Jak podzielić gożdzik w 3 prostych krokach | KrosAgro

Jak podzielić gożdzik w 3 prostych krokach | KrosAgro

Ci, którzy chcą się nauczyć, jak dzielić dianthus (Dianthus gratianopolitanus), zastanawiają się, czy cały proces jest łatwy, czy nie. Jeśli jesteś jednym z niezliczonych innych, którzy zakochali się w wiecznie zielonych liściach tej rośliny i słodko-korzennym zapachu jej intensywnie kolorowych kwiatów, z przyjemnością dowiesz się, że proces ich dzielenia jest szybki i bezbolesny.

Szybkie fakty o wieloletnich Dianthus

Jeśli mieszkasz w strefach odporności roślin Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych od 4a do 8a, możesz spodziewać się, że wieloletnia dianthus będzie dobrze prosperować w Twojej okolicy. Jeśli jednak planujesz uprawiać odmiany uprawne, które zawierają Firewitch (Dianthus gratianopolitanus) w domu lub w szklarni hobbystycznej, najlepszym sposobem na to jest użycie podziałów.

Niezależnie od rodzaju uprawianych roślin dianthus, upewnij się, że są one w pełni nasłonecznione i sadzisz je na wilgotnej i dobrze przepuszczalnej glebie wzbogaconej w kompost w okresie jesiennym. Zapobiegnie to wymarciu centrum rośliny. W większości przypadków rośliny te pokazują swoje wspaniałe białe, różowe i czerwone kwiaty w drugiej połowie wiosny i lata.

3 proste kroki do podzielenia wieloletnich Dianthus

Jeśli chodzi o podział wieloletnich dianthus, najważniejszy jest czas. Jeśli przegapisz czas, nie oczekuj, że twoje rośliny będą rosły energicznie i zdrowo. Najlepszym okresem do rozmnażania diantusa jest wczesna wiosna, kiedy rośliny te aktywnie rosną.

Ponadto musisz poczekać, aż zobaczysz wzrost na końcach liści, zanim wykopiesz rośliny, aby utworzyć podziały. Eksperci zalecają tworzenie i przesadzanie oddziałów rano. Ostrzegają także przed zbyt wczesnym lub późnym wiosennym dzieleniem diantusa.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z 3 prostymi krokami dzielenia wieloletniego diantusa

Krok # 1. Wykop roślinę

Pierwszym krokiem jest wykopanie rośliny. Następnie upewnij się, że wytrząśnij nadmiar gleby, zanim ją odwrócisz, aby zobaczyć jej naturalne podziały. Te naturalne podziały powinny służyć jako wytyczna, ale jeśli nie są jasne, możesz rozerwać korzenie rękami, aby podzielić roślinę na tyle części, ile chcesz.

Krok # 2. Ponownie zamontuj kawałki

Kiedy wykonasz tyle podziałów, ile chcesz ze swojej wieloletniej rośliny dianthus, możesz przesadzić te kawałki w swoim ogrodzie. Zacznij od wykopania dziury, która jest o około 3 cale głębsza niż kula korzeni rośliny i wlej łyżeczkę wapna do dolnej części wykopanego otworu. Jeśli nie jesteś tego świadomy, te rośliny dobrze rosną w alkalicznej glebie.

Następnie możesz umieścić kulkę korzeniową rośliny w dołku przed ponownym wypełnieniem go ziemią. Nie zapomnij mocno ułożyć wokół swojego wieloletniego diantusa.

Krok # 3. Podlewaj i karm go

Na koniec możesz podlać roślinę dianthus i dodać około 2 warstw kompostu, aby gleba była wzbogacona.

Najważniejsze powody, dla których warto uprawiać rośliny w szklarni hobbystycznej

Chociaż tradycyjne ogrodnictwo na świeżym powietrzu nie jest złym pomysłem, kłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli Ci, że nie sprzedałbyś się krótko, gdybyś nie spróbował swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym. Większość miłośników zieleni, którzy chcą przenieść swoje umiejętności ogrodnicze na wyższy poziom, decyduje się zainwestować w szklarnię hobbystyczną z następujących powodów:

Ich rośliny mogą rosnąć w kontrolowanym środowisku

W przeciwieństwie do roślin uprawianych w tradycyjnych ogrodach ogrodowych, rośliny szklarniowe nie są zdane na łaskę kaprysów Matki Natury. Mając na miejscu szklarnię hobbystyczną, byłoby łatwiej stworzyć idealne środowisko do uprawy owoców, warzyw, ziół i kwiatów, ponieważ ogrodnik będzie w stanie regulować temperaturę, wilgotność i warunki oświetlenia wewnątrz zamkniętej przestrzeni botanicznej. unikalne potrzeby ich roślin.

Chroni ich rośliny przed niszczycielskimi owadami i szkodliwymi zwierzętami

Ponieważ rośliny szklarniowe rosną w zamkniętej przestrzeni, w przeciwieństwie do tych, które rosną na zewnątrz, są mniej podatne na ciągłe zagrożenie plagą szkodników, a także ataki zwierząt, które mogą całkowicie zniszczyć wszystkie wysiłki ogrodnicze.

Trzymając te nieznośne szkodniki na dystans, masz również możliwość umieszczenia pożytecznych owadów w szklarni hobbystycznej. Dobrymi owadami, które możesz wprowadzić do swoich roślin szklarniowych, mogą być biedronki, chrząszcze naziemne, drobne robale pirackie, szubienice zielone, muszki mszyc, pluskwiaki i osy.

Chroni twoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Każda osoba, która utrzymuje ogród na świeżym powietrzu, nieustannie szuka trudnych warunków pogodowych, ponieważ musi poczynić niezbędne przygotowania, aby chronić swoje rośliny. Posiadanie szklarni hobbystycznej eliminuje potrzebę robienia tego, ponieważ możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja szklarnia może chronić twoje rośliny przed silnymi wiatrami, ulewnymi deszczami, śniegiem, zamiecią śnieżną, deszczem ze śniegiem i gradem.

Twoja szklarnia może pełnić funkcję magazynu

Oprócz tego, że jest miejscem, w którym hodujesz swoje ulubione rośliny, Twoja mini szklarnia może również służyć jako miejsce do przechowywania wszystkich potrzeb ogrodniczych – od materiałów eksploatacyjnych po narzędzia i akcesoria. Trzymanie sprzętu ogrodniczego w tym samym miejscu, w którym będziesz go używać, jest po prostu wygodne.

Będziesz mieć kontrolę nad tym, jak rośnie Twoja żywność

Uprawiając własną żywność, możesz być pewien, że do jej produkcji nie zostały użyte żadne szkodliwe chemikalia ani pestycydy. Posiadanie własnej szklarni hobbystycznej pozwala również wydłużyć okres wzrostu rośliny.

Zaoszczędzisz więcej na zakupach spożywczych

Jedną z najlepszych rzeczy w zakładaniu szklarni hobbystycznej jest fakt, że możesz mieć stały dostęp do ulubionych owoców, warzyw i ziół przez cały rok. Przekłada się to na większe oszczędności na zakupach spożywczych.

Końcowe myśli o tym, jak podzielić Dianthus

Wiedza o tym, jak podzielić dianthus za pomocą prostych kroków, które zostały wymienione powyżej, to pewny sposób, aby Twoje ulubione byliny były zdrowsze i piękniejsze. Kiedy już to zrobisz, zastanów się nad zainwestowaniem w szklarnię hobbystyczną, abyś mógł doświadczyć niesamowitych korzyści z ogrodnictwa szklarniowego.

Jak podzielić gożdzik w 3 prostych krokach | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jakim sposób uprawiać kiełki pod osłonami?

Kiełki to wschodzące rośliny, które wydostały się z nasion i przebudziły do życia. Powszechnie cenione są dlatego, że zawierają pełen…

Więcej

Mobilne namioty w branży eventowej

Mobilne namioty w branży eventowej to najlepszy sposób na osłonięcie uczestników wydarzenia przed pogodą. Bez względu na rodzaj imprezy konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy przesadzać kalie? Uprawa i pielęgnacja cantedeskii

Cantedeskia zwana częściej kalia doniczkową, kallą lub kalijką, to niezwykła roślina z rodziny obrazkowatych. Dotychczas znana głównie, jako wyjątkowo trwały…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wzbogacić glebę w żelazo? Przewodnik dla początkujących

Istnieją dwie najlepsze sposoby dodawania żelaza do gleby. Podobnie jak umiejętność odmierzania odpowiedniej dawki nawozu, aby zapewnić roślinom potrzebne składniki…

Więcej