5 praktycznych wskazówek o tym jak sadzić kwiaty lotosu

5 praktycznych wskazówek o tym jak sadzić kwiaty lotosu

Chcesz wiedzieć, jak sadzić nasiona lotosu? Kwiaty lotosu mogą wydawać się egzotyczne i trudne w uprawie, ale w rzeczywistości kwitną na mroźnych obszarach Polski.

5 praktycznych wskazówek dotyczących sadzenia nasion lotosu

Jeśli chcesz zasadzić nasiona lotosu, oto kilka wskazówek, o których musisz pamiętać:

Wskazówka 1: najlepszy czas na sadzenie nasion lotosu

Najlepszą porą na sadzenie nasion lotosu jest wczesne lato, około pierwszego lub drugiego tygodnia maja. Twoje rośliny będą miały więcej czasu na dojrzewanie i przetrwanie w mroźnych miesiącach zimowych. Ale jeśli na początku maja nadal jest za zimno, możesz zacząć sadzić lotos w pomieszczeniu lub w szklarni, aż pogoda stanie się wystarczająco przyjazna.

Wskazówka 2: potrzebują pełnego słońca

Upewnij się, że twoje rośliny lotosu są umieszczone w pełnym słońcu przez co najmniej sześć godzin. Zapewnia to pomyślne kwitnienie.

Wskazówka 3: wertykulacja nasion

Musisz spulchnić nasiona, ponieważ w przeciwnym razie twoja roślina lotosu nie będzie się rozmnażać. Oto jak: przytrzymaj nasiona lotosu na miejscu i użyj metalowego pilnika, aby usunąć brązową powłokę. Po wypełnieniu nasionka powinno być widoczne kremowe nasionko. Uważaj, aby nie spiłować nasion dalej, ponieważ może to uszkodzić miazgę pod nim i spowodować gnicie i niekiełkowanie nasion.

Wskazówka 4: umieść nasiona w pojemniku

Wrzuć nasiona do pojemnika z wodą. Jeśli zauważysz, że woda staje się mętna, zastąp ją świeżą, czystą wodą. Nigdy nie zapładniaj nasion lotosu, ponieważ może to spowodować ich gnicie.

Zauważysz, kiedy zaczyna się kiełkowanie, ponieważ pęd wyrośnie z nasion i utworzy liść monety. Gdy to się stanie, przenieś nasiona z pędami do doniczki z jednoczęściową gliną i jednoczęściową gliniastą. Umieść pęd kilka cali nad ziemią.

Nie martw się, jeśli ziarno unosi się w powietrzu, ponieważ w końcu zatonie i uformuje korzenie w glebie. Możesz również delikatnie umieścić liść w ziemi, ale uważaj, aby nie złamać pędu i przywiązanych do niego liści.

Wskazówka 5: nawożenie

Możesz nawozić swoje rośliny lotosu co trzy tygodnie przez cały sezon wegetacyjny, gdy liście monety wyrosną z wody i staną się liśćmi powietrznymi.

 

Wskazówki, jak dbać o roślinę lotosu

Po rozpoczęciu uprawy lotosu z nasion następnym krokiem jest nauczenie się, jak się nim zająć. Oto kilka wskazówek, które powinieneś wiedzieć o pielęgnacji roślin lotosu:

Temperatura wody powinna wynosić około 70 stopni F dla roślin lotosu

Twoje rośliny lotosu będą rosły tylko wtedy, gdy temperatura wody i powietrza osiągnie 70 stopni F. Możesz spodziewać się, że Twoje kwiaty zakwitną w wodzie po trzech do czterech tygodni w temperaturze 80 stopni F. Pamiętaj, aby sprawdzić temperaturę wody i powietrza Co dwa dni. Jeśli mieszkasz na obszarach o zmiennym klimacie, możesz chcieć uprawiać lotos w kontrolowanym środowisku, takim jak szklarnia.

Rośliny lotosu wolą być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Rośliny te najlepiej rosną w pełnym słońcu przez co najmniej pięć do sześciu godzin dziennie. W przypadku kwiatów lotosu na obszarach częściowo zacienionych usuń liście lub inne materiały blokujące promienie słoneczne.

Przycinaj zwiędłe, pożółkłe i uszkodzone liście

Aby zachować jego wygląd, przycinaj rośliny. Nie usuwaj kwiatów i łodyg liści poniżej poziomu wody, ponieważ rośliny wykorzystują je jako tlen. Pamiętaj, że rośliny lotosu są inwazyjne, więc jeśli chcesz, możesz również usunąć nowy wzrost. Ale najlepszym sposobem na powstrzymanie wzrostu jest zgłoszenie tego wiosną.

Zapłodnij swój lotos za pomocą zakładek stawowych

Pond Tabs to nawóz specyficzny dla roślin wodnych. Zwykle można rozpocząć nawożenie, gdy na bulwach rozwija się co najmniej sześć liści. Pamiętaj, aby nie umieszczać nawozu bezpośrednio na roślinie, ponieważ przynosi więcej szkody niż pożytku.

Ilość nawozu, jakiej potrzebuje Twoja roślina, zależy od jej wielkości. Na przykład małe odmiany zwykle wymagają dwóch zakładek, podczas gdy większe odmiany mogą wymagać trzech do czterech. Przestań nawozić w połowie lipca, aby przygotować roślinę do spoczynku.

Korzyści ze stosowania szklarni Semipro dla roślin

Istnieje kilka powodów, dla których powinieneś spróbować użyć szklarni semi-pro, a oto kilka z nich:

Szklarnie świetnie nadają się do zapuszczania nasion przed przesadzeniem ich do ogrodu. Zamknięta przestrzeń zapewnia Twoim roślinom ciepło i ochronę, których potrzebują do zdrowego wzrostu.

Szklarnie są również świetne w powstrzymywaniu szkodników. Możesz zmniejszyć ryzyko inwazji szkodników, uprawiając rośliny w szklarni i dodając pułapki i ekrany.

Szklarnie chronią Twoje rośliny przed złą pogodą. Hodowanie ich w zamkniętej przestrzeni chroni je przed ulewnym deszczem, silnymi wiatrami, burzami itp.

Ostatnie przemyślenia na temat sadzenia nasion

Pamiętaj, że nasiona lotosu są inwazyjne, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo sadzić nasiona lotosu i jak o nie dbać. Na szczęście pielęgnacja jest łatwa – pamiętaj tylko, aby umieścić je w słonecznym miejscu i raz na jakiś czas nawozić.

5 praktycznych wskazówek o tym jak sadzić kwiaty lotosu

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Brak sugestii...