarniach, ale wahają się, czy próbować, ponieważ uważają, że zakup lub budowa jest zbyt kosztowna. Ale są dostępne tańsze opcje, takie jak mini szklarnie. Są mniejsze, ale zapewniają te same korzyści, co zwykłe szklarnie.

Jeśli nadal jesteś na płocie, oto kilka powodów, dla których powinieneś sadzić swoje serduszka okazała w szklarni:

Szklarnie chronią przed szkodnikami

Zwierzęta i szkodliwe szkodniki, takie jak mszyce, wciornastki, jelenie, krety i inne, z chęcią będą chrupać Twoje kwiaty, liście i owoce. Te stworzenia są trwałe, a niektóre z nich są trudne do zauważenia. Ponieważ zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, umieszczenie roślin w szklarni oraz dodanie ekranów i pułapek może zmniejszyć ryzyko zarażenia szkodnikami.

Szklarnie świetnie nadają się do rozpoczynania nasion

Szklarnie doskonale nadają się do sadzenia nasion, ponieważ zapewniają całoroczne ciepło i ochronę. Będą bezpieczne wewnątrz obudowy i nie będziesz musiał umieszczać ich w garażach lub piwnicach.

Uprawiaj więcej roślin i wydłużaj okres wegetacyjny

Dzięki szklarni będziesz mógł przedłużyć okres wegetacji swoich roślin, ponieważ będziesz w stanie kontrolować środowisko wewnętrzne za pomocą sprzętu szklarniowego. Będziesz także mógł wybierać spośród roślin ciepłych lub zimnych, niezależnie od pory roku i obszaru, w którym mieszkasz.

Ostatnie przemyślenia na temat przeszczepiania serduszka okazała

Po całkowitym zrozumieniu idei przeszczepiania serduszka okazałac nadszedł czas, aby zastosować swoją wiedzę w praktyce. Sam proces nie jest skomplikowany, ale pamiętaj, aby delikatnie obchodzić się z korzeniami, ponieważ od tego w dużej mierze zależy ich przetrwanie.

Jak przesadzać serduszka okazała? Podstawowe informacje

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym

Czy chcesz wiedzieć, jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym? Jarmuż to roślina, najlepiej rozwijająca się w chłodne dni,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić stokrotki typu shasta daisy? 3 szybkie kroki!

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak podzielić stokrotki odmiany Shasta daisy? Kwiaty takie jak stokrotki są cudownymi roślinami, które nadają uroku…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać zioła pod tunelu?

Ziołowe ogródki w tunelach ogrodniczych wracają do łask. Od wieków człowiek używała ziół nie tylko jako przypraw, lecz także jako leków na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Microgreens czyli mikro liście – co to jest i jak je uprawiać ?

Mikroliście to popularne młode rośliny jadalne, które na co dzień spotykamy w dojrzałych wersjach. Marchewka, mięta, rukola, rzodkiewka, sałata lodowa,…

Więcej