Jak najlepiej rozmnażać floks? | Porady od KrosAgro

Jak najlepiej rozmnażać floks | Porady od KrosAgro

Ogólnie rzecz biorąc, możesz nauczyć się rozmnażania floksów przez podział. Pamiętaj, że floks to duża grupa roślin, więc metody jego rozmnażania będą się różnić w zależności od gatunku. Clemson Cooperative Extension zauważyło również, że można rozmnażać floks z sadzonek, podczas gdy inne mogą samodzielnie wysiewać. Jednak w tym artykule omówiono propagację z dzielenia, która jest bardzo przydatna do utrzymywania i tworzenia kopii zgodnych z posiadaną odmianą.

Rozmnażanie floksów z podziału jest przydatne dla dojrzałych roślin, gdy są one przepełnione. W porównaniu do używania nasion, możesz zachować szczególną cechę floksa w ogrodzie, stosując podziały. Możesz jednak uchronić się przed potencjalnymi problemami podczas rozpoczynania podziałów, korzystając ze szklarni, dopóki nie będziesz mógł przeszczepić ustalonych roślin na zewnątrz.

Czego musisz się nauczyć, jak skutecznie propagować floks

Rozmnażanie floksów z podziału

Jak wspomniano wcześniej, rozmnażanie floksów z podziału jest korzystne, ponieważ nie tylko zapewni ci klony twojego ulubionego gatunku. Ale ponieważ floks ma wiele zastosowań, od okrywowych po wiszące rośliny, chcesz, aby był schludny, gdy dojrzewa. Kamień, który uderzy w te dwa ptaki, polega na podzieleniu go na sadzonki korzeni.

Najlepszym momentem na podzielenie floksa i pobranie sadzonek jest wczesna wiosna, gdy roślina ma właśnie wyhodować nowe pędy. Możesz kopać wokół rośliny, aby łatwiej podnieść kępę i odciąć korzenie, gdy okrążasz ziemię. Gdy już masz kępę, spuść korzenie, aby usunąć ziemię, aby ułatwić podział.

Powinieneś umieścić korony u góry i użyć ich jako prowadnic, aby każda sekcja miała wystarczającą liczbę korzeni i koron, aby stworzyć zdrową roślinę. Niektórzy ogrodnicy używają palców do rozrywania podziałów, ale można też użyć noża. Upewnij się, że te podziały są wilgotne i sadzić tak szybko, jak to możliwe.

Przesadzanie floksów

Podczas przesadzania floksów pamiętaj, że dobrze rozwijają się na żyznej i wilgotnej glebie. Możesz także wybrać miejsce jasne i dobrze wentylowane, aby pobudzić wzrost i uniknąć chorób, takich jak mączniak prawdziwy. Co więcej, upewnij się, że lokalizacja ma dobry drenaż, a otwór jest wystarczająco duży, aby przewidzieć rozmiar korzeni.

Odstęp między roślinami może wynosić pięć stóp, ale niektórzy ogrodnicy przydzielają 10 cali w zależności od tego, jak ma wyglądać końcowe ustawienie roślin. Po przesadzeniu roślin dobrze je podlewaj, ale upewnij się, że podczas pielęgnacji kwiaty i liście nie są mokre. Użyteczną techniką jest użycie ukorzeniającego nawozu jako „wody”, aby zachęcić do szybszego rozwoju.

Rodzaje floksów

Teraz, gdy wiesz już, jak najlepiej rozmnażać się floksów, warto poznać także różne typy floksów. To jest krótkie wyjaśnienie ogólnych typów tej rośliny, których możesz użyć podczas modyfikowania praktyk w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że nadal musisz zbadać swój gatunek, aby wiedzieć, czy ma on określone wymagania i potrzeby.

Roczny a wieloletni floks

Jednym z najczęstszych typów floksów jest jednoroczna hybryda zwana African Sunset Flox. Inne jednoroczne są rodzime w stanach takich jak Kalifornia, gdzie same się sadzą. Rośliny jednoroczne zwykle rozwijają się w pełnym słońcu na żyznej i wilgotnej glebie o pH od 4,5 do 7,0, ale zawsze sprawdzaj gatunki, aby upewnić się, jakie są ich potrzeby.

Wręcz przeciwnie, rośliny wieloletnie floks zwykle oferują różne kolory, nie ograniczając się do odcieni niebieskiego, czerwonego, białego i różowego. Istnieją również odmiany znane ze swojego zapachu, ale ogrodnicy często preferują gatunki wieloletnie, ponieważ niektóre są odporne i odporne na choroby, takie jak pleśń. W zależności od lokalizacji, możesz znaleźć odpowiedniego wieloletniego floksa, który będzie dobrze prosperował w twoich warunkach.

Pełzanie a wysoki floks ogrodowy

Niektóre rodzaje floksów, które możesz również spotkać, to pełzające i wysokie odmiany ogrodowe. Być może już jesteś zainteresowany tą pierwszą ze względu na różnorodne kolory, które oferuje i słodki zapach, jaki dodaje do ogrodu. Co więcej, ta roślina okrywowa działa dobrze w przyciąganiu zapylaczy.

Z drugiej strony wysoki floks ogrodowy jest również kolorowy i pachnący. Fantastyczne w przypadku tego floksa jest to, że istnieją hybrydy w kontrastujących kolorach, które stanowią wyjątkowy dodatek do ogrodu. Ze względu na swój wzrost stanowią urocze dodatki w pustych przestrzeniach.

Wniosek

Nie jest łatwo znaleźć gatunek, który oferuje różne rodzaje, od wysokich kwiatów po rośliny okrywowe, które są również dostępne w różnych kolorach. Dlatego umiejętność rozmnażania floksów zawsze będzie użyteczną umiejętnością, której możesz użyć do utrzymania i tworzenia klonów swoich ulubionych odmian. Najlepszym sposobem rozmnażania floksa jest podział, a sam proces jest prosty.

Po prostu wykopiesz roślinę wczesną wiosną i spłucz korzenie, aby usunąć glebę. Upewnij się, że każda sekcja ma wystarczającą liczbę koron i korzeni, aby dobrze się rozwijać i rozdzielić je. Następnie posadź te podziały w żyznym, wilgotnym i dobrze przepuszczalnym miejscu.

Ogólnie rzecz biorąc, należy położyć nacisk na badanie gatunków floksów, które uprawiasz. Pamiętaj, że istnieje wiele odmian i mieszańców, więc ich rosnące wymagania mogą się różnić. Niemniej ta kolorowa i pachnąca roślina powinna być bezstresowym dodatkiem do ogrodu.

Jak najlepiej rozmnażać floks | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom to zwykle konstrukcje z wietrzeniem bocznym. Umieszczone na obu stronach kurtyny z foli, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Chwasty w tunelu foliowym

Chwasty to prawdziwe utrapienie dla ogrodników. Potrafią zagłuszyć główny plon, przysłaniając mu dostęp do światła oraz pobierając składniki odżywcze z…

Więcej
Tunele foliowe

Wietrzenia w tunelu foliowym

Odpowiednia stężenie wilgotności jest korzystne dla plonu, jednak samo zjawisko ma też swoje negatywne działanie. Jako że tunel to otoczona…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przechowywać cebulki frezji? 3 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zajmować się bulwami frezji, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, jest to bowiem bardzo…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać zioła pod tunelu?

Ziołowe ogródki w tunelach ogrodniczych wracają do łask. Od wieków człowiek używała ziół nie tylko jako przypraw, lecz także jako leków na…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej