Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ile roślin ogórka ma przypadać na metr kwadratowy | KrosAgro

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia Twojego ogrodu i gospodarstwa. Ogórki pozwalają również ogrodnikom na korzystanie z ogrodnictwa o powierzchni stóp kwadratowych, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować swoją przestrzeń bez wpływu na wzrost i zdrowie roślin.

W szklarni można uprawiać zdrowe warzywa i ogórki na powierzchni stóp kwadratowych. W ten sposób możesz zapewnić idealne środowisko dla warzyw. Możesz wybierać między krojeniem i marynowaniem ogórków, a oba będą dobrze się rozwijać w środowisku wewnętrznym i ogrodnictwie o powierzchni stóp kwadratowych.

Ile roślin ogórków na stopę kwadratową: poradnik sadzenia ogórków

Dwa nasiona lub przeszczepy na stopę kwadratową oddalone od siebie o 6 cali

Powinieneś mieć dwie sadzonki ogórka na stopę kwadratową w odległości 6 cali od siebie w kierunku środka kwadratu, aby mieć pewność, że będą miały wystarczająco dużo miejsca na wzrost. Możesz użyć metody ogrodniczej na stopach kwadratowych w szklarni o dowolnej wielkości i powinna przynieść wiele korzyści. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodnictwo o powierzchni kwadratowej pozwala wygodniej dbać o ogórki.

Będą równie produktywne, nawet jeśli przestrzeń jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnej metody ogrodniczej. Pamiętaj, że jedna roślina ogórka może wyprodukować do trzech funtów ogórków. Dlatego jeśli myślisz o produktywności, posiadanie dwóch roślin powinno dobrze wykarmić jedną osobę.

Wielu ogrodników zauważa również, że ogórki są doskonałą rośliną do ogrodnictwa stóp kwadratowych, że jedna roślina może przynieść pięć funtów.

Kraty i ogrodnictwo kombinowane

Ogórki winorośli, które wymagają kraty do podparcia, są idealne do ogrodnictwa o powierzchni kwadratowej, gdzie sadzi się po południowej stronie. Ze względu na konstrukcję można nawet bardziej zmaksymalizować przestrzeń i wykorzystać obszar pod spodem do uprawy innych roślin, takich jak sałata. Mówiąc o łączeniu roślin, możesz również uprawiać pomidory obok ogórków, ponieważ stanowią one doskonałe rośliny towarzyszące sobie w ogrodzie o powierzchni stóp kwadratowych.

Szklarnia pozwala zapobiec potencjalnym wadom podczas ogrodnictwa kombinowanego, takiego jak te wymienione. Nie musisz martwić się o wahania temperatury, niewystarczającą cyrkulację powietrza lub problemy z konserwacją, które mają wpływ na zbiory. Konieczne jest jednak zwrócenie uwagi na wymagania dotyczące odstępów każdej uprawy wraz z preferowanymi warunkami środowiskowymi.

Odpowiednie odstępy dla ogórków

Różne wymagania dotyczące odstępów zależą od odmiany rośliny i planowanej uprawy ogórków. Najlepiej byłoby pamiętać, że ogórki z łatwością przetrwają, jeśli posiej je jako nasiona bezpośrednio, bez przenoszenia ich. W końcu mają wrażliwe korzenie w porównaniu z innymi uprawami.

Więcej możesz przeczytać w artykule Co ile sadzić ogórki…

Krzaczaste a winorośli ogórki

Ważne jest również, aby dowiedzieć się, jakie są odpowiednie odstępy dla ogórków, aby można było odpowiednio dostosować, jeśli nie planujesz ogrodnictwa o powierzchni stóp kwadratowych. Na początek musisz wziąć pod uwagę różnorodność uprawianych roślin ogórka. Możesz zdecydować się na odmianę krzaczastą, jeśli masz ograniczoną przestrzeń, podczas gdy ogórki winorośli będą wymagały dwukrotnie większego odstępu niż zalecana odmiana.

Odstępy między wzgórzami, rzędami, kratami i kontenerami

Jeśli masz ogórki krzewiaste, przydziel 3 stopy przestrzeni, podczas gdy ogórki winorośli powinny mieć 6 stóp lub więcej. Możesz również wyhodować je na kupce gleby o wysokości około 3 cali, która otrzyma cztery nasiona, dopóki później nie rozrzedzisz ich na dwie rośliny. Z drugiej strony, przydziel 2 cale przestrzeni między każdym nasionem, jeśli sadzisz w rzędzie i rozstaw każdy rząd w odległości 5 stóp od siebie, aby później kręcić.

Pamiętaj, że ogórki są gatunkiem roślin o wrażliwych korzeniach, co oznacza, że ​​ich bezpośredni siew jest bezpieczniejszy niż stosowanie przeszczepów lub sadzonek. Jeśli jednak hodujesz ogórki w pojemniku, użyj 24-calowej doniczki, która będzie zawierać jedną roślinę ogórka. Gdziekolwiek uprawiasz ogórki, należy pamiętać tylko o tym, że krzaczaste rośliny będą wymagały mniej miejsca.

Następna decyzja będzie zależeć od tego, ile owoców chcesz i jak wcześnie ich potrzebujesz. Odmiany Bush jako pierwsze będą produkować ogórki, ale posiadanie bardziej widocznej przestrzeni będzie również oznaczać więcej ogórków do zbioru w odmianach winiarskich.

Dlaczego odstępy są ważne w ogórkach?

Odstępy są niezbędne w ogórkach, aby zapobiec problemom wzrostu i chorobom. Jeśli nie uda Ci się zaplanować odstępów zarówno w metrach kwadratowych, jak i tradycyjnym ogrodnictwie, przepełnisz swoje rośliny. Doprowadzi to do nieefektywnego podlewania, cyrkulacji powietrza i problemów w zbiorach. Jedną z najczęstszych chorób, które możesz napotkać, jest mączniak prawdziwy.

Ze względu na odstępy wilgoć między roślinami może sprzyjać wzrostowi tego grzyba. Zauważysz biały i pudrowy wzrost na liściach i łodygach ogórków, powodujący brązowienie lub śmierć. Jeśli nie używasz szklarni, a w Twojej okolicy występują ciepłe dni i zimne noce przy dużej wilgotności, Twoje ogórki są bardziej narażone na infekcję grzybiczą.

Wniosek

Ogórki są łatwymi, ale wydajnymi roślinami w uprawie, szczególnie w optymalnym środowisku, takim jak szklarnia. Ale jeśli masz ograniczoną przestrzeń, będziesz zadowolony z liczby roślin ogórka na stopę kwadratową. Możesz zasiać dwa nasiona lub dwa przeszczepy na stopę kwadratową, a przy odpowiednim planowaniu można również zająć się ogrodnictwem towarzyszącym z sałatą lub pomidorami.

Dawno minęły czasy, gdy jesteś ograniczony uprawami, które możesz uprawiać, jeśli masz ograniczoną przestrzeń. W dzisiejszych czasach ogrodnicy i rozszerzenia uniwersytetów odkryli techniki umożliwiające każdemu czerpanie korzyści z uprawianych przez siebie roślin.

Ile roślin ogórka ma przypadać na metr kwadratowy | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórka w tunelach foliowych jest banalnie prosta, o ile zapamiętamy kilka ważnych informacji. Roślina sadzona w cieplarniach przydomowych, jest atrakcyjna dla…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać cucamelona w tunelu foliowym?

To ciekawe warzywo pochodzi z Meksyku. Już samym wyglądem przyciąga wzrok, a nazwą zachęca do spróbowania. Mysi melon, mini arbuz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo stóp kwadratowych – jak gęsto sadzić ogórki?

Ogrodnictwo stóp kwadratowych jest metoda opracowaną przez Mela Bartholomewa polegającą na takim podzieleniu powierzchni uprawy, aby wydzielić niewielkie kwadratowe sekcje,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami

Uprawa kiwano pod osłonami to ciekawe wyzwanie dla doświadczonych ogrodników. Określany jest również jako kolczasty lub rogaty ogórek, pod tą…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ogórki w szklarni?

Ogórki są prawdziwym symbolem lata w ogródku, doskonałym i niezwykle płodnym warzywem do uprawy i zbiorów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak…

Więcej